WIDEO VIVY.PL

Maciej Stuhr i Katarzyna Błażejewska-Stuhr: „Model rodziny się zmienia i nie należy się tego bać”. Tacy są prywatnie...

Para opowiedziała nam o pracy nad związkiem i życiu po pandemii

Rafał Kowalski 12 lipca 2022 15:43

Chcą być dla siebie najlepszymi partnerami, ale nie zapominają przy tym o  innych. Maciej Stuhr i Katarzyna Błażejewska-Stuhr opowiedzieli nam o tym, jak pracują nad swoim związkiem i co w ich życiu zmieniła pandemia, konflikt na granicy polsko-białoruskiej i wojna w Ukrainie.

Maciej Stuhr i Katarzyna Błażejewska Stuhr prywatnie

Podczas rozdania Orłów kilka tygodni temu Maciej Stuhr dziękował ze sceny ukochanej. Podkreślał wtedy, że zawdzięcza jej wiele zmian w sobie. Jakich? „Ulepsza mnie w wielu dziedzinach. W uważności na drugiego człowieka, na szczegóły, które czasem by mi umknęły, a są ważna dla innych ludzi. Czasem są to drobnostki, żeby zadzwonić do mamy, do przyjaciela; zrobić komuś jakąś małą niespodziankę. Ciągle musi mi o tym przypominać, bo mi to umyka, ale to, że ją mam przy sobie daje mi poczucie bezpieczeństwa”, powiedział aktor VIVIE.pl.

Zobacz też: Katarzyna Błażejewska-Stuhr i Maciej Stuhr o pierwszym spotkaniu i miłości

Przed naszą kamerą zapytaliśmy też parę, co jest dla nich ważne w życiu i w związku… „Sprawiedliwość, prawa człowieka, które powinny być przestrzegane wobec wszystkich ludzi, wolność…”, zaczęła pięknie wyliczać pani Katarzyna. „Równouprawnienie, a w związku taki układ partnerski”, dodał Maciej Stuhr. „W naszym związku dużo o tym czytamy, rozmawiamy. O tym, jak tworzyć związek we współczesnych czasach, bo jednak porównując z pokoleniem naszych rodziców, to jednak zmienia się model rodziny. Nie należy się tego bać, tylko czerpać z tego to, co najpiękniejsze”, podkreślił.

Artysta bardzo uważne obserwuje zmiany społeczne, które przekładają się też na nasze związki. Ma na ten temat pewne przemyślenia. „Ostatnie czasy służyły temu, żeby dowiedzieć się więcej o kobietach, o dziewczynach. Czego chcą, czego nie chcą. Jakby było fajnie ułożyć sobie relacje i związki, pozycję kobiet. Ale jeszcze mało mówi się o tym, jak faceci mają się w tym odnaleźć. Co by dla nich było dobre, co by dla związków było dobre. Ten temat dopiero kiełkuje i trzeba – myślę – i o tym pomyśleć”, usłyszeliśmy.

Katarzyna Błażejewska-Stuhr, Maciej Stuhr, Viva! 13/2022
Fot. Bartek Wieczorek/Visual Crafters

Maciej Stuhr o życiu po pandemii

Nie jest tajemnicą, że czas koronawirusa zmienił naszą codzienność. Następne niespokojne wydarzenia społeczno-polityczne niestety nie pomogły czuć się bezpiecznie i stabilnie. Popularne małżeństwo kontynuowało w tym czasie zapraszanie do swojego domu potrzebujących z innych krajów. „Najpierw przez pół roku siedziałem w domu. Takiej sytuacji nie było przez 20 lat. Potem otworzyliśmy dom na ludzi, którzy potrzebowali pomocy. I to w sumie w tej pomocy innym szukamy ostatnio sensu życia”, przyznał Maciej Stuhr dla VIVY.pl.

Jak ostatni czas widzi Katarzyna Błażejewska-Stuhr? Z jej uwagami trudno się nie zgodzić. Posłuchajcie naszego wideo do końca. 

Czytaj też: Katarzyna Błażejewska-Stuhr i Maciej Stuhr o pierwszym spotkaniu i miłości

Katarzyna Błażejewska-Stuhr, Maciej Stuhr, Viva! 13/2022
Fot. Bartek Wieczorek/Visual Crafters

Wideo

Piotr Trojan marzył o aktorstwie od dziecka. Lekarz powiedział mu, że nie ma na to żadnych szans...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAGDALENA BOCZARSKA: intrygująca i niezależna. Emocjonalna i zarazem twarda. Nam opowiada o rodzinie i swojej pasji podróżowania. MACIEJ MUSIAŁOWSKI: aktor i muzyk. Gdy przekroczył próg XVIII-wiecznego pałacu, zmieniło się jego życie… EWA EWART kręciła filmy dokumentalne o wojnach i katastrofach. Tym razem nakręciła poetycką opowieść o raku. ELŻBIETA ROMANOWSKA: od kiedy została prowadzącą program „Nasz nowy dom”, musi się mierzyć z niewyobrażalnym hejtem. PIOTR TROJAN o tym, jak introwertyk odnalazł się w trudnym świecie artystycznym. PODRÓŻE Z ITAKĄ I VIVĄ!: ponad 100 destynacji na całym świecie, ekskluzywne hotele, rajskie plaże. Z rodziną lub we dwoje. Co wybierzesz?