WSPOMNIENIE

Zdjęcia gwiazd, zrobione na krótko przed ich śmiercią, mają w sobie tajemnicę...

Księżna Diana, Whitney Houston, James Dean...

Redakcja VIVA! 22 sierpnia 2020 14:51

Fanom niezwykle trudno jest pogodzić się ze śmiercią idola. Czasami wydaje nam się, że sławne osoby z jakiegoś powodu są nieśmiertelne, ale niestety – tak nie jest, o czym przypominają te zdjęcia...

Ostatnie zdjęcia gwiazd

To jedno z najgłośniejszych „ostatnich” zdjęć – fotografia Freddie’go Mercury’ego, zrobiona 28 sierpnia 1991 roku, na krótko przed tym, jak wydał oświadczenie dla prasy.

„Biorąc pod uwagę pogłoski w prasie z ostatnich dwóch tygodni, chcę potwierdzić: moje badanie krwi wykazało obecność wirusa HIV. Mam AIDS. Uznałem za konieczne zachowanie tej informacji w tajemnicy, aby zachować spokój rodziny i przyjaciół. Czas jednak powiedzieć prawdę moim znajomym i fanom z całego świata. Mam nadzieję, że wszyscy dołączą do walki z tą straszną chorobą”, napisał wtedy.

Zaledwie kilka tygodni później, 24 listopada 1991 roku, Mercury zmarł na zapalenie płuc.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Freddie Mercury (@freddiemercuryclub)

Niektórzy poszukują na tych smutnych ujęciach ukrytego sensu, czy dowodów na to, że gwiazda wiedziała o swoim losie. Inni zauważają, że w niektórych przypadkach naprawdę nic nie wskazywało na tragedię... Zobaczcie nasze wideo. 

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JOANNA PRZETAKIEWICZ I RINKE ROOYENS Mężczyzna z przeszłością, kobieta po przejściach… Dlaczego zdecydowali się na ślub? KASIA STRUSS Życiowa rewolucja supermodelki. JOE BIDEN – rodzinne tragedie, trudne wybory i droga na szczyt 46. prezydenta Stanów Zjednoczonych. VINCENT ŻUŁAWSKI Co zawdzięcza rodzicom – Andrzejowi Żuławskiemu i Sophie Marceau? Polska „junioromania”, czyli wszystko o EUROWIZJI JUNIOR 2020. W cyklu Extra Elitarne szkoły i uczelnie Wielkiej Brytanii (nie)tylko dla wybranych.