KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Archie skończył roczek, a królowa wygłosiła orędzie do narodu. Co działo się u Windsorów?

Podsumowujemy wydarzenia minionego tygodnia!

Gabriela Czernecka 11 maja 2020 18:46

Syn księżnej Meghan i księcia Harry’ego obchodził swoje pierwsze urodziny, a królowa Elżbieta II  wygłosiła orędzie do narodu w 75. rocznicę zwycięstwa nad hitlerowskimi Niemcami i końca wojny w Europie. Zobaczcie, co działo się minionym tygodniu w brytyjskiej rodzinie królewskiej!

Brytyjska rodzina królewska - co działo się w minionym tygodniu?

Miniony tydzień w brytyjskiej rodzinie królewskiej zdecydowanie należał do rodziny księcia Harry'ego. Jego syn, Archie Harrison Mountbatten-Windsor skończył roczek! Z tej okazji książęca para Sussex opublikowała nagranie, na którym widzimy małego Archiego na kolanach Meghan. Księżna czyta synowi książkę Duck Rabbit. Para opublikowała wideo, by wesprzeć fundację Save The Children, która zbiera fundusze na pomoc w walce z koronawirusem. Fani nie mają wątpliwości, że mały Archie wygląda jak Harry w dzieciństwie! 

Archie Harrison ma rok
Fot. Screen Instagram

W minionym tygodniu książę Harry nagrał także wideo, w którym zwrócił się do fanów i uczestników Invictus Games, czyli zawodów sportowych dla weteranów wojennych. Przez pandemię koronawirusa, ceremonię otwarcia igrzysk trzeba było odwołać, ale książę  zapowiedział, że już niebawem podane zostaną nowe daty poszczególnych wydarzeń. Z niecierpliwością czekamy na szczegóły, a tymczasem księżna Kate opowiedziała o swoim najnowszym projekcie fotograficznym zatytułowanym Hold Still.

W ten sposób księżna Cambridge zachęca Brytyjczyków do uwieczniania na zdjęciach domowej izolacji. Spośród nadesłanych zdjeć wybranych zostanie sto fotografii, które zostaną umieszczone na internetowej wystawie. Akcja rusza pod patronatem National Portrait Gallery, a projekcie księżna opowiedziała w rozmowie z This Morning

Księżna Kate
Fot. Getty Images

Co jeszcze działo się w minionym tygodniu i co warto zapamiętać z orędzia królowej Elżbiety II? Zobaczcie nasze wideo z cyklu Królewskie Życie! 

Królowa Elżbieta II przemówienie
Fot. Getty Images

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

„Pandemia nie zmieniła mojego życia, to ja sama je zmieniłam…”, mówi AGNIESZKA MACIĄG. Kraśko, Olejnik, Rodowicz, Rusinek, Szczygieł, Wojciechowska… o emocjach i rodzinnych relacjach w izolacji domowej. JACEK SANTORSKI radzi, jak nie zwariować w czasie pandemii. Zmierzch zachodniej cywilizacji? Beata Pawlikowska w egzystencjalnych rozważaniach w dobie koronawirusa.