ZE ŚWIATA FILMU

„Ray”, „Rocketman”, „Skazany na bluesa”... Te filmy o legendach muzyki trzeba obejrzeć!

Znasz je wszystkie?

Ksenia Krasko 13 kwietnia 2020 17:45

Filmy, oparte na prawdziwych historiach, są ostatnio niezwykle popularne – w tym biografie legend świata muzyki. Zapewne każda osoba chociaż raz zastanawiała się, co skłoniło jego ulubionego wokalistę (wokalistkę, zespół...) do napisania konkretnej piosenki? Co miało wpływ na wybór melodii czy słów?

Biograficzne filmy o wielkich muzykach często pokazują nam to, czego nie widzimy na scenie. Trudne początki, determinację i walkę o przyszłość, bolesne upadki i powrót na szczyt. Nie można też zapomnieć o wspaniałych kreacjach aktorskich, szczególnie jeśli aktorzy czy aktorki wykorzystują zaskakujące możliwości własnego wokalu.

Kolorowy Elton John (Rocketman), tajemniczy Bob Dylan (I’m Not There), niepokorny Wiktor Coj (Lato)... Najciekawsze filmy o legendach muzyki znajdziesz w naszym wideo! 

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER Uśmiechał się, żartował, prowadził program, pomagał potrzebującym. Tak było na zewnątrz. Co naprawdę się z nim wtedy działo? Popularna blogerka i podróżniczka ANNA SKURA zaczęła nowe życie na Bali. ANNA LEWANDOWSKA, CÉLIA KRYCHOWIAK, MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA... Kto tak naprawdę stoi za sukcesem żon sławnych piłkarzy? RYSZARD HOROWITZ I ROMAN POLAŃSKI. Chłopaki z Krakowa, ocaleni z Zagłady, w poruszającej podróży do przeszłości. Uwaga! Talent: KASIA I JACEK SIENKIEWICZ z zespołu KWIAT JABŁONI. W cyklu PODRÓŻE Meksyk i jego tajemnice.