ZE ŚWIATA FILMU

„Przeminęło z wiatrem”, „Titanic”... Oto najpiękniejsze pocałunki filmowe!

Pamiętacie je wszystkie?

Redakcja VIVA! 22 maja 2020 18:45

Zmysłowe, czasami nieoczekiwane, a przede wszystkim niezapomniane – filmowe pocałunki mają wiernych fanów wśród kinomaniaków! To one są wskazówką, że między głównymi bohaterami narodziło się już uczucie (chociaż nie zawsze), i sugerują, że na koniec filmu otrzymamy upragniony happy end (też, niestety, nie zawsze).

Nie da się ukryć, że komedie romantyczne – a także melodramaty – to gatunki filmowe, które oglądamy najczęściej. Bawią i wzruszają, ale uwaga widzów skupiona jest przede wszystkim na losie głównych bohaterów. Kto z nas nie kibicował Julii Roberts po pierwszym pocałunku z Richardem Gerem w Pretty Woman? Albo Kate Winslet i Leonardo DiCaprio po słynnej scenie na tytułowym Titanicu?

W naszym wideo przypominamy kultowe pocałunki w historii kina! Jaki dodalibyście do tej listy? 

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

„Pandemia nie zmieniła mojego życia, to ja sama je zmieniłam…”, mówi AGNIESZKA MACIĄG. Kraśko, Olejnik, Rodowicz, Rusinek, Szczygieł, Wojciechowska… o emocjach i rodzinnych relacjach w izolacji domowej. JACEK SANTORSKI radzi, jak nie zwariować w czasie pandemii. Zmierzch zachodniej cywilizacji? Beata Pawlikowska w egzystencjalnych rozważaniach w dobie koronawirusa.