WSPOMNIENIE

Królowa Elżbieta II, Daniel Passent, Kamil Durczok. Oni odeszli w ciągu ostatnich 12 miesięcy

Pamięć o nich nigdy w nas nie zgaśnie

Rafał Kowalski, Konrad Szczęsny 31 października 2022 11:15

Koniec października i początek listopada do wyjątkowy czas w roku. W tym okresie wspominamy tych, którzy odeszli: członków naszych rodzin, przyjaciół, krewnych. Nie inaczej jest z osobami znanymi. W ciągu ostatnich 12 miesięcy pożegnaliśmy wiele znamienitych osobistości: dziennikarzy, aktorek, wokalistek... Kto odszedł w tym czasie?

Oni odeszli w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Kogo pożegnaliśmy?

W listopadzie 2021 roku zmarł Kamil Durczok. Dziennikarz, przez lata związany ze stacją TVN, bohater kilku skandali, zmagał się z chorobą alkoholową. Miał 53 lata. Zmarł niespodziewanie, choć – jak mówili jego przyjaciele i bliscy – ostatnie tygodnie nie były dla niego najłatwiejsze...

W grudniu media obiegła niespodziewana informacja o śmierci tancerza i choreografa Żory Korolyova. Odszedł tuż przed świętami Bożego Narodzenia, osierocił córeczkę Sonię. Wiadomość ta zaszokowała wszystkich, którzy go znali: miał zaledwie 34 lata, mnóstwo planów do realizacji i marzeń do spełnienia...

Czytaj także: Andrzej Piaseczny o ostatnim spotkaniu z Anną Przybylską. Ma do siebie żal

Żora Korolyov: pogrzeb, trumna. Warszawa, 05.01.2022 rok
Fot. TRICOLORS/East News

Pogrzeb Żory Koroliova odbył się na początku stycznia 2022 roku

Kolejne miesiące przyniosły informacje o śmierci wybitnej aktorki Barbary Krafftówny, dziennikarza i byłego partnera Agnieszki Osieckiej, Daniela Passenta czy wokalisty grupy VOX, jurora „The Voice Senior” Witolda Paszta.

W sierpniu pożegnaliśmy aktorkę i piosenkarkę Oliwię Newton-John oraz prezentera i animatora publiczności Piotra Balickiego. We wrześniu z kolei odeszła monarchini Wielkiej Brytanii, królowa Elżbieta II oraz wybitny polski aktor Franciszek Pieczka.

Kogo jeszcze pożegnaliśmy w tym roku? Tego dowiesz się z powyższego materiału wideo.  

Czytaj także: Menadżerka Anny Przybylskiej wspomina ją w poruszającym wpisie

Franciszek Pieczka, Pogrzeb Franciszka PIeczki, 29.09.2022
Fot. Artur Zawadzki/REPORTER

Franciszka Pieczkę pożegnano pod koniec września 2022 roku

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?