TYLKO W VIVIE!

Martyna Wojciechowska: „Wolność to najpiękniejsze słowo, jakie mogę sobie wyobrazić”

Podróżniczka opowiedziała nam o ważnych dla niej symbolach

Redakcja VIVA! 4 listopada 2020 16:51

Martyna ma nową misję: przekonać kobiety, że są wystarczające! Podróżniczka i dziennikarka daje im skrzydła, by mogły zawalczyć o siebie, swoje marzenia i szczęśliwą przyszłość. Skrzydła są także symbolem Fundacji UNAWEZA. Martyna Wojciechowska zdradziła nam, że są dla niej szczególnie ważne i towarzyszą jej od zawsze. Opowiedziała nam o symbolach wolności i odpowiedzialności. Każdy z tych motywów pojawił się w kolekcji niezwykłej biżuterii, którą od kilku lat tworzy we współpracy z firmą W.Kruk.

Martyna Wojciechowska o wolności

„Kiedy wiele lat temu rozpoczynałam pracę nad kolekcją Freedom dla W.KRUK, wiedziałam, że hasłem przewodnim będzie wolność. Najpiękniejsze słowo, jakie mogę sobie wyobrazić. Najpierw motywem przewodnim był jastrząb. Potem wprowadziłam motyw wilka. To zwierzę, które jest wolne. Kojarzy się z odpowiedzialnością za stado i watahę", mówi nam podróżniczka. 

,,A w ramach kolekcji Freedom Unlimited chciałabym zwrócić waszą uwagę na jeden ważny dla mnie element. To pomarańczowy koralik, z którego część dochodu jest przekazywana na Fundację UNAWEZA i dawanie kobietom skrzydeł", podkreśla Martyna Wojciechowska. 

Podróżniczka mówi wprost: „Jeśli jakaś kobieta ma taki element swojej biżuterii, to jest to nie tylko amulet, a sygnał, że to jest kobieta, która wspiera inne kobiety i nie ocenia”. 

Więcej w materiale wideo. 

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA WERNER I MICHAŁ KOŁODZIEJCZYK Dziennikarka TVN i dyrektor redakcji Canal+ Sport. Dziennikarskie DNA połączyli, pisząc razem książkę. A wcześniej... zakochali się w sobie. WOJOWNICZKI Marsz na Wersal, „długi piątek” w Islandii, protesty w wyniku zaostrzenia prawa aborcyjnego w Polsce… Kobiety od zawsze musiały walczyć o swoje prawa. EWA WACHOWICZ – zaskakujący bilans 50-latki. PIOTR MACHALICA o dorastaniu, życiowych rebeliach, miłości i wolności. W cyklu EXTRA Słynny fotograf – Steve McCurry uchwycił w obiektywie niezwykłe relacje między zwierzętami a ludźmi.