VIDEO VIVY!

Małgorzata Rozenek-Majdan: „Po raz pierwszy podchodziliśmy do procedury bez nadziei"

Gwiazda poruszająco o nieustępliwej walce o dziecko

Olga Figaszewska 23 października 2020 11:21

Byli nieustępliwi w walce o swoje dziecko. Po trzech latach odnieśli sukces. „Dar od losu”, mówią o czteromiesięcznym Henryku i śmieją się, że rozpoznaliby go wśród miliona innych niemowlaków. Małgorzata Rozenek-Majdan i Radosław Majdan w nowej VIVIE! opowiedzieli Beacie Nowickiej o poświęceniu, wdzięczności i wyboistej drodze do szczęścia.  

Małgorzata Rozenek-Majdan o staraniach o dziecko 

By spełnić marzenie o powiększeniu rodziny Małgorzata Rozenek-Majdan i Radosław Majdan przeszli długą drogę. Gwiazda TVN nie urywała nigdy, że wszystkie jej dzieci zostały poczęte dzięki procedurze in vitro. 

,,Małgosia zdawała sobie sprawę, że wspólne dziecko będzie dla nas wielkim szczęściem. Dzielnie znosiła procedury in vitro, które powtarzaliśmy, dziesiątki zastrzyków, które brała w brzuch, nasze momenty zwątpienia, smutku. Nie załamała się, tylko cały czas twardo stała na stanowisku, że musimy zrobić wszystko, żeby finał okazał się szczęśliwy. I udało nam się. Więc kocham ją tak samo mocno i czuję bezgraniczną wdzięczność za to, co dla mnie zrobiła. Byliśmy rodziną z dziećmi, a teraz ta rodzina jest pełna, wzbogacona o naszego synka", mówił Beacie Nowickiej Radosław Majdan. 

Małgorzata Rozenek-Majdan przekonuje, że udało im się spełnić marzenie tylko dlatego, że oboje byli nieustępliwi. Mieli ogromne wsparcie w lekarzach z kliniki leczenia niepłodności. 

„Nie brałam pod uwagę, że może nie wyjść. Wydawało mi się, że tak jak w przypadku moich chłopców pójdzie szybko i sprawnie. Na początku głęboko wierzyłam w to, bo w uważam że pozytywne nastawienie ma ogromne znaczenie. Do pewnego momentu. Nie udało się raz, drugi, trzeci, czwarty… Pojawiały się komplikacje. Ten czas przed Henrykiem, to był czas, w, którym pożegnaliśmy się z nadziejami, że się uda. Pojechaliśmy na wakacje myśląc o tym, że ostatnią próbę mamy za sobą, że to koniec”, mówi w materiale video.

Lekarze przekonali ich do tego, by spróbować raz jeszcze. „Po raz pierwszy podchodziliśmy do procedury bez nadziei. Udało się. Henryk jest najlepszą nagrodą za te wszystkie trudne momenty”, dodaje w wywiadzie video Małgorzata Rozenek-Majdan.

,,Myślę ze smutkiem o tym, ile par zrezygnowało przedwcześnie z marzeń o własnym dziecku głównie ze względów finansowych. Dlatego tak bardzo zależy mi na tym, aby zabiegi in vitro były refundowane", dodała w VIVIE! gwiazda TVN. 

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA WERNER I MICHAŁ KOŁODZIEJCZYK Dziennikarka TVN i dyrektor redakcji Canal+ Sport. Dziennikarskie DNA połączyli, pisząc razem książkę. A wcześniej... zakochali się w sobie. WOJOWNICZKI Marsz na Wersal, „długi piątek” w Islandii, protesty w wyniku zaostrzenia prawa aborcyjnego w Polsce… Kobiety od zawsze musiały walczyć o swoje prawa. EWA WACHOWICZ – zaskakujący bilans 50-latki. PIOTR MACHALICA o dorastaniu, życiowych rebeliach, miłości i wolności. W cyklu EXTRA Słynny fotograf – Steve McCurry uchwycił w obiektywie niezwykłe relacje między zwierzętami a ludźmi.