KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Gdzie mieszkają księżna Kate i książę William? Oto tajemnice pałacu Kensington

Odrestaurowanie Pałacu Kensington kosztowało około miliona funtów!

Gabriela Czernecka 25 listopada 2021 18:51

Jak mieszkają księżna Kate i książę William? Przestronny apartament w części 1A Pałacu Kensington to jedno z najlepiej strzeżonych przed światem i fanami miejsc. To nie byle jaka rezydencja. Księżna Kate i książę William przeprowadzili się tu po tym, jak ukończono kosztowny remont tej posiadłości. Książęca para Cambridge obecnie zajmuje 20-pokojowy apartament, obejmujący w sumie 4 piętra pałacu. Według brytyjskich mediów odrestaurowanie książęcych przysłowiowych czterech kątów kosztowało około miliona funtów. Dziś na ich apartament składa się przestronny salon, 5 pokoi gościnnych, 3 główne sypialnie, garderoba oraz kilka łazienek. Według brytyjskich mediów znajduje się także coś na kształt nocnego i dziennego żłobka, pokoje dla służby, składziki na najpotrzebniejsze rzeczy oraz pomieszczenia, w których urzędują pracownicy książęcej pary. Kate i William wraz z dziećmi: George'm, Charlotte i Louise'm mają także do dyspozycji ogromny ogród, do którego wchodzi się z pokojów pałacu. A jak wyglądają wnętrza Pałacu Kensington?

Królewskie życie: Pałac Kensington - tak mieszkają Kate i WIlliam

Para książęca wyjątkowo dba, by to, jak mieszkają i żyją oni i ich dzieci, pozostało tajemnicą. Co ciekawe, choć w sieci krąży wiele zdjęć, które mają przedstawiać wnętrza pałacu, to tak naprawdę tylko raz Kate i William zdradzili światu, jak wygląda ich mieszkanie. Mowa o fotografiach ze spotkania z Michelle i Barackiem Obamą. Wówczas po raz pierwszy zrobiono zdjęcia, jak para przyjmuje gości w swojej posiadłości. Dzięki temu mieliśmy okazję zobaczyć, że w salonie znajdują się białe sofy, krzesła, fotele i oryginalny stolik do kawy.

Zobacz: Sprawdzamy, jak Meghan i Harry odnaleźli się w roli książęcej pary Sussex!

Gabinet księżnej Kate i księcia Williama

Jakiś czas temu małżeństwo postanowiło znów podzielić się fotografiami, na których widzimy to samo pomieszczenie co przed laty. Chodzi o miejsce, w którym para urządziła sobie swoje gabinety! Para tymi niezwykłymi fotografiami zaapelowała o kontraktowanie się telefoniczne ze swoimi  bliskimi: „Ostatnie tygodnie były dla wszystkich niespokojne i niepokojące. Musimy poświęcić czas na wzajemne wsparcie i znaleźć sposoby dbania o nasze zdrowie psychiczne. Wspaniale jest widzieć, jak sektor zdrowia psychicznego współpracuje z NHS, aby pomóc ludziom w utrzymaniu dobrego samopoczucia psychicznego. Łącząc się i wykonując proste kroki każdego dnia, wszyscy możemy lepiej przygotować się na nadchodzące czasy”, mogliśmy przeczytać na profilu książęcej pary.  

Obejrzyj także: Brytyjczycy darzą ją sympatią, ale media robią z niej potwora. Dlaczego nikt nie lubi Meghan? 

Anmer Hall Norfolk księżna Kate i książę William
Fot. Instagram

Jak wyglądają wnętrza domu Kate i Williama?

Wnętrze domu pełne jest antyków, niesamowitych malowideł, ale także zabawek dla dzieci! Przy wizycie prezydenckiej pary, książę George bawił się na koniu na biegunach, który znajdował się właśnie w salonie, a na stoliku leżała przytulanka małego księcia. W posiadłości znajduje się także mnóstwo kwiatów, zdjęć rodzinnych, pamiątek i książek. Podobno apartament urządzała sama księżna Kate, której radą służyli eksperci od wnętrz. 

W sieci zachowało się jednak kilka zdjęć pokazujących, jak apartament wyglądał przed renowacją. Wcześniej Pałac Kensington zamieszkiwała siostra królowej Elżbiety II, księżniczka Małgorzata. Przez niemal całe królewskie życie w pałacu Kensington mieszkała także Diana. W mediach nieustannie pojawiały się sesje zdjęciowe robione w jej prywatnym apartamencie. Jak królewska rezydencja wygląda za ich czasów? Gdzie mieszkały i na co warto zwrócić uwagę? Kto jest dziś sąsiadami Kate i Williama? Zobaczcie kolejne wideo z cyklu Królewskie Życie! 

Wideo

Piotr Trojan marzył o aktorstwie od dziecka. Lekarz powiedział mu, że nie ma na to żadnych szans...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAGDALENA BOCZARSKA: intrygująca i niezależna. Emocjonalna i zarazem twarda. Nam opowiada o rodzinie i swojej pasji podróżowania. MACIEJ MUSIAŁOWSKI: aktor i muzyk. Gdy przekroczył próg XVIII-wiecznego pałacu, zmieniło się jego życie… EWA EWART kręciła filmy dokumentalne o wojnach i katastrofach. Tym razem nakręciła poetycką opowieść o raku. ELŻBIETA ROMANOWSKA: od kiedy została prowadzącą program „Nasz nowy dom”, musi się mierzyć z niewyobrażalnym hejtem. PIOTR TROJAN o tym, jak introwertyk odnalazł się w trudnym świecie artystycznym. PODRÓŻE Z ITAKĄ I VIVĄ!: ponad 100 destynacji na całym świecie, ekskluzywne hotele, rajskie plaże. Z rodziną lub we dwoje. Co wybierzesz?