PREMIERA FILMOWA

„Mr. Gaga” tak ekscytującego dokumentu o tańcu jeszcze nie było! Zobacz!

Piotr Wojtasik 7 marca 2017 09:45

GAGA to język ruchu umożliwiający każdemu wyrażenie swoich emocji poprzez taniec. „Mr. Gaga” opowiada o genialnym choreografie Ohadzie Naharinie, wieloletnim szefie najsłynniejszego zespołu tańca współczesnego z Izraela – Batsheva Dance Company. Reżyser Tomer Heymann towarzyszył artyście przez 8 lat, aby ukazać jego życie i niezwykłą ewolucję jako tancerza, twórcy i człowieka. Heymann rejestrował zarówno jego życie prywatne, przebieg prób zespołu, jak i zajęcia z opracowanego przez Naharina wspomnianego języka ruchu – GAGA. W połączeniu z niepokazywanym dotychczas materiałem archiwalnym oraz fragmentami tanecznych spektakli Batshevy dostajemy fascynującą historię człowieka, który zrewolucjonizował świat tańca współczesnego.

Co o filmie pisze zagraniczna prasa?

Elektryzujący... Fascynujący... Choreograficznie doskonały... Fantastyczne zdjęcia występów... Wyjątkowy. Najbardziej ekscytujący dokument o tańcu współczesnym od czasów „Piny” - pisze „Variety”. 

Jeśli nie wiecie o tańcu nic i w ogóle was on nie interesuje, i tak będziecie zaczarowani tym, co dzieje się na ekranie. Tancerze z grupy Batsheva ruszają się w sposób, w jaki nie podejrzewaliście, że ludzkie ciało jest w stanie - to z kolei recenzja „HEEB Magazine”. 

Cudowny film, doskonale zrobiony, fascynujący i, jak rzadko który, pozwalający zrozumieć, czym jest taniec i pasja - pisze w recenzji „Saloona”.

Polecamy też: Kochamy to! Muzykę, taniec, emocje, cały ten zgiełk. Oto najgłośniejsze musicale 

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA WERNER I MICHAŁ KOŁODZIEJCZYK Dziennikarka TVN i dyrektor redakcji Canal+ Sport. Dziennikarskie DNA połączyli, pisząc razem książkę. A wcześniej... zakochali się w sobie. WOJOWNICZKI Marsz na Wersal, „długi piątek” w Islandii, protesty w wyniku zaostrzenia prawa aborcyjnego w Polsce… Kobiety od zawsze musiały walczyć o swoje prawa. EWA WACHOWICZ – zaskakujący bilans 50-latki. PIOTR MACHALICA o dorastaniu, życiowych rebeliach, miłości i wolności. W cyklu EXTRA Słynny fotograf – Steve McCurry uchwycił w obiektywie niezwykłe relacje między zwierzętami a ludźmi.