ZE ŚWIATA FILMU

„Ray”, „Rocketman”, „Skazany na bluesa”... Te filmy o legendach muzyki trzeba obejrzeć!

Znasz je wszystkie?

Ksenia Krasko 13 kwietnia 2020 17:45

Filmy, oparte na prawdziwych historiach, są ostatnio niezwykle popularne – w tym biografie legend świata muzyki. Zapewne każda osoba chociaż raz zastanawiała się, co skłoniło jego ulubionego wokalistę (wokalistkę, zespół...) do napisania konkretnej piosenki? Co miało wpływ na wybór melodii czy słów?

Biograficzne filmy o wielkich muzykach często pokazują nam to, czego nie widzimy na scenie. Trudne początki, determinację i walkę o przyszłość, bolesne upadki i powrót na szczyt. Nie można też zapomnieć o wspaniałych kreacjach aktorskich, szczególnie jeśli aktorzy czy aktorki wykorzystują zaskakujące możliwości własnego wokalu.

Kolorowy Elton John (Rocketman), tajemniczy Bob Dylan (I’m Not There), niepokorny Wiktor Coj (Lato)... Najciekawsze filmy o legendach muzyki znajdziesz w naszym wideo! 

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JOANNA PRZETAKIEWICZ I RINKE ROOYENS Mężczyzna z przeszłością, kobieta po przejściach… Dlaczego zdecydowali się na ślub? KASIA STRUSS Życiowa rewolucja supermodelki. JOE BIDEN – rodzinne tragedie, trudne wybory i droga na szczyt 46. prezydenta Stanów Zjednoczonych. VINCENT ŻUŁAWSKI Co zawdzięcza rodzicom – Andrzejowi Żuławskiemu i Sophie Marceau? Polska „junioromania”, czyli wszystko o EUROWIZJI JUNIOR 2020. W cyklu Extra Elitarne szkoły i uczelnie Wielkiej Brytanii (nie)tylko dla wybranych.