WIDEO VIVY.PL

Martyna Wojciechowska nie zawsze akceptowała się w pełni...: „Katowałam się dietami”

Dziś dziennikarka nawet blizny traktuje jak swój atut

Rafał Kowalski 11 listopada 2020 16:55

Martyna Wojciechowska od ponad 20 lat inspiruje miliony Polek. Dziennikarka, podróżniczka i wielbicielka wysokiej adrenaliny daje przykład, że mimo różnych kolei losu można pozostać silnym, spełnionym oraz pewnym siebie i kochającym siebie. Jeśli jednak chodzi o ciało, gwiazda nie od zawsze w pełni je akceptowała.

Martyna Wojciechowska o bliznach i dietach

Bohaterka naszej ostatniej okładki wspomniała w wywiadzie z VIVĄ.pl, że praca nad polubieniem siebie; tego, jak została stworzona na zewnątrz była długim procesem. Gwiazda, jak niemal każdy z nas, też popełniała błędy. „Czy mam dobrą relację z ciałem? To była burzliwa miłość. Zdarzało mi się katować dietami i wymagać od ciała tego, czego nie byłam w stanie osiągnąć. Na pewnych etapach życia ulegałam wyimaginowanym ideałom czy presji środowiskowej. Nie mogę powiedzieć, że mam akceptację siebie na poziomie 100% od pierwszego razu, gdy zdałam sobie sprawę, że jestem kobietą”, wyznała nam Martyna Wojciechowska.

Dziś dziennikarka żyje w zgodzie ze swoim organizmem. Co więcej, akceptuje nawet niedoskonałości ciała, które uważa za swoje atuty.Najbardziej lubię swoje ramiona, ale pamiętam moment wypadku samochodowego, w którym złamałam obojczyk. Dziś cały jest wykonany z tytanu. I kiedy obudziłam się w szpitalu i zobaczyłam wielką czerwoną świeżo zszytą bliznę, od razu pomyślałam, że to niemożliwe. Niemożliwe, że straciłam to co bardzo w sobie lubiłam – widok odkrytych ramion. Z czasem zrozumiałam, że nigdy nie chciałabym się pozbyć ani blizny, ani tego wypadku – to dziś część mnie”, wyznała nam podróżniczka.

Jak jeszcze blizny wpłynęły na budowanie jej pewności siebie? Zobacz nasze wideo od początku do końca. 

Martyna Wojciechowska, VIVA! 21/2020
Fot. Marlena Bielinska/MOVE

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KLAUDIA EL DURSI: „Nie myślałam o show-biznesie. Ani o pozowaniu do »Playboya«”, mówi uczestniczka „Top Model” i prowadząca program „Hotel Paradise”. Rektor warszawskiej Akademii Teatralnej WOJCIECH MALAJKAT o przemocy i mobbingu w szkołach artystycznych i o tym, dlaczego nie został… nauczycielem w mazurskim miasteczku. KSIAŻĘ WILLIAM I KSIĄŻĘ HARRY: Koniec braterskiej miłości? Historia MIŁKI RAULIN brzmi jak bajka o odważnej dziewczynie, która dzięki marzeniom zdobyła Koronę Ziemi. W cyklu Extra – na fieście w Andaluzji.