KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Zmiana imienia, nietypowa obsesja i... Oto wszystkie sekrety księżnej Meghan

Czego o niej nie wiecie?

Gabriela Czernecka, Ksenia Krasko 12 kwietnia 2020 19:45

O bogatej przeszłości Meghan Markle zaczęto mówić, gdy tylko na jaw wyszedł jej związek z księciem Harrym. Wielokrotnie wypominano jej wiek, pochodzenie czy napięte relacje z rodziną. Nie zapomina się o nich również teraz, gdy para oficjalnie zrezygnowała z przywilejów królewskich i nie reprezentuje już Elżbiety II. Poznajcie tajemnice księżnej Meghan! Jest ich więcej, niż moglibyśmy przypuszczać...

Przeszłość Meghan Markle: prawdziwe imię

Przedstawiciele brytyjskiej rodziny królewskiej mają na swoim koncie wiele grzeszków, ale wygląda na to, że księżna Meghan w pełni im dorównuje. Od początku nie była idealną kandydatką na żonę księcia. Rozwódka, dwa lata starsza od Harry’ego, Amerykanka, aktywistka. Mimo to królowa wyraziła zgodę na małżeństwo wnuka i... stało się. Książę Harry i Meghan Markle powiedzieli sobie sakramentalne tak 19 maja 2018 roku.

Nowa księżna nie miała jednak lekko, bowiem pikantne szczegóły z jej życia wciąż wychodziły na jaw. Czy prawdziwe? Była księżna Sussex nie komentowała i nie odnosiła się do plotek i informacji mediów, dopóki Harry nie zdecydował się pozwać kilka tabloidów za naruszanie ich prywatności.

Co ciekawe, Meghan to jej drugie imię. Tak naprawdę nazywa się Rachel, tak samo jak jej postać w serialu Suits. Dlaczego nie używa pierwszego imienia? Nigdy nie zabrała głosu w tej sprawie... Fani małżeństwa podejrzewają, że to kolejny z jej sekretów.

Meghan Markle obsesja na punkcje księżnej Diany

Była przyjaciółka księżnej udzieliła kiedyś obszernego wywiadu, w którym opowiedziała o tym, że ich kontakt urwał się, bo dla Meghan najważniejsza była... sława. „Meg zawsze chciała być gwiazdą. Nie byłam zdziwiona, gdy usłyszałam o jej zaręczynach z Harrym. Miała obsesję na punkcie księżnej Diany”, przyznała. Słowa kobiety potwierdzają zdjęcia Meghan sprzed pałacu, które zrobiła sobie będąc jeszcze nastolatką, albo fakt, że na półkach miała wiele książek o rodzinie królewskiej i zmarłej księżnej.

Jak pisze w swojej książce Kate Nicholl, była aktorka uważnie śledziła, co dzieje się w royal family. „Kiedy była nastolatką, wiedziała wszystko o księżnej Dianie. Ciągle oglądała królewskie wesele na wideo”, czytamy. Fani odkryli również, że jej suknia ślubna z pierwszego małżeństwa to wierna kopia drugiej sukni ślubnej księżnej Kate.

Ślub Meghan Markle i księcia Harry’ego

Ślub Meghan Markle i księcia Harry'ego
Fot. East News

Nagie zdjęcia Meghan Markle. Co na to królowa?

Wiele fotografii z „dawnego życia” Meghan nie spodobałyby się królowej. Tańce do białego rana, kuse spódniczki, bikini i sowicie zakrapiane alkoholem drinki... Rola w serialu Suits, w którym obnażała swoje wdzięki, pozując w bieliźnie, nie jest szokująca, ale zdjęcia, które wyciekły na kilka tygodni przed ślubem z Harrym, wywołały skandal – pozuje na nich uśmiechnięta i... naga Meghan. Zresztą, niedługo potem wyciekło podobne nagranie.

O ile fani Meghan Markle wiedzą, że kiedyś była niezłą imprezowiczką i nie mają jej tego za złe, o tyle rzecznicy Windsorów przez długi czas zaprzeczali tym rewelacjom. Nawet gdy ustalono, że to ona jest autorką bloga The Working Actress, na którym anonimowo opisywała to, czego doświadczyła jako młoda aktorka, nie przyznawali się do tego. Co więcej, pałac postanowił usunąć informację o dawnej karierze z jej oficjalnego życiorysu.

Teraz, gdy zrezygnowała z „królewskiego życia”, ma szansę na powrót do branży, a podobno bardzo tego chciała. Wraz z Harrym ma poświęcić się działalności charytatywnej, jednak już teraz otrzymuje kolejne propozycje związane z filmem i modą. Jeden z projektów już ujrzał światło dzienne – dokument Słonie, dostępny na platformie Disney+.

Meghan Markle nie mogła zajść w ciążę?

W chwili ślubu z księciem Harrym, Meghan miała 36 lat, nieudane małżeństwo na koncie i... żadnych dzieci. Presja zajścia w ciążę była ogromna. Brytyjczycy z niecierpliwością czekali na cudowne wieści, porównując młodą parę do Kate i Williama, którzy wtedy zostali rodzicami trzeciego dziecka, księcia Louisa.

