ZE ŚWIATA FILMU

„Ray”, „Rocketman”, „Skazany na bluesa”... Te filmy o legendach muzyki trzeba obejrzeć!

Znasz je wszystkie?

Ksenia Krasko 13 kwietnia 2020 17:45

Filmy, oparte na prawdziwych historiach, są ostatnio niezwykle popularne – w tym biografie legend świata muzyki. Zapewne każda osoba chociaż raz zastanawiała się, co skłoniło jego ulubionego wokalistę (wokalistkę, zespół...) do napisania konkretnej piosenki? Co miało wpływ na wybór melodii czy słów?

Biograficzne filmy o wielkich muzykach często pokazują nam to, czego nie widzimy na scenie. Trudne początki, determinację i walkę o przyszłość, bolesne upadki i powrót na szczyt. Nie można też zapomnieć o wspaniałych kreacjach aktorskich, szczególnie jeśli aktorzy czy aktorki wykorzystują zaskakujące możliwości własnego wokalu.

Kolorowy Elton John (Rocketman), tajemniczy Bob Dylan (I’m Not There), niepokorny Wiktor Coj (Lato)... Najciekawsze filmy o legendach muzyki znajdziesz w naszym wideo! 

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Trener personalny DANIEL QCZAJ zdobył się na coming out. Co mu dała ta decyzja, a co zabrała? ALŻBETA LENSKA dwa lata temu o mało nie umarła. To wydarzenie w zaskakujący sposób zmieniło jej życie. W VIVIE! na Lato cykl Ona o Niej – MAŁGORZATA POTOCKA o KALINIE JĘDRUSIK: „Przez jednych kochana, przez innych nienawidzona. Polska Marilyn Monroe…”. W cyklu Sztuka gotowania – AGNIESZKA MACIĄG zdradza, jak zatrzymać młodość. W Podróżach z Historią – kultowe miejsca: magiczna leśniczówka w Praniu, Krzyże „lepsze niż Paryże…”.