WSPOMNIENIE

Zdjęcia gwiazd, zrobione na krótko przed ich śmiercią, mają w sobie tajemnicę...

Księżna Diana, Whitney Houston, James Dean...

Redakcja VIVA! 22 sierpnia 2020 14:51

Fanom niezwykle trudno jest pogodzić się ze śmiercią idola. Czasami wydaje nam się, że sławne osoby z jakiegoś powodu są nieśmiertelne, ale niestety – tak nie jest, o czym przypominają te zdjęcia...

Ostatnie zdjęcia gwiazd

To jedno z najgłośniejszych „ostatnich” zdjęć – fotografia Freddie’go Mercury’ego, zrobiona 28 sierpnia 1991 roku, na krótko przed tym, jak wydał oświadczenie dla prasy.

„Biorąc pod uwagę pogłoski w prasie z ostatnich dwóch tygodni, chcę potwierdzić: moje badanie krwi wykazało obecność wirusa HIV. Mam AIDS. Uznałem za konieczne zachowanie tej informacji w tajemnicy, aby zachować spokój rodziny i przyjaciół. Czas jednak powiedzieć prawdę moim znajomym i fanom z całego świata. Mam nadzieję, że wszyscy dołączą do walki z tą straszną chorobą”, napisał wtedy.

Zaledwie kilka tygodni później, 24 listopada 1991 roku, Mercury zmarł na zapalenie płuc.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Freddie Mercury (@freddiemercuryclub)

Niektórzy poszukują na tych smutnych ujęciach ukrytego sensu, czy dowodów na to, że gwiazda wiedziała o swoim losie. Inni zauważają, że w niektórych przypadkach naprawdę nic nie wskazywało na tragedię... Zobaczcie nasze wideo. 

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

„Nauczyciel, autorytet, mistrz”, mówi o JANUSZU JÓZEFOWICZU NATASZA URBAŃSKA. A które z nich jest… mistrzem w życiu prywatnym? ŚCIBAKÓWNA i ENGLERT, STUHROWIE, CICHOPEK i HAKIEL, OLBRYCHSCY, CHOTECKA i PAZURA – pary z najdłuższym stażem w polskim show-biznesie. PRZEMYSŁAW KOSSAKOWSKI – pan od rysunków, podróżnik, dziennikarz, a może wkrótce... art terapeuta. OTYLIA JĘDRZEJCZAK o tym, czy marzy o sportowej karierze dla dzieci i o partnerskim związku z narzeczonym Pawłem. W cyklu Extra: DORA MAAR, GALA, MARIA BALOWA, JADWIGA VON UNRUNG… – muzy genialnych malarzy.