KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Nie wojuj z mediami i... Oto rady, których udzieliłaby dziś Harry'emu i Meghan księżna Diana!

Sama popełniła kilka istotnych błędów. Czy Sussexowie je powtórzą?

Gabriela Czernecka 15 czerwca 2020 20:15

Z dala od protokołu, tradycji i królewskich obowiązków. Księżna Meghan i książę Harry podobnie jak księżna Diana po rozwodzie z księciem Karolem, wiodą dziś życie z dala od rodziny królewskiej. Dla księżnej Walii oficjalne zakończenie małżeństwa z księciem Walii było rozpoczęciem nowego życia. Dzięki swojej otwartości i działalności charytatywnej Diana szybko stała się królową ludzkich serc. Świetnie radziła sobie w towarzystwie mediów, brylowała po salonach, a uśmiech rzadko znikał z jej twarzy. Mimo to Diana popełniła kilka istotnych błędów w swoim „nowym” życiu. Czy książęca para Sussex również je powtórzy? Oto rady, których udzieliłaby dziś synowi księżna Diana! 

Meghan i Harry odchodzą z rodziny królewskiej

Odejście Meghan i Harry'ego z rodziny królewskiej dla wielu było zaskoczeniem, ale gdy przeanalizujemy dwa lata ich obecności w „firmie Windsorów” nie trudno nie zauważyć, że sami nie do końca widzieli kierunek, w którym zamierzają podążać. W przeciwieństwie do Williama i jego rodziny, która skupiła się na tradycjach i wypełnianiu królewskich obowiązków, Harry i Meghan postanowili pójść nieco bardziej nowoczesną ścieżką. Niestety małżeństwo nie przemyślało swojej strategii, która szybko okazała się być kompletnie niedopracowana. Para z jednej strony zachęcała do normalnego życia, dbania o środowisko i wydawania mniej pieniędzy, a z drugiej strony sama wydawała fortunę na prywatne samoloty i korzystała z uciech królewskiego życia. Brak spójności w ich wizerunku mocno odbił się nie tylko na nich, ale i na całej rodzinie Windsorów.

Książę Harry, księżna Meghan
Fot. Getty Images

W końcu Meghan i Harry podjęli decyzję o rezygnacji z królewskich obowiązków i wygląda na to, że była to słuszna decyzja. Jak para teraz sobie radzi? Sussexowie wiodą życie w Los Angeles, udzielają się charytatywnie, angażują społecznie i powoli przyzwyczajają się do nowego życia. Jak na razie nie do końca wiadomo, jak zamierzają się utrzymywać i na czym skupią swoją działalność. Oprócz założenia fundacji Archewell, której szczegóły nie są znane, niewiele wiadomo na temat ich dalszej pracy. Czy zainspirują się księżną Dianą i tym, jak ona walczyła o uwagę świata, niezależność i poczucie wolności? Wszystko na to wskazuje. Diana świetnie poradziła sobie po tym, jak oficjalnie przestała być żoną księcia Karola. 

Księżna Diana media
Fot. Getty Images

Rady Diany dla księcia Harry'ego i księżnej Meghan

Rozpoczęła nowe życie, w którym w pełni poświęciła się działalności charytatywnej i... poszukiwaniu miłości. Jedną z rad, którą z pewnością udzieliłaby synowi byłoby zaprzestanie walki z mediami. Meghan i Harry od kilku miesięcy prowadzą otwartą wojnę z prasą. Małżeństwo pozwało cztery brytyjskie tabloidy, chcąc ukrócić fałszywe publikacje na swój temat. Niestety pozew księcia to trochę walka z wiatrakami, która bez względu na to, jak będzie brzmiał wyrok sądu, jedynie przysporzy mu kłopotów. Przed laty to Diana umiejętnie pogrywała z mediami, wykorzystując je do swoich celów. Ograniczanie wolności prasy tylko do rozpisywania się w samych superlatywach nie skończyło się dla niej dobrze. Paparazzi nie opuszczali jej ani na krok, rozpisywali się o domniemanych romansach i ostatecznie pośrednio przyczynili się także do jej tragicznej śmierci. Cennej lekcji szczególnie na temat działalności i współpracy z prasą udzieliłaby także Meghan. Z pewnością powiedziałaby jej, by nie czytała wszystkiego, co piszą o niej media. 

Księżna Diana, działalność charytatywna
Fot. Getty Images

Meghan i Harry szybko zaczęli tonąć pod wpływem masy okrutnych artykułów na swój temat. Krytykowano stylizacje księżnej, jej złe wychowywanie syna, a także brak umiejętności dostosowania się do zasad protokołu. Z podobnymi krytycznymi publikacji mierzyła się przed laty Diana. Szybko dostrzegła potencjał mediów i próbowała nimi manipulować. Niestety gdy pojawiały się negatywne komentarze, to mimo pomocy najlepszych terapeutów Diana nie potrafiła poradzić sobie z niskim poczuciem własnej wartości.

Choć współpraca z mediami nie szła jej najlepiej, to świetnie radziła sobie z działalnością charytatywną. To właśnie działanie na rzecz tych, którzy cierpią stało się dla niej ucieczką od nieudanego małżeństwa. Diana odwiedzała chorych, cierpiących, zaglądała do szpitali i przytułków. Okazywała ludziom wsparcie i otwarcie pokazywała, że jest jedną z nich. Dzięki temu właśnie zyskała miano królowej ludzkich serc. Jakiej jeszcze rady udzieliłaby synowi, by ten nie popełnił jej błędów? Jedna dotyczy królowej Elżbiety II. Tego dowiecie się, oglądając nasze kolejne wideo z cyklu Królewskie Życie 

Księżna Diana książę Harry
Fot. Getty Images

ulubione_marki_bizuterii_ksieznej_Meghan
Fot. Getty Images

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.