NOWY NUMER

TYLKO U NAS Michał Szpak wróci na Eurowizję? „Mam świadomość, że nie mogę...’’ EKSKLUZYWNE VIDEO

Damian Duda 29 czerwca 2017 10:15

 

Michał Szpak zdobył serca słuchaczy w całej Europie. W trakcie Eurowizji Polak zajął trzecie miejsce w głosowaniu publiczności, a piosenka „Color of Your Life’’ powędrowała na szczyty list przebojów na całym świecie. W rozmowie z VIVĄ! wokalista zdradził, czy ponownie chce powalczyć o głosy widzów z całej Europy.

 

Zobacz też: Najnowszy teledysk Michała Szpaka budzi kontrowersje! Czy piosenka „Tic Tac Clock’’ będzie hitem?

 

Michał Szpak o Eurowizji

— Nie mówię: „nie’’. Temat wróci, kiedy będę czuł, że to jest ten moment. Wyprzedzając Twoje pytanie, nie mam pojęcia, czy to będzie przyszły rok. Mam świadomość tego, że nie mogę się postawić w sytuacji zwykłego uczestnika. W głosowaniu europejskich telewidzów w Sztokholmie zdobyłem trzecie miejsce. Moja piosenka „Color Of Your Life” po Eurowizji doszła do TOP 10 w rankingach iTunes w kilkunastu europejskich krajach, a w USA jako pierwszy wokalista z Polski znalazłem się na Top 50 USA - Spotify Viral 50 Billboard. To zobowiązuje i zdaję sobie sprawę, że oczekiwania wobec mojej osoby byłyby ogromne. Mam siłę podjąć to wyzwanie. A czy to będzie Lizbona 2018... Zobaczymy! — wyznał Michał Szpak.


Artysta zdradził, kiedy do sklepów trafi jego nowy album studyjny.


— Wczesną wiosną przyszłego roku. W zamyśle ma być dwujęzyczna — w języku polskim i angielskim. Stylistycznie będzie różnorodna. Przede wszystkim przy doborze utworów nie ma mowy o presji stworzenia jak największej ilości tak zwanych radiówek. Będzie rockowo, symfonicznie i na pewno pojawi się na niej mój klasyczny duet z siostrą Marleną. Mój album „Byle Być Sobą” dowiódł, że muzyka tworzona i wykonywana „od serca”, pod prąd — bardziej ambitna i przede wszystkim niczym nieskrępowana — trafia do ludzi. Jest im potrzebna. Gram bardzo dużo koncertów w kraju, jak również za granicą. To są setki tysięcy widzów, którzy śpiewają razem ze mną wszystkie moje kawałki. Emocje sięgają zenitu! Pojawił się niedawno pewien nowatorski pomysł na album, którego szczegółów nie chciałbym jeszcze zdradzać. Dostaję mnóstwo sygnałów, że wiele osób czeka na moją nową płytę. Single z krążka „Byle Być Sobą’’, jaki sam album, pokryły się platyną i multiplatyną. Cieszy mnie pozytywna ocena mojej aktualnej płyty przez publiczność, ale również przez krytyków muzycznych. Fakt ten mobilizuje mnie do postawienia sobie bardzo wysoko poprzeczki i mam nadzieję, że nie zawiodę. Pierwsze nagrania z nowej płyty będą miały premierę już na przełomie roku — powiedział artysta.

 

Cały wywiad z Michałem Szpakiem do przeczytania w najnowszym wydaniu dwutygodnika VIVA!. Co jeszcze w numerze? Niezwykle intymna rozmowa z Edytą Herbuś oraz wyjątkowy wywiad z mistrzem komedii,  Juliuszem Machulskim.

 

Edyta Herbuś, VIVA! czerwiec 2017, okładka
Fot. Iza Grzybowska

 

Przeczytaj też: „Chce wyglądać jak milion dolarów’’! Michał Szpak wyda fortunę na kreacje do „The Voice of Poland’’

 

Wideo

Zobaczcie 12 najgorętszych trendów na wiosnę 2020!

Akcje

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

„Ciąża Małgosi to ukoronowanie tego, o co walczyliśmy”, mówi RADOSŁAW MAJDAN i nie ukrywa, że z powodu epidemii on i jego żona są pełni obaw. LESZEK MILLER z wnuczką MONIKĄ o tym, jak dziś wygląda ich życie po bolesnej stracie syna i ojca. Legendarny aktor WITOLD SADOWY niedawno skończył sto lat i zdobył się na niezwykle szczere wyznanie. „Widziałam, jak czai się śmierć” – ELISABETH REVOL wspomina ostatnie chwile z TOMKIEM MACKIEWICZEM podczas wspinaczki na Nanga Parbat.