KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Księżna Kate urodziła! Tak królewskie narodziny ogłaszano w rodzinie Windsorów

Poznaj sekrety królewskich narodzin

Gabriela Czernecka 23 kwietnia 2018 16:10

Księżna Kate urodziła! Trzecie dziecko Kate i Williama już na świecie. Ulubiona para z brytyjskiej rodziny królewskiej po raz trzeci została rodzicami. Właśnie powitali kolejnego chłopca! Wraz z narodzinami royal baby nr 3 postanowiliśmy przyjrzeć się, jak królewskie narodziny narodziny ogłaszano w rodzinie Windsorów!

Księżna Kate urodziła. Trzecie dziecko Kate i Williama: chłopiec

Co ciekawe, najgłośniejszymi narodzinami ostatnich stuleci były najprawdopodobniej narodziny księcia George'a. Wszystko za sprawą tego, że w tych czasach medialna transmisja stała się czymś powszechnym. Nic więc dziwnego, że o narodzinach pierwszego dziecka księżnej Kate i księcia Williama pisali wszyscy, nie tylko brytyjskie media. Książę George, pierwsze dziecko Kate i Williama pojawiło się na świecie 22 lipca 2013 roku. Drugie dziecko Kate i Williama, księżniczka Charlotte, urodziła się 2 maja 2015 roku. 

Zaledwie kilka godzin temu podano do mediów, że księżna Kate urodziła. Trzecie dziecko Kate i Williama już na świecie. Jak czytamy z oficjalnego oświadczenia, księżna Kate urodziła chłopca. Syn księcia Williama urodził się 23 kwietnia 2018 roku o godzinie 11.01 czasu brytyjskiego. A jak narodziny innych członków  royal family ogłaszano w rodzinie Windsorów?

Narodziny królowej Elżbiety II

Królowa Elżbieta II urodziła się 21 kwietnia 1926 roku. Zarówno ona, jak i jej siostra urodziły się przez cesarskie cięcie. Otrzymała imiona Elizabeth Alexandra Mary Windsor. W dzieciństwie nazywana była Lilibet. Została ochrzczona w Pokoju Muzycznym pałacu Buckingham.

Pierwszy syn królowej, książę Karol przyszedł na świat 14 listopada 1948 roku. Na jednej z pierwszych fotografii małego księcia nad jego kołyską nachyla się królowa. Przy narodzinach pierworodnego syna księcia Filipa ten nie był obecny, gdyż ulotnił się na... ważny mecz polo. Elżbieta była także pierwszą matką w rodzinie królewskiej, której podczas porodu nie obserwował dyskretnie minister rządu czy arcybiskup (to jedna z tradycji królewskich narodzin, z której postanowiono zrezygnować).

Podobnie było w przypadku narodzin księżniczki Anny, córki królowej Elżbiety IIi księcia Filipa. Jak pisze Marek Rybarczyk w książce o królowej: „Córka Anna urodziła się co prawda już w 1950 roku, ale później to zapewne bardziej obowiązek niż miłość pchał Elżbietę w ramiona Filipa”. 

Narodziny księcia Williama księżna Diana i książę Karol świętowali, prezentując potomka na schodach skrzydła szpitalnego kliniki Lindo. Podobnie było w przypadku narodzin księcia Harry'ego, który przyszedł na świat 15 września 1984 roku.

Dziś dotarła do nas wspaniała wiadomość. Księżna Kate urodziła trzecie dziecko. To chłopiec! Zobaczcie sami, jak wyglądają oficjalne fotografie powitalne członków royal family!  

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IRENA SANTOR mówi: „Cóż jest piękniejszego, niż żyć, istnieć? Interesuje mnie jutro, odkąd zachorowałam na raka...”. MAGDA i JASIEK MELA – Był najmłodszym zdobywcą bieguna, pomimo utraty ręki i nogi. Co dziś najbardziej w nim ceni jego żona Magda? ANNE APPLEBAUM, słynna dziennikarka, laureatka Pulitzera, o odwadze Polaków, domu w Chobielinie i wolności. PIOTR JACOŃ o córce Wiktorii i tym, jak to jest być rodzicem dziecka transpłciowego oraz budowaniu rodzinnych relacji na nowo.