O TYM SIĘ MÓWI

Wzruszające rodzinne zdjęcia z całego świata stają się symbolem naszych czasów

Utrzymują kontakt z najbliższymi, nie łamiąc zasad kwarantanny...

Redakcja VIVA! 3 kwietnia 2020 17:55

Nie da się ukryć, że pandemia choroby Covid-19 zmieniła nasze życie. Ze względu na bezpieczeństwo, nie tylko własne, ale także innych osób, przestrzegamy kilku prostych zasad. Przede wszystkim, chociaż nie jest to łatwe, zachowujemy dystans.

Gdy epidemia koronawirusa zaczęła się rozwijać, naukowcy ostrzegli, że w grupie największego ryzyka znajdują się osoby starsze. Wiele osób podjęło więc trudną, ale słuszną decyzję o chwilowej izolacji, aby nie zagrażać życiu najbliższych. Podobnie zachowują się prawdziwi bohaterowie naszych dni, czyli wszystkie osoby zaangażowane w pomoc medyczną – z tą różnicą, że często rozstają się z całą rodziną.

Pomimo braku spotkań na żywo, pozostają nam rozmowy wideo i telefony, szczególnie teraz, gdy ograniczenia są coraz większe. A te wzruszające zdjęcia są doskonałym przykładem tego, że wciąż możemy być ze sobą blisko... Zobaczcie nasze wideo. 

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?