ZE ŚWIATA FILMU

„Ray”, „Rocketman”, „Skazany na bluesa”... Te filmy o legendach muzyki trzeba obejrzeć!

Znasz je wszystkie?

Ksenia Krasko 13 kwietnia 2020 17:45

Filmy, oparte na prawdziwych historiach, są ostatnio niezwykle popularne – w tym biografie legend świata muzyki. Zapewne każda osoba chociaż raz zastanawiała się, co skłoniło jego ulubionego wokalistę (wokalistkę, zespół...) do napisania konkretnej piosenki? Co miało wpływ na wybór melodii czy słów?

Biograficzne filmy o wielkich muzykach często pokazują nam to, czego nie widzimy na scenie. Trudne początki, determinację i walkę o przyszłość, bolesne upadki i powrót na szczyt. Nie można też zapomnieć o wspaniałych kreacjach aktorskich, szczególnie jeśli aktorzy czy aktorki wykorzystują zaskakujące możliwości własnego wokalu.

Kolorowy Elton John (Rocketman), tajemniczy Bob Dylan (I’m Not There), niepokorny Wiktor Coj (Lato)... Najciekawsze filmy o legendach muzyki znajdziesz w naszym wideo! 

Wideo

Poznaj wyjątkowe nowości Avon na wiosnę 2020!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ADAMOWICZ, EGURROLA, FIGURA, GOLCOWIE, KUSZYŃSKA, SOYKA, NIEDENTHAL… w osobistych wspomnieniach o bliskich ich sercu miejscach. Według DOMINIKI KULCZYK świat zmieni tylko „czuła rewolucja”? Ważny głos w sprawie wykluczenia kobiet. „Wciąż mnie zaskakuje” – profesor JERZY BRALCZYK o języku polskim. W sentymentalną PODRÓŻ do nadbałtyckich kurortów zabierają nas m.in. CIERNIAK-MORGENSTERN, RODOWICZ, IWASZKIEWICZ.