O TYM SIĘ MÓWI

Piotr Gąsowski w osobistym wpisie wspomina Zbigniewa Wodeckiego

Aktor pokazał zdjęcie, z którym wiąże się pewna historia

Olga Figaszewska 7 maja 2021 15:51

Szóstego maja obchodziłby swoje 71 urodziny. Wciąż trudno pogodzić się z jego stratą. Zbigniew Wodecki zmarł cztery lata temu. O wybitnym muzyku fanom na zawsze będzie przypominała jego wyjątkowa twórczość. W rocznicę urodzin artysty Piotr Gąsowski w osobistym wpisie wspomniał przyjaciela. Aktor pokazał zdjęcie z domowego archiwum, na którym pozuje wraz ze Zbigniewem Wodeckim. Z tym kadrem wiąże się pewna historia.

Piotr Gąsowski wspomina Zbigniewa Wodeckiego w rocznicę urodzin artysty

Zbigniew Wodecki był wspaniałym artystą, ale przede wszystkim dobrym człowiekiem. Zawsze uśmiechnięty, serdeczny, rozśpiewany…. Przyciągał do siebie ludzi. Artystę w osobistym wpisie wspomina teraz Piotr Gąsowski.  Aktor w poruszającym poście opisał jedną z ich wspólnych podróży na Florydę i pokazał fotografię z domowego archiwum. Widzimy na niej uśmiechniętych artystów, którzy pozują do zdjęcia w kąpielówkach. Jaka historia łączy się z tym kadrem?

„Uwielbiam te zdjęcia... Floryda, Pompano Beach, w przerwie naszej amerykańsko-kanadyjskiej trasy koncertowej... Zbysiu, Rozi, Darek i ja...Byliśmy tacy radośni i szczęśliwi... To był pomysł Zbyszka, żeby kupić te kąpielówki w plażowym sklepie i zrobić sobie wspólne zdjęcie! To był cały Zbyszek!", zaznaczył Piotr Gąsowski. 

Zobacz: Zbigniew Wodecki: „Żyj tak, jakby każdy następny dzień był ostatnim

Zbigniew Wodecki, VIVA! 2016
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM

Zbigniew Wodecki w sesji VIVY! z 2016 roku

,,Dowcipny i z dystansem do siebie i do życia.💪A te jego „amerykańskie” kąpielówki... ciągle mam w szufladzie! Zapomniał je wziąć z domu naszych wspólnych przyjaciół , Miry i Jurka , na Florydzie , a ja z kolei byłem tam znowu parę miesięcy później, więc zabrałem je do Polski... I najpierw zapomniałem je Zbysiowi oddać a potem...nie zdążyłem mu ich oddać... 😢Dzisiaj Zbysiu kończyłby 71 lat... A my cały czas wspominamy i tęsknimy...I kochamy... Zbysiu.. ”, zakończył aktor. 

W komentarzach fanom trudno było ukrywać swoje wzruszenie. Niektórzy dzielili się własnymi wspomnieniami związanymi ze Zbigniewem Wodeckim. Wszyscy zgodnie przyznają, że muzyk na zawsze będą go pamiętać uśmiechniętego i życzliwego dla innych.

„Serce nadal krwawi, że Go już nie ma wśród nas. Ale pozostawił po sobie cudowna muzykę”, „Kiedyś widziałam Pana Zbyszka w Gdyni. Szedł sobie, czytał książkę (niestety nie wiem jaką) i śmiał się sam do siebie na głos. Mialam wtedy 20lat on 40 i bardzo mi się podobało, ze starszy pan😂😂może być tak wyluzowany. Takie wspomnienie sprzed 31lat”, „Wspomnienia one nam pozostają ❤️ szkoda panie Zbyszku zostawił pan nas zbyt szybko...”, czytamy we wpisach internautów pod postem Piotra Gąsowskiego. 

Zobacz: Jak brzmiały ostatnie słowaZbigniewa Wodeckiego? Padło poruszające zdanie...

Zbigniew Wodecki i Piotr Gąsowski w 2002 roku

Zbigniew Wodecki, Piotr Gąsowski, 2002 rok, program Droga do gwiazd
Fot. TRICOLORS/East News

Zbigniew Wodecki, Viva! sierpień 2016
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.