KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Ogłoszenie ciąży to dopiero początek. Oto kolejne zasady, których musi przestrzegać Meghan!

Niektóre są naprawdę absurdalne...

Gabriela Czernecka 3 listopada 2018 17:57

Ciążą Meghan to jeden z najważniejszych tematów w brytyjskich mediach. Od ślubu z księciem Harrym nowa księżna musi przestrzegać masy zasad protokołu - od malowania paznokci lakierami w odcieniach nude i odpowiednie stylizacje po nie rozdawanie autografów czy nie robienie selfie. Samo ogłoszenie ciąży to dla księżnej Sussex dopiero początek tego, co ją czeka. I nie chodzi tylko o to, że każda jej stylizacja jest, a teraz jeszcze bardziej będzie poddawana nieustannej ocenie. Od teraz Meghan musi przestrzegać dodatkowych zasad protokołu. Niektóre z nich są naprawdę absurdalne!

Ciąża Meghan: zasady, których musi przestrzegać

Wszystko wskazuje na to, że Meghan całkiem nieźle radzi sobie w nowej roli. Fakt, że podczas podróży po Australii nie stroniła od szpilek jest dowodem na to, że w przeciwieństwie do księżnej Kate, pierwsze tygodnie ciąży przebiegają u niej dość łagodnie. Na wiadomość o ciąży Meghan czekali wszyscy. Mówioło się, że na żonie księcia Harry'ego ciąży ogromna presja, by ta, jak najszybciej wydała na świat potomka. I wydawałoby się, że Meghan może wreszcie odetchnąć z ulgą. Ale nie do końca. Teraz doszły jej kolejne obowiązki, których musi przestrzegać. Dotyczą nawet ogłoszenia ciąży.

Królewskie ciąże ogłaszane są dopiero po upływie 12 tygodni. Ten początkowy czas uważany jest za dość niebezpieczny dla przyszłych mam, dlatego przez  pierwsze kilkanaście dni wiadomość o ciąży księżnej bądź księżniczki utrzymywana jest w tajemnicy. O błogosławionym stanie oficjalnie informuje się za pośrednictwem oświadczenia. I takie właśnie przed kilkoma tygodniami ukazało się na profilach społecznościowych Pałacu Kensington. Księżna Meghan zostanie mamą wiosną 2019 roku. 

Przed nią wspaniały czas, ale i spore wyzwanie, bowiem od teraz czeka ją masa obowiązków i zasad, których musi przestrzegać. Nie może urządzić baby shower i nie może zdradzić płci dziecka swoim najbliższym. Choć ciężarne księżne i księżniczki zwykle pracują aż do porodu, to oczekuje się od nich by nie wyjeżdżały za granicę. I tak Harry i Meghan po powrocie z Australii zamierzają ograniczyć swoje podróżowanie do minimum. Płeć dziecka Meghan i Harry'ego nie zostanie ujawniona aż do momentu, kiedy Meghan urodzi. Dla par książęcych i królewskich to standardowa procedura.

Chcesz wiedzieć więcej o rodzinie królewskiej? Dołącz do naszej grupy! Link tutaj>>

Podobnie jest w przypadku informowania o narodzinach potomka. Jako pierwsza dowiaduje się o tym królowa Elżbieta II. Zasady dotyczą także praw rodzicielskich do dziecka, a nawet jego... imion! Zobaczcie sami w naszym wyjątkowym video! 

Wideo

Zobaczcie 12 najgorętszych trendów na wiosnę 2020!

Akcje

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

„Ciąża Małgosi to ukoronowanie tego, o co walczyliśmy”, mówi RADOSŁAW MAJDAN i nie ukrywa, że z powodu epidemii on i jego żona są pełni obaw. LESZEK MILLER z wnuczką MONIKĄ o tym, jak dziś wygląda ich życie po bolesnej stracie syna i ojca. Legendarny aktor WITOLD SADOWY niedawno skończył sto lat i zdobył się na niezwykle szczere wyznanie. „Widziałam, jak czai się śmierć” – ELISABETH REVOL wspomina ostatnie chwile z TOMKIEM MACKIEWICZEM podczas wspinaczki na Nanga Parbat.