O TYM SIĘ MÓWI

Oto prawdziwi bohaterowie ostatnich dni. Lekarze walczą z pandemią koronawirusa

Dziękuje im cały świat

Ksenia Krasko 25 marca 2020 06:15

Gdy 4 marca 2020 roku WHO ogłosiło pandemię koronawirusa, cały świat wstrzymał oddech. To wyjątkowy trudny czas dla wszystkich, a szczególnie dla nich. Lekarze, pielęgniarki, ratownicy, diagności, obsługa szpitali... To oni są bohaterami dzisiejszych dni. Codziennie walczą o nasze życie i zdrowie, często narażając swoje własne. To tytaniczny wysiłek.

Koronawirus: codzienność lekarzy

Od kilkunastu dni robią wszystko, co mogą, aby ratować życie i zdrowie pacjentów. Są przemęczeni, ale nie poddają się w tej walce. Od nas wymagają tak naprawdę niewiele – lekarze apelują o pozostawanie w domach (akcja #ZostańwDomu), a ratownicy o... mówienie prawdy (akcja #NieKłamMedyka). Niestety, media wciąż donoszą, że nie wszyscy stosują do tych prostych, jakby się wydawało zaleceń.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez E! News (@enews)

Miliony osób na całym świecie okazują szpitalom wsparcie – jedni decydują się na wpłaty finansowe, drudzy oferują, że uszyją maseczki ochronne, a jeszcze inni po prostu dziękują i okazują swój szacunek. Włosi, którzy siedzą zamknięci w swoich domach, codziennie wychylają się z okien lub wychodzą na balkony, śpiewając i klaszcząc. Ten pomysł szybko przyjął się w innych miastach na świecie.

Lekarze, pielęgniarki i cały personel medyczny to niekwestionowani bohaterowie naszych czasów. Podobnie jak i inne osoby, które robią co mogą, abyśmy mogli normalnie funkcjonować – sprzedawcy, farmaceuci, kurierzy, kierowcy transportu miejskiego, pracownicy służb miejskich, pracownicy oczyszczania miasta...

Dziękujemy.

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA PISAREK i ROGER SALLA: tuż przed ślubną ceremonią modelka opowiada o niespodziewanych oświadczynach, swoim związku i przygotowaniach do ślubu. MICHAŁ WIŚNIEWSKI: po co mu ten ślub?! Wyznania mężczyzny, który pięć razy mówił „tak”. AGATA TUSZYŃSKA często przedkładała wszystko nad kolejne książki. Czy to był dobry wybór? Czy nie żałuje? I czy w ogóle umie żyć inaczej? Do refleksji. ŚLUBY WSZECH CZASÓW: Kelly i książę Rainier, Beaulieu i Presley, Yoko Ono i Lennon, Diana i książę Karol… Ich śluby zawładnęły zbiorową wyobraźnią.