KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Właśnie pokazali wnętrza swojego domu. Zobaczcie, jak mieszkają księżna Kate i książę William! 

Jakie tajemnice skrywa pałac Kensington?

Gabriela Czernecka 31 marca 2020 11:01

Jak mieszkają księżna Kate i książę William? Przestronny apartament w części 1A Pałacu Kensington to jedno z najlepiej strzeżonych przed światem i fanami miejsc. To nie byle jaka rezydencja. Księżna Kate i książę William przeprowadzili się tu w 2013 roku, po tym jak ukończono kosztowny remont tej posiadłości. Książęca para Cambridge obecnie zajmuje 20-pokojowy apartament, obejmujący w sumie 4 piętra pałacu. Według brytyjskich mediów odrestaurowanie książęcych przysłowiowych czterech kątów kosztowało około miliona funtów. Dziś na ich apartament składa się przestronny salon, 5 pokoi gościnnych, 3 główne sypialnie, garderoba oraz kilka łazienek. Według brytyjskich mediów znajduje się także coś na kształt nocnego i dziennego żłobka, pokoje dla służby, składziki na najpotrzebniejsze rzeczy oraz pomieszczenia, w których urzędują pracownicy książęcej pary. Kate i William wraz z dziećmi: George'm, Charlotte i Louise'm mają także do dyspozycji ogromny ogród, do którego wchodzi się z pokojów pałacu. A jak wyglądają wnętrza Pałacu Kensington?

Królewskie życie: Pałac Kensington - tak mieszkają Kate i WIlliam

Para książęca wyjątkowo dba, by to, jak mieszkają i żyją oni i ich dzieci, pozostało tajemnicą. Co ciekawe, choć w sieci krąży wiele zdjęć, które mają przedstawiać wnętrza pałacu, to tak naprawdę tylko raz Kate i William zdradzili światu, jak wygląda ich mieszkanie. Mowa o fotografiach ze spotkania z Michelle i Barackiem Obamą. Wówczas po raz pierwszy zrobiono zdjęcia, jak para przyjmuje gości w swojej posiadłości. Dzięki temu mieliśmy okazję zobaczyć, że w salonie znajdują się białe sofy, krzesła, fotele i oryginalny stolik do kawy.

Gabinet księżnej Kate i księcia Williama

Teraz małżeństwo postanowiło w tym wyjątkowym czasie znów podzielić się fotografiami, na których widzimy to samo pomieszczenie co przed laty. Chodzi o miejsce, w którym para urządziła sobie swoje gabinety! Para tymi niezwykłymi fotografiami zaapelowała o kontraktowanie się telefoniczne ze swoimi  bliskimi: „Ostatnie tygodnie były dla wszystkich niespokojne i niepokojące. Musimy poświęcić czas na wzajemne wsparcie i znaleźć sposoby dbania o nasze zdrowie psychiczne. Wspaniale jest widzieć, jak sektor zdrowia psychicznego współpracuje z NHS, aby pomóc ludziom w utrzymaniu dobrego samopoczucia psychicznego. Łącząc się i wykonując proste kroki każdego dnia, wszyscy możemy lepiej przygotować się na nadchodzące czasy”, czytamy na profilu książęcej pary.  

Anmer Hall Norfolk księżna Kate i książę William
Fot. Instagram

Jak wyglądają wnętrza domu Kate i Williama?

Wnętrze domu pełne jest antyków, niesamowitych malowideł, ale także zabawek dla dzieci! Przy wizycie prezydenckiej pary, książę George bawił się na koniu na biegunach, który znajdował się właśnie w salonie, a na stoliku leżała przytulanka małego księcia. W posiadłości znajduje się także mnóstwo kwiatów, zdjęć rodzinnych, pamiątek i książek. Podobno apartament urządzała sama księżna Kate, której radą służyli eksperci od wnętrz. 

W sieci zachowało się jednak kilka zdjęć pokazujących, jak apartament wyglądał przed renowacją. Wcześniej Pałac Kensington zamieszkiwała siostra królowej Elżbiety II, księżniczka Małgorzata. Przez niemal całe królewskie życie w pałacu Kensington mieszkała także Diana. W mediach nieustannie pojawiały się sesje zdjęciowe robione w jej prywatnym apartamencie. Jak królewska rezydencja wygląda za ich czasów? Gdzie mieszkały i na co warto zwrócić uwagę? Kto jest dziś sąsiadami Kate i Williama? Zobaczcie kolejne wideo z cyklu Królewskie Życie! 

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.