OSCARY 2018

Lady Bird nominowany w pięciu kategoriach do Oscarów 2018!

Zdobędzie oscarową statuetkę? Zobacz zwiastun filmu!

Gabriela Czernecka 3 lutego 2018 10:00

Co takiego ma w sobie film Lady Bird, że ciężko o nim zapomnieć? Genialna kreacja aktorska tytułowej Lady Bird, Saoirse Ronan, zabawne dialogi plus szalone lata młodości, poczucie dorosłości i umiejętna reżyseria. O czym jest film Lady Bird i dlaczego warto po niego sięgnąć?

O czym jest film  Lady Bird?

Słodko-gorzki komediodramat o dojrzewaniu nastolatki w katolickim liceum, która chce wyrwać się z pod opieki matki i ruszyć w nieznane, by zdobywać świat i spełniać marzenia. Niby prosta historia, ale o prostych rzeczach, też trzeba umieć umiejętnie opowiadać. A Greta Gerwig (choć jest to jej debiut reżyserski) jak widać umie. To film, na punkcie którego zwariowali amerykańscy krytycy. Dlaczego? Bo każdy z nas ma na swoim koncie rozterki i młodzieńcze problemy.

Tytułowa Lady Bird (Saoirse Ronan w tej roli) jest zwykłą nastolatką z Sacramento, która dusi się matczynymi oczekiwaniami, próbuje wyrwać ze schematu życia, jakie narzuca jej społeczeństwo i stara się znaleźć sposób na samą siebie. Film ukazuje skomplikowaną, nieopisywalną i pełną miłości i złości relację córki z matką. Bunt tytułowej bohaterki to tak naprawdę walka z samą sobą, którą w czasach nastoletnich przeżywał każdy z nas. To po prostu trzeba obejrzeć! 

Oscary 2018: Lady Bird Grey Gerwig

Film Lady Bird już ma na swoim koncie dwa Złote Globy, a teraz nominowany jest do Oscara 2018 aż w pięciu kategoriach: najlepszy film, najlepszy reżyser, aktorka pierwszoplanowa (Saorise Ronan), aktorka drugoplanowa (Laurie Metcalf) i scenariusz oryginalny.

Czy Lady Bird zdobędzie Oscara? Saoirse Ronan została doceniona przez Amerykańską Akademię Filmową już dwukrotnie, ale jak na razie 23-latka na swoim koncie Oscara nie ma. Czy to zmieni się 4 marca? Jak mówią, do trzech razy sztuka.  Zobaczcie zwiastun filmu!  

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

URSZULA DUDZIAK i MIKA URBANIAK osobista rozmowa dwóch niezwykłych artystek – matki i córki. ANNA PUŚLECKA mówi, że jej życie to nie tylko walka z rakiem. Polskie olimpijki: WALASIEWICZÓWNA, KONOPACKA, SZEWIŃSKA, KŁOBUKOWSKA… walczyły z rywalkami i z uprzedzeniami! Córka Ewy Błaszczyk MARIANNA JANCZARSKA: „Ola na zawsze jest częścią mojego życia”. EDYTA i MARCIN SAPETOWIE tworzą rodzinę dla dzieci z bagażem trudnych doświadczeń i chorób. Tumai – raj dla zawiedzionych kenijskich kobiet. Konkurs VIVA! PHOTO AWARDS rozstrzygnięty!