W październiku 2018 roku Meghan i Harry potwierdzili, że wkrótce ich rodzina się powiększy. W maju 2019 na świat przyszedł Archie Harrison Mountbatten-Windsor. Wydawać by się mogło, że była księżna spełniła pragnienie „narodu”, ale media znów zaczęły ją krytykować. Zarzucano jej, że nie pokazała dziecka od razu, a kiedy już to zrobiła, to odbiegła od tradycji rodziny królewskiej i nie wzorowała się na księżnej Kate. Pisano, że źle wygląda po ciąży, że nie dba o siebie, a nawet, że nie umie trzymać Archiego na rękach...

Księżna Meghan, książę Harry, Archie Harrison

Archie, księżna Meghan, książę Harry
Fot. Chris Allerton ©️SussexRoyal

Rodzina Meghan Markle

Wciąż wiele osób twierdzi, że Meghan ma pełne prawo, aby wstydzić się swojej rodziny. Tak naprawdę, dobry kontakt ma tylko z matką, Dorią. Wystarczy przypomnieć, że gdy w zamku Windsor trwało przyjęcie weselne, zorganizowane dla młodych przez księcia Karola, krewni księżnej zaliczyli spotkanie z policją.

Chodziło o Tylera i TJ’a Dooley’ów, synów przyrodniego brata Meghan, Thomasa Markle Juniora. To on napisał słynny list do księcia Harry’ego, w którym ostrzegał, aby ten nie popełniał błędu i nie brał ślubu z była aktorką. Tyler, i TJ i ich ojciec nie dostali zaproszenia na królewski ślub, ale mimo to postanowili pojawić się w Londynie. Panowie zostali przyłapani w jednym z klubów przez ochronę – jeden z nich miał przy sobie nóż. Ochroniarze wezwali policję, a mężczyzna wyznał, że nie był świadomy obowiązującego prawa (które mówi, że dozwolone jest posiadanie noża nie dłuższego niż 7,62 cm, a jego miał ponad 10 cm). Mężczyzna dostał więc tylko pouczenie.

Przypomnijmy, że Tyler jest plantatorem marihuany, która od 2015 roku jest w Oregonie legalna. W tym biznesie pomaga mu starszy o rok brat Tj, oraz była partnerka Thomasa, Tracy Dooley. Ojciec chłopców, czyli brat księżnej Sussex, trafił do aresztu po bójce ze swoją partnerką, Darlene Blount. Mężczyzna często sięga też po narkotyki czy alkohol.

Ojciec księżnej postanowił wykorzystać fakt, że media na całym świecie interesują się jego córką. Kiedy cały świat obserwował przygotowania do ślubu Meghan z księciem Harrym, on współpracował z fotografem Jeffem Raynerem, który uwieczniał jego przygotowania do ślubu córki. Jak się okazało, za pieniądze — a dokładniej za 100 tys. dolarów. Swoje zachowanie usprawiedliwiał chęcią ocieplenia wizerunku po tym, jak do prasy trafiły zdjęcia, na których kupuje piwo, i oskarżono go o problemy z alkoholem. Szybko okazało się, że to początek niezbyt udanej medialnej kariery Thomasa Markle. Kiedy ujawniono, że zdradza szczegóły z życia prywatnego córki i umawia się z paparazzi, aby sprzedać im zdjęcia ze ślubu, Meghan wykreśliła go zarówno z listy gości, jak i ze swojego życia.

Księżna Sussex nie ma także wsparcia od przyrodniej siostry, Samanthy Grant, która zaraz po ogłoszeniu zaręczyn zmieniła nazwisko na Markle, żeby nikt nie miał wątpliwości, że obie panie są spokrewnione. Od tamtego momentu chętnie udziela wywiadów, w dużej mierze niepochlebnych, i chętnie zdradza sekrety przyrodniej siostry. Ostatnio oskarżyła ją o rozłam w rodzinie królewskiej. Samantha ma trzy córki, które w przeciwieństwie do matki, miło wyrażają się o Meghan. Choć nie zostały zaproszone na ślub, nie miały do niej żalu, a wręcz przeciwnie cieszyły się jej szczęściem.

Meghan Markle z matką Dorią Ragland

Księżna Meghan, Doria Ragland, mama księżnej Meghan, mama Meghan Markle
Fot. Pool / i-Images/i-images/East News

Meghan Markle spokrewniona z seryjnym mordercą

Powyższe perypetie zdają się ginąć przy tym sekrecie Meghan Markle. Jak podają brytyjskie media, księżna Sussex jest daleką krewną Henry’ego Howarda Holmesa, uważanego za pierwszego seryjnego mordercę w Ameryce! Nazywano go bestią z Chicago, bo pod koniec XIX wieku dorobił się majątku na wykradaniu zwłok i wyłudzaniu na nich ubezpieczeń. Holmes wybudował w Chicago hotel, w którym niektóre pokoje pozbawione były okien, na korytarzach czaiły się potajemne przejścia i zapadnie. Ofiary, wynajmując u niego pokoje, same wchodziły do miejsca kaźni. Mężczyzna przyznał się do 27 morderstw, ale podejrzewano się, że zamordował około 200 osób!

Jakie jeszcze tajemnice skrywa przeszłość Meghan Markle? Wygląda na to, że była księżna Sussex jeszcze nie raz nas zaskoczy... 

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.