TYLKO NA VIVA.PL

Patrycja Markowska o odejściu taty ze sceny i trosce o rodziców: „Teraz to ja opiekuję się nimi”

Ostatni czas nie zawsze był dla nich łatwy...

Rafał Kowalski 8 lipca 2022 16:45

Ponad rok temu Grzegorz Markowski przekazał, że odchodzi z zespołu Perfect i nie będzie już koncertował w ramach wyczerpujących tras. Niedawno jego córce udało namówić się tatę na wspólną piosenkę, która pojawiła się na krążku Wilczy Pęd. Patrycja Markowska opowiedziała Rafałowi Kowalskiemu o trosce o rodziców, zdrowiu taty i nieodciętej pępowinie…

Patrycja Markowska szczerze o tacie. Czy cieszy się, że przestał grać?

Podczas ostatniej sesji do magazynu VIVA! spotkaliśmy na planie zdjęciowym Patrycję Markowską. Piosenkarka udzieliła VIVIE.pl wywiadu, w którym poruszyliśmy kilka istotnych kwestii. W pierwszej części rozmowy gwiazda przyznała, że często zachęca tatę do wspólnego muzykowania. „On w ogóle nie chce śpiewać, mam ochotę urwać mu głowę. Z jednej strony wiem, że muszę dać mu spokój, a drugi głos podpowiada mi, żeby od czasu do czasu go wyciągnąć, żeby się trochę rozerwał”, powiedziała nam Patrycja Markowska.

Wiele osób do dziś nie wie dokładnie, dlaczego Grzegorz Markowski przestał nagle koncertować. Legendarny muzyk pokazuje się gościnnie na scenie, ale w podróż po Polsce raczej nie wyruszy już nigdy… „Kompletnie jest czym innym to, że tata wyjdzie na scenę na dwie piosenki raz na pół roku, a czym innym regularne granie tras, życie w busie, w hotelach, życie z przypadkowym jedzeniem”, tłumaczyła VIVIE.pl córka wokalisty Perfectu.

CZYTAJ TAKŻE: Patrycja Markowska o terapii: „Miałam moment załamania i pomyślałam, że jak tego wszystkiego nie poukładam, to mnie to zabije, a nie wzmocni”

Patrycja Markowska zapytana przez Rafała Kowalskiego o to, czy tacie dobrze zrobiła przerwa od pracy, opowiedziała o różnych emocjach… „Myślę, że ta przerwa dobrze mu zrobiła, choć to wszystko stało się w trudnym dla nas czasie. Straciliśmy bardzo bliską osobę w rodzinie. Staram się więc tą muzyką tatę czasem rozerwać”, usłyszeliśmy przed kamerą naszego portalu.

Patrycja Markowska, Grzegorz Markowski wywiad 2022
Fot. TRICOLORS/East News

Patrycja Markowska o opiece nad rodzicami. Napotkała na bunt

Artystka wspomniała, że jeden z jej znajomych śmiał się niedawno, że mimo 40 lat na karku, Patrycja chyba wciąż nie odcięła od rodziców pępowiny. To żartobliwe zdanie padło w kontekście tego, że gwiazda regularnie odwiedza mamę i tatę.

Jak sama zauważa, kiedyś to rodzice opiekowali się nią, a teraz jest inaczej. Zdrowie Pana Grzegorza i ukochanej mamy jest dla niej najważniejsze. „Nadal jeżdżę do rodziców co tydzień na obiad. Ale jest tak, że role się odwracają i to teraz ja opiekuję się nimi. Ostatnio zadzwoniłam do mamy przed koncertem i powiedziałam, że będzie zimno, że będzie wiał wiatr. Poprosiłam, żeby tata na nasz wspólny występ założył płaszcz. A mama mówi: „może jeszcze powiesz, jakie gacie ma założyć?!”. Tak więc jest w nich pewien bunt w tym temacie opieki. Oni nie mają komputera, nie mają telefonów, chcą żyć jak hipisi. Mi jest ciężko z tym walczyć, ale staram się im pomóc, na ile mogę”, zaznaczyła Patrycja Markowska w naszej rozmowie.

Wokalistka podkreśliła też, że praca nad nową płytą była dla niej terapią. Dlaczego? Obejrzyj nasz wywiad od początku do końca i dowiedz się. 

Zobacz też: Historia miłości Grzegorza i Krystyny Markowskich. Ich ślub o mały włos by się nie odbył...

Patrycja Markowska, Viva! 13/2022
Fot. Mateusz Stankiewicz/ SameSame

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o magii sceny, dorastaniu na oczach widzów, manii kontroli i miłości. ADRIANNA BIEDRZYŃSKA i MICHALINA ROBAKIEWICZ – Matka i córka opowiadają, jak gra się im na jednej scenie i nosi... te same ubrania. JERZY SKOLIMOWSKI: Artysta wszechstronny – reżyser, scenarzysta, poeta i malarz, w szczerej rozmowie o życiowej rewolucji. W cyklu Kobiety ikony – co się dzieje z… SOPHIA LOREN, bogini kina, zjawiskowa piękność, która na swoje miejsce na Ziemi wybrała Rzym zamiast Hollywood. W cyklu Podróże – gdzie jeżdżą gwiazdy: Greckie wyspy. Tu odpoczywają JOANNA PRZETAKIEWICZ, ANNA PUŚLECKA i RITA ORA. Sztuka gotowania JOANNY BRODZIK.