KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Dziś przykładny mąż i ojciec, ale kiedyś... O buncie księcia Harry’ego mówił cały świat

Pamiętacie te królewskie skandale?

Ksenia Krasko 15 września 2020 09:25

Dorastanie na pierwszych stronach gazet, tragiczna śmierć matki, długie poszukiwania prawdziwej miłości, i wojna z samym sobą – biografia księcia Harry’ego przypomina scenariusz filmu. Chociaż zawsze stronił od popularności, cały świat z uwagą śledził każdy krok młodego royalsa. Nic dziwnego, ponieważ wydawał się tym bardziej „ludzkim” przedstawicielem rodziny królewskiej, i znacznie ciekawszym niż jego poukładany starszy brat William. Pozostał ulubieńcem Brytyjczyków, pomimo licznych skandali, a trzeba przyznać, że kilkanaście lat temu prasa miała o czym pisać...

Nastoletni bunt księcia Harry’ego

Jeszcze zanim książę Harry przyszedł na świat, małżeństwo jego rodziców już przechodziło poważny kryzys. Prasa i przeciwnicy rodziny królewskiej rozpowszechniali plotkę, że drugie dziecko księżnej Diany i księcia Karola nie powinno mieć nic wspólnego z Windsorami, ponieważ najprawdopodobniej jest synem kolejnego kochanka Lady Di. Nigdy nie potwierdzono tych doniesień, ale te podejrzenia wpłynęły na dalsze losy Harry’ego.

W przeciwieństwie do swojego starszego brata, księcia Williama, Harry sprawiał wiele kłopotów zarówno ojcu, jak i babci, królowej Elżbiecie II. Miał 12 lat, kiedy stracił matkę, i niedługo po tym zaczął się buntować. W nastoletnim wieku eksperymentował z narkotykami i nadużywał alkoholu, dopóki książę Karol nie zauważył, co się dzieje. Natychmiast zareagował i książę trafił do kliniki odwykowej. Harry rzucił używki, ale nie zmienił stylu życia. Imprezował, trwonił królewski majątek i zmieniał dziewczyny jak rękawiczki.

Jak sam przyznał po wielu latach, ból po stracie matki i nieustające zainteresowanie mediów ciągnęły go na samo dno. W końcu udało mu się spojrzeć na życie w zupełnie inny sposób. Obudziła się w nim empatia, odziedziczona po Dianie, a pragnienie samozniszczenia ustąpiło miejsca chęci pomocy potrzebującym.

Fot. ONS

Książę Harry - relacja z Elżbietą II

Harry zdecydowanie wydoroślał po powrocie z Afganistanu. Wojsko go zmieniło, zaczął myśleć o przyszłości i angażować się w akcje charytatywne, zupełnie jak jego matka, księżna Diana. Przede wszystkim wspierał niepełnosprawnych żołnierzy, i jak sam przyznał, właśnie wtedy zaczął rozumieć, po co i dla kogo żyje. Wraz z weteranami wojennymi wyruszył też w kolejną daleką podróż na Antarktydę.

Podczas tej wyprawy zapuścił bujną rudą brodę, z której był bardzo dumny. Po powrocie do domu zdecydowanie odmawiał jej zgolenia, aż nie poprosiła go o to królowa. Posłuchał, ponieważ Elżbieta II, jako jedyna osoba z całej rodziny królewskiej, ma na niego jakikolwiek wpływ.

Ich relacja oparta jest na wzajemnym szacunku, ale ta dwójka uwielbia też z siebie żartować. Legenda głosi, że któregoś roku Harry podarował babci na Boże Narodzenie czepek kąpielowy z napisem: „Czy życie nie jest s*ką?”, a królowa podobno doceniła poczucie humoru wnuka.

I chociaż wciąż pojawiają się doniesienia, że Elżbieta II nie akceptuje związku Harry’ego z miłością jego życia, wydaje się, że to właśnie dzięki niej założył rodzinę z Meghan Markle. Monarchini wspierała go, zdając sobie sprawę, że wiele przeszedł i po prostu zasługuje na szczęście.

Królowa Elżbieta II i książę Harry
Fot. Getty Images

Książę Harry skandale

Prawdopodobnie to bezgraniczna miłość do Harry’ego sprawiła, że Elżbieta II zaakceptowała szokującą decyzję wnuka i jego żony. Na początku 2020 roku para niespodziewanie ogłosiła, że ​​rezygnuje z królewskich obowiązków, uniezależnia się finansowo i wyprowadza się z Wielkiej Brytanii.

Niektórzy fani rodziny królewskiej winią za to Meghan, która jest zmęczona ciągłym zainteresowaniem prasy i wymogiem przestrzegania protokołu królewskiego. Inni uważają jednak, że to dojrzała i samodzielna decyzja Harry’ego, który przecież nigdy nie ukrywał, że królewska otoczka nie jest jego bajką.

Dziś książę Harry podąża własną ścieżką. Jest szczęśliwym mężem i ojcem, który decyduje się na trudne, ale najwidoczniej słuszne dla najbliższych kroki. Jednak kiedyś był królem skandali – obraźliwe przebranie na jednej z imprez, nagie zdjęcia z Las Vegas, bójki z paparazzi...

Jak w młodości zachowywał się książę Harry? Zobaczcie nasze wideo! 

Meghan.Harry,Archie
Fot. Getty Images

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA WERNER I MICHAŁ KOŁODZIEJCZYK Dziennikarka TVN i dyrektor redakcji Canal+ Sport. Dziennikarskie DNA połączyli, pisząc razem książkę. A wcześniej... zakochali się w sobie. WOJOWNICZKI Marsz na Wersal, „długi piątek” w Islandii, protesty w wyniku zaostrzenia prawa aborcyjnego w Polsce… Kobiety od zawsze musiały walczyć o swoje prawa. EWA WACHOWICZ – zaskakujący bilans 50-latki. PIOTR MACHALICA o dorastaniu, życiowych rebeliach, miłości i wolności. W cyklu EXTRA Słynny fotograf – Steve McCurry uchwycił w obiektywie niezwykłe relacje między zwierzętami a ludźmi.