O TYM SIĘ MÓWI

Oto prawdziwi bohaterowie ostatnich dni. Lekarze walczą z pandemią koronawirusa

Dziękuje im cały świat

Ksenia Krasko 25 marca 2020 06:15

Gdy 4 marca 2020 roku WHO ogłosiło pandemię koronawirusa, cały świat wstrzymał oddech. To wyjątkowy trudny czas dla wszystkich, a szczególnie dla nich. Lekarze, pielęgniarki, ratownicy, diagności, obsługa szpitali... To oni są bohaterami dzisiejszych dni. Codziennie walczą o nasze życie i zdrowie, często narażając swoje własne. To tytaniczny wysiłek.

Koronawirus: codzienność lekarzy

Od kilkunastu dni robią wszystko, co mogą, aby ratować życie i zdrowie pacjentów. Są przemęczeni, ale nie poddają się w tej walce. Od nas wymagają tak naprawdę niewiele – lekarze apelują o pozostawanie w domach (akcja #ZostańwDomu), a ratownicy o... mówienie prawdy (akcja #NieKłamMedyka). Niestety, media wciąż donoszą, że nie wszyscy stosują do tych prostych, jakby się wydawało zaleceń.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez E! News (@enews)

Miliony osób na całym świecie okazują szpitalom wsparcie – jedni decydują się na wpłaty finansowe, drudzy oferują, że uszyją maseczki ochronne, a jeszcze inni po prostu dziękują i okazują swój szacunek. Włosi, którzy siedzą zamknięci w swoich domach, codziennie wychylają się z okien lub wychodzą na balkony, śpiewając i klaszcząc. Ten pomysł szybko przyjął się w innych miastach na świecie.

Lekarze, pielęgniarki i cały personel medyczny to niekwestionowani bohaterowie naszych czasów. Podobnie jak i inne osoby, które robią co mogą, abyśmy mogli normalnie funkcjonować – sprzedawcy, farmaceuci, kurierzy, kierowcy transportu miejskiego, pracownicy służb miejskich, pracownicy oczyszczania miasta...

Dziękujemy.

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JOANNA PRZETAKIEWICZ I RINKE ROOYENS Mężczyzna z przeszłością, kobieta po przejściach… Dlaczego zdecydowali się na ślub? KASIA STRUSS Życiowa rewolucja supermodelki. JOE BIDEN – rodzinne tragedie, trudne wybory i droga na szczyt 46. prezydenta Stanów Zjednoczonych. VINCENT ŻUŁAWSKI Co zawdzięcza rodzicom – Andrzejowi Żuławskiemu i Sophie Marceau? Polska „junioromania”, czyli wszystko o EUROWIZJI JUNIOR 2020. W cyklu Extra Elitarne szkoły i uczelnie Wielkiej Brytanii (nie)tylko dla wybranych.