ZE ŚWIATA FILMU

„Ray”, „Rocketman”, „Skazany na bluesa”... Te filmy o legendach muzyki trzeba obejrzeć!

Znasz je wszystkie?

Ksenia Krasko 13 kwietnia 2020 17:45

Filmy, oparte na prawdziwych historiach, są ostatnio niezwykle popularne – w tym biografie legend świata muzyki. Zapewne każda osoba chociaż raz zastanawiała się, co skłoniło jego ulubionego wokalistę (wokalistkę, zespół...) do napisania konkretnej piosenki? Co miało wpływ na wybór melodii czy słów?

Biograficzne filmy o wielkich muzykach często pokazują nam to, czego nie widzimy na scenie. Trudne początki, determinację i walkę o przyszłość, bolesne upadki i powrót na szczyt. Nie można też zapomnieć o wspaniałych kreacjach aktorskich, szczególnie jeśli aktorzy czy aktorki wykorzystują zaskakujące możliwości własnego wokalu.

Kolorowy Elton John (Rocketman), tajemniczy Bob Dylan (I’m Not There), niepokorny Wiktor Coj (Lato)... Najciekawsze filmy o legendach muzyki znajdziesz w naszym wideo! 

Wideo

Urszula Dudziak ma 78 lat i mnóstwo pięknych planów: „Rozkwitłam na nowo po menopauzie”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Co powie tata? JAROSŁAW I OLIWIA BIENIUK we wzruszającej rozmowie o wchodzeniu córki w dorosłość, układaniu życia na nowo, sile wspomnień i ojcowskiej miłości. ALEKSANDRA KURZAK: „lubię być diwą”. O błyskotliwej karierze, zaręczynach po 10 dniach znajomości i intymności. DOROTA I CZESŁAW MOZILOWIE razem pracują, podróżują, oglądają seriale, tańczą... Co jest receptą ich udanego związku? WOJCIECH MECWALDOWSKI to artysta, aktor i... introwertyk. Co oznacza dla niego „życie pełną gębą”? Ikar polskiego dziennikarstwa... Jaki był prywatnie? Wzloty i upadki KAMILA DURCZOKA.