WIDEO VIVY.PL

Martyna Wojciechowska nie zawsze akceptowała się w pełni...: „Katowałam się dietami”

Dziś dziennikarka nawet blizny traktuje jak swój atut

Rafał Kowalski 11 listopada 2020 16:55

Martyna Wojciechowska od ponad 20 lat inspiruje miliony Polek. Dziennikarka, podróżniczka i wielbicielka wysokiej adrenaliny daje przykład, że mimo różnych kolei losu można pozostać silnym, spełnionym oraz pewnym siebie i kochającym siebie. Jeśli jednak chodzi o ciało, gwiazda nie od zawsze w pełni je akceptowała.

Martyna Wojciechowska o bliznach i dietach

Bohaterka naszej ostatniej okładki wspomniała w wywiadzie z VIVĄ.pl, że praca nad polubieniem siebie; tego, jak została stworzona na zewnątrz była długim procesem. Gwiazda, jak niemal każdy z nas, też popełniała błędy. „Czy mam dobrą relację z ciałem? To była burzliwa miłość. Zdarzało mi się katować dietami i wymagać od ciała tego, czego nie byłam w stanie osiągnąć. Na pewnych etapach życia ulegałam wyimaginowanym ideałom czy presji środowiskowej. Nie mogę powiedzieć, że mam akceptację siebie na poziomie 100% od pierwszego razu, gdy zdałam sobie sprawę, że jestem kobietą”, wyznała nam Martyna Wojciechowska.

Dziś dziennikarka żyje w zgodzie ze swoim organizmem. Co więcej, akceptuje nawet niedoskonałości ciała, które uważa za swoje atuty.Najbardziej lubię swoje ramiona, ale pamiętam moment wypadku samochodowego, w którym złamałam obojczyk. Dziś cały jest wykonany z tytanu. I kiedy obudziłam się w szpitalu i zobaczyłam wielką czerwoną świeżo zszytą bliznę, od razu pomyślałam, że to niemożliwe. Niemożliwe, że straciłam to co bardzo w sobie lubiłam – widok odkrytych ramion. Z czasem zrozumiałam, że nigdy nie chciałabym się pozbyć ani blizny, ani tego wypadku – to dziś część mnie”, wyznała nam podróżniczka.

Jak jeszcze blizny wpłynęły na budowanie jej pewności siebie? Zobacz nasze wideo od początku do końca. 

Martyna Wojciechowska, VIVA! 21/2020
Fot. Marlena Bielinska/MOVE

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JOANNA PRZETAKIEWICZ I RINKE ROOYENS Mężczyzna z przeszłością, kobieta po przejściach… Dlaczego zdecydowali się na ślub? KASIA STRUSS Życiowa rewolucja supermodelki. JOE BIDEN – rodzinne tragedie, trudne wybory i droga na szczyt 46. prezydenta Stanów Zjednoczonych. VINCENT ŻUŁAWSKI Co zawdzięcza rodzicom – Andrzejowi Żuławskiemu i Sophie Marceau? Polska „junioromania”, czyli wszystko o EUROWIZJI JUNIOR 2020. W cyklu Extra Elitarne szkoły i uczelnie Wielkiej Brytanii (nie)tylko dla wybranych.