wideo

Oscary 2022: oto najgorsze kreacje w historii gali!

Te stylizacje przeszły do historii, niestety jako wpadki…

Barbara Łubko 23 marca 2022 14:50

Przed nami kolejna, 94. gala rozdania Nagród Akademii Filmowej, która odbędzie się w niedzielę 27 marca. Zbliżająca się ceremonia rozdania Oscarów to nie tylko filmy, ale też… czerwony dywan. Oscary są zawsze wydarzenie z klasą i gustem. Aktorzy występują w eleganckich smokingach, a aktorki we wspaniałych sukniach. Jednak zdarzają się wyjątki od tej reguły. W oczekiwaniu na galę, przyglądamy się niektórym z najbardziej kontrowersyjnych stylizacyjnych wyborów w historii Oscarów! 

ZOBACZ TEŻ: Oscary 2022 - oto najlepsze kreacje w historii gali!

Najgorsze kreacje wszech czasów z gali rozdania Oscarów

Dziś gwiazdy mają do dyspozycji sztab stylistów, profesjonalnych makijażystów i fryzjerów, którzy dbają o to, by wyglądały jak najlepiej, gdy pojawiają się na czerwonym dywanie w świetle fleszy. Ale nie zawsze tak było. W jednym z wywiadów Jane Fonda opowiedziała o tym, jak w 1972 roku, gdy zdobyła swojego pierwszego Oscara, przygotowywała się do gali. Miała na sobie czarny wełniany garnitur Yves Saint Laurent, który wisiał w jej szafie od pięciu lat. Sama robiła sobie makijaż i włosy. Ona wyglądała świetnie, ale nie każda gwiazda miała tak dobry gust. Niektóre gwiazdy nie potrafiły poradzić sobie z doborem idealnej stylizacji. Co więcej, wpadki zdarzają się nawet dziś - widać nie każdy stylista (nawet w Hollywood!) jest profesjonalistą. Oczywiście musimy też pamiętać, że niektóre gwiazdy po prostu chcą wzbudzić swoim strojem kontrowersje - tak jak Bjork ubrana w „łabędzia” w 2001 roku. 

Obejrzyj nasze wideo i zobacz najgorsze oscarowe kreacje!

CZYTAJ TEŻ: Oscary 2022 - znany polski projektant zaprojektuje sukienkę dla gwiazdy filmu „Sukienka”

Whoopi Goldberg, 1993

najgorsze stylizacje  z gali rozdania oscarow goldberg
Fot. Barry King/Liaison/Getty Images

Kim Basinger, 1990

najgorsze stylizacje  z gali rozdania oscarow basinger
Fot. AP Photo/Reed Saxon/East News

Bjork, 2001

najgorsze stylizacje  z gali rozdania oscarow bjork
Fot. Steve Granitz/WireImage/Getty Images

Sophia Loren, 2009

najgorsze stylizacje  z gali rozdania oscarow loren
Fot. Kevork Djansezian/Getty Images

Wideo

Z Vito Bambino na boisku do kosza! O kulisach nowego albumu, rodzicach i pierwszym roku w Warszawie...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

OMENAA MENSAH: Prowadzi trzy fundacje, organizuje aukcje charytatywne, a kilka razy w miesiącu… zapowiada pogodę. W jej słowniku nie ma słowa „niemożliwe”! JAN A.P. KACZMAREK: O czym marzy kompozytor i laureat Oscara? Niezwykła rozmowa! KATARZYNA KOLENDA-ZALESKA i ANNA ZALESKA: Matka i córka. Dziennikarka i prawniczka. Zawsze w kontakcie, lecz jest jedno „ale”. VITO BAMBINO: O muzyce, życiu na emigracji, miłości, ukochanym synku i o tym, jak to jest żyć pomiędzy.