WIDEO VIVY.PL

Ola Adamska jest osobą wysoko wrażliwą. Tak wpływa to na jej życie: „Dziś na planie się popłakałam"

„Dzięki terapii zaczęłam poznawać swoje myśli”

Rafał Kowalski 29 kwietnia 2023 08:33

Zyskała sympatię widzów rolą w hicie TVN Skazana, a jej postać o imieniu Pati spodobała się tak bardzo, że właśnie doczekała się premiery własnego serialu. Ola Adamska opowiedziała nam o tym, jak na jej codzienność i pracę wpływa cecha, którą coraz więcej osób odkrywa w sobie. Mowa o hiperwrażliwości.

Aleksandra Adamska o swojej wysokiej wrażliwości. Czym jest hiperwrażliwość?

W jednym z ostatnich wywiadów Ola Adamska wspomniała o tym, że jest osobą o wysokiej wrażliwości. Postanowiliśmy zapytać aktorkę, co to dokładnie dla niej znaczy.  „Ja to tak określam, ale nie wiem, czy to jest jakiś rodzaj terminu psychologicznego.  Przypuszczam, że tak”, powiedziała nam aktorka. I ma rację, bo według ekspertów jest to wrodzony i dziedziczny zestaw cech osób, które są szczególnie wrażliwe. Wielokrotnie analizują też różne sytuacje, mają wysoki poziom współodczuwania, dość szybko biorą na siebie różne emocje i głęboko przetwarzają informacje. Termin ten nie jest nacechowany ani pozytywnie, ani negatywnie. Ma swoje różne strony. Jest też mylony z przewrażliwieniem.

„Ja odczuwam tę wysoką wrażliwość na co dzień. A dzięki terapii zaczęłam poznawać w ogóle swoje myśli, dopuszczać je do siebie, integruję je w sobie”, dodała w rozmowie z VIVĄ.pl Aleksandra Adamska.

A czy hiperwrażliwość przeszkadza w zawodzie aktorki? „Dzisiaj na przykład będąc na planie, było opóźnienie i to już była dla mnie za dużo, więc się po prostu popłakałam”, wyznała nam Ola Adamska i dodała, że miało to swoje dobre strony. „Dzięki temu wyrównały się we mnie te emocje i dzięki temu mogłam przyjść tutaj właśnie  widzieć wszystko być i nie stresować się na zbyt. A jest coś takiego, że czy to pomaga, czy szkodzi? Wydaje mi się, że taka po prostu jestem”, powiedziała.

Czytaj teżŁukasz Nowicki znika z Pytania na śniadanie. Internauci nie kryli smutku i zaskoczenia

Ola Adamska jako Pati

Ola Adamska jako Pati
Fot. materiał prasowy tvn

Ola Adamska w serialu Skazana

Ola Adamska jako Pati
Fot. materiał prasowy tvn

Ola Adamska o emocjach i współpracy z innymi

Zastanawialiśmy się też, czy osoby, które nie znają szczegółów zachować gwiazdy serialu Pati, nie mają wrażenia, że może być ona trudna we współpracy. Aleksandra Adamska wyjaśniła nam jednak, że stara się zaopiekować każdym, kto z nią przebywa. „Ja jestem bardzo czułą i wrażliwą osobą. Nie tyle spokojna na sobie, co widzę ludzi wokół. Więc ja też dzięki mojej wysokiej wrażliwości widzę też emocje innych ludzi.  Więc będąc z nimi na planie, ja ich wszystkich widzę, ja ich wszystkich doceniam,  ja im wszystkim pamiętam i widzę. Ich emocje są dla mnie bardzo istotne, bardzo istotne, żebyśmy wszyscy  czuli się dobrze, to jest dla mnie bardzo ważne”, podsumowała pięknie przed kamerą VIVY.pl.

A czy gwiazda seriali Skazana i Pati nie boi się zaszufladkowania? Tego dowiesz się z naszego drugiego materiału. 

Zobacz: Nazywano ją skandalistką, po Big Brotherze wyjechała z Polski. Co dziś robi Monika Sewioło?

Wideo

Z Vito Bambino na boisku do kosza! O kulisach nowego albumu, rodzicach i pierwszym roku w Warszawie...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA: czy da się porównać uczucie pomiędzy mężczyzną a kobietą do tego łączącego matkę i dziecko? SARA JAMES najpierw podbiła Polskę, teraz podbija świat. Naszą sesję zrealizowaliśmy w jej ukochanym Los Angeles. ARKADIUSZ JAKUBIK: fantastyczny, wielokrotnie nagradzany aktor, rockandrollowiec o rodzinnych relacjach i myślowym ADHD. MAŁGORZATA SARAMONOWICZ w poruszającej rozmowie o życiu ze stwardnieniem rozsianym.