KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Podsumowujemy, co działo się w brytyjskiej rodzinie królewskiej w minionym tygodniu!

Pierwsze nagranie wideo, przemówienie do narodu...

Gabriela Czernecka 6 kwietnia 2020 19:26

Co działo się w brytyjskiej rodzinie królewskiej w minionym tygodniu? Aż dwie sytuacje zapiszą się w historii Windsorów! Przygotowaliśmy dla Was krótkie wideo podsumowujące, co wydarzyło się w ubiegłym tygodniu w rodzinie Windsorów. A działo się naprawdę sporo! Zobaczcie, co mogliście przeoczyć!

Brytyjska rodzina królewska - co działo się w ubiegłym tygodniu?

W związku z pandemią koronawirusa praktycznie wszystkie działania brytyjskiej rodziny królewskiej skupiły się na udzieleniu Brytyjczykom wsparcia. Najważniejszym wydarzeniem z pewnością było przemówienie królowej Elżbiety II (5 kwietnia 2020 roku), które wygłosiła w niedzielny wieczór. Było to pierwsze orędzie monarchini w kryzysowej sytuacji od prawie dwudziestu lat! Ostatnie z „nadzwyczajnych” wystąpień Elżbiety II miało miejsce w 2002 roku, gdy w wieku niemal 102 lat zmarła Królowa Matka, Elżbieta Bowes-Lyon. Wcześniej miało to miejsce jeszcze w 1997 roku po pogrzebie księżnej Diany oraz w 1991 roku po wybuchu wojny w Iraku w 1991 roku, kiedy to królowa zaapelowała wówczas o jedność narodową i modlitwę w intencji zwycięstwa wojsk międzynarodowej koalicji i wyzwolenie Kuwejtu. Wyjątkowa sytuacja, z jaką zmaga się cały świat, w tym Wielka Brytania, zmusiła monarchinię do tego, by wsparła poddanych i bezpośrednio zwróciła się do narodu w czasie kryzysu.

Na pierwsze wystąpienie, ale tym razem „online” zdecydował się za to książę Karol, który po raz pierwszy od czasu ogłoszenia, że przeszedł pozytywnie test na koronawirusa, skomentował stan swojego zdrowia. Na szczęście następca brytyjskiego tronu czuje się dobrze, ale zapewnia poddanych, że wciąż pozostaje w izolacji, by nie narażać na niebezpieczeństwo najbliższych. 

Sporo działo się także u młodszego pokolenia royalsów. Meghan i Harry 31 marca 2020 roku oficjalnie zakończyli pełnienie królewskich funkcji. Na swoim Instagramie zamieścili krótkie oświadczenie, w którym podziękowali wszystkim za wsparcie i zaznaczyli, że już niebawem zdradzą więcej informacji na temat swojego nowego projektu. Warto dodać, że para już jakiś czas temu zapowiadała, że zamierza stworzyć fundację, na ten moment wiadomo, że małżeństwo zmieni nazwę swoich profili w social mediach (nie mogą używać słowa royal), a tymczasem po prostu zablokowali możliwość dodawania komentarzy. 

Już w minionym tygodniu wspominaliśmy, że Kate i William w obliczu kryzysowej sytuacji przejęli obowiązki reprezentowania monarchii. Para postanowiła tym razem pokazać, jak wyglądają ich gabinety w Pałacu Kensington. Tymi wyjątkowymi fotografiami małżeństwo zaapelowało o kontaktowanie się telefoniczne ze swoimi najbliższymi. Rodzina królewska postanowiła także w nietypowy sposób docenić działalność wszystkich pracowników służb medycznych. Jaki? Zobaczcie nasze wideo z cyklu Królewskie Życie 

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?