KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Sprawdzamy, jak Meghan i Harry odnaleźli się w roli książęcej pary Sussex!

Dziś świętują pierwszą rocznicę ślubu

Gabriela Czernecka 19 maja 2019 18:57

Ślub Meghan i Harry'ego był jednym z najważniejszych wydarzeń ubiegłego roku. Para powiedziała sobie sakramentalne tak w w kaplicy świętego Jerzego na Zamku Windsor. Od ich bajkowej ceremonii minął rok, a para przez ostatnie dwanaście miesięcy kształtowała i budowała swoją pozycję w rodzinie Windsorów. Nie ma wątpliwości, że książę Harry i księżna Meghan wprowadzają do rodziny królewskiej drobne zmiany. Sprawdzamy, jak radzą sobie w roli książęcej pary Sussex.

Rocznica ślubu Meghan i Harry'ego

Rocznica ślubu książęcej pary Sussex to idealna okazja do tego, by podsumować minione dwanaście miesięcy ich wspólnej działalności. Ich związek od samego początku budził masę kontrowersji. Bo jak ulubieniec Wielkiej Brytanii mógł zakochać się w starszej od siebie Amerykance o mieszanym pochodzeniu, byłej aktorce, a na dodatek rozwódce? Tę zaakceptowała jednak sama królowa. Brytyjczycy również postanowili więc dać jej szansę i... opłacało się, bo Meghan odnalazła się w roli księżnej.

Każdego dnia udowadnia, że nawet z nowoczesnym podejściem do życia zamierza przestrzegać podstawowych zasad protokołu. Ma pozytywny wpływ na Harry'ego, ogromne poczucie stylu i estetyki, dobry wpływ na ludzi, ale przede wszystkim spełniła swój podstawowy obowiązek, wydając na świat syna, Archiego Harrisona. U jej boku książę Harry wygląda na szczęśliwego. Spełnia się jako mąż, a od niedawna także ojciec. Z jego twarzy nie znika uśmiech.

Ale poza życiem prywatnym, Meghan i Harry świetnie radzą sobie także reprezentując królową. Zdecydowali się nie trzymać się kurczowo książęcej pary Cambridge i podjęli decyzję o tym, by samodzielnie działać na rzecz rodziny Windsorów. Już zapowiedzią ich małej rewolucji z pewnością była przeprowadzka z Kensington Palace do Frogmore Cottage. Nie obyło się bez skandalu i plotek o konflikcie między parami, ale jak już mieliśmy okazję zauważyć, w royal family nic nie dzieje się bez przyczyny.

Od samego początku Meghan i Harry wprowadzają do rodziny królewskiej odrobinę nowoczesności. Ślub bez przestrzegania niektórych zasad protokołu (nieogolony pan młody czy skromna suknia ślubna), odważne stylizacje Meghan czy pokazanie potomka światu dopiero dwa dni po narodzinach - to jedynie kilka przykładów tego, jak odmienne jest ich życie od tego, do którego przyzwyczaili nas członkowie royal family.

Za sprawą royal tour po Australii, Nowej Zelandii, Fidżi i Królestwie Tonga para stała się światowymi ambasadorami rodziny królewskiej. Aktywnie działają na rzecz wybranych organizacji i nieustannie pomagają młodym ludziom w krajach wspólnoty. Faktycznie, pełnią w rodzinie Windsorów inną rolę niż Kate i William, ale jest ona równie ważna. Nie ma wątpliwości, że wprowadzają brytyjską rodzinę królewską w XXI wiek. A jak im to wychodzi? Zobaczcie nasze wideo z cyklu Królewskie Życie.  

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o magii sceny, dorastaniu na oczach widzów, manii kontroli i miłości. ADRIANNA BIEDRZYŃSKA i MICHALINA ROBAKIEWICZ – Matka i córka opowiadają, jak gra się im na jednej scenie i nosi... te same ubrania. JERZY SKOLIMOWSKI: Artysta wszechstronny – reżyser, scenarzysta, poeta i malarz, w szczerej rozmowie o życiowej rewolucji. W cyklu Kobiety ikony – co się dzieje z… SOPHIA LOREN, bogini kina, zjawiskowa piękność, która na swoje miejsce na Ziemi wybrała Rzym zamiast Hollywood. W cyklu Podróże – gdzie jeżdżą gwiazdy: Greckie wyspy. Tu odpoczywają JOANNA PRZETAKIEWICZ, ANNA PUŚLECKA i RITA ORA. Sztuka gotowania JOANNY BRODZIK.