TYLKO NA VIVA.PL

Synowie Klaudii El Dursi długo nie wrócą do szkoły w Polsce. Jak to możliwe?

Prowadząca Hotel Paradise zdradziła nam też, że się... przeprowadza!

Rafał Kowalski 16 lutego 2022 17:55

Klaudia El Dursi od stycznia przebywa na planie Hotelu Paradise 5. Program będzie emitowany od 21 lutego w TVN 7 i Playerze. W rajskiej Panamie podczas zdjęć towarzyszą jej partner i dwójka synów. Jak 13-letni Dawid i 8-letni Jaś radzą sobie z nauką z dala od Polski? Gwiazda opowiedziała nam też o czekającej ją przeprowadzce i dodatkowym źródle dochodu.

Klaudia El Dursi o domowym nauczaniu synów

Prowadząca Hotel Paradise zrobiła przed wylotem na drugą półkulę wszystko, by jej synowie nie musieli martwić się o szkołę. Jak sobie poradzono z ich nieobecnością w Bydgoszczy? „Zanim wyjechaliśmy do Panamy, to długo starałam się o przyznanie nam domowego nauczania. Udało się i chłopcy mają na 4 miesiące taki tryb nauki. Oznacza to tyle, że uczymy ich całego materiału we własnym zakresie”, powiedziała VIVIE.pl Klaudia El Dursi.

Dodała też, że dzięki perturbacjom, jakie pojawiły się w polskim systemie nauczania, czyli chwilowym powrocie do nauki zdalnej, skorzystali na tym Jaś i Dawid. „Ucieszyłam się, jak dowiedziałam się, że jest zdalne nauczanie. Bo dzięki temu mieli choć trochę uczestniczyć w zajęciach z innymi dziećmi. Chociaż jest to okupione wstawaniem o drugiej albo trzeciej w nocy – po to, by w polskich godzinach mieć lekcje z kolegami”, przyznała Rafałowi Kowalskiemu odpowiedzialna mama.

Co dalej? Kiedy chłopcy pozdają wszystkie klasówki? „Po powrocie czekają ich egzaminy. Nie ma taryfy ulgowej, trzeba będzie wszystko zaliczyć. Dlatego mamy tu cały system codziennego uczenia, żeby nie zapomnieć o obowiązkach w tym wakacyjnym klimacie”, usłyszeliśmy przy okazji wywiadu wideo. Prezenterka zakończy pracę w Panamie na koniec kwietnia.

Czytaj też: Klaudia El Dursi o trudnej relacji z ojcem: „Nie mam z nim kontaktu od wielu lat...”

Klaudia El Dursi, VIVA! 9/2021
Fot. Dorota Szulc

Klaudia El Dursi przeprowadza się z całą rodziną. Ma drugą pracę?

Gwiazdę TVN 7 po powrocie do Polski czekają kolejne obowiązki. Jednym z nich jest spakowanie walizek, ponieważ końca dobiega upragnione przez nią wykończenie nowego domu! „Mój remont trwa już kilka lat, ale jestem na finiszu. Zmagam się ciągle z problemami dotyczącymi elektryki czy hydrauliki, nadzorujemy prace zdalnie. Są też osoby, które nam w tym pomagają na miejscu. Mam taką skrytą nadzieję, że po powrocie z Panamy przeprowadzimy się już do nowego mieszkania”, powiedziała Klaudia El Dursi VIVIE.pl.

Przy okazji tego tematu zapytaliśmy modelkę, czy zauważyła, jak bardzo podrożały ostatnio materiały budowlane. „Strasznie! To są tak kolosalne podwyżki!”, przyznała nam i dodała, że już wcześniej obserwowała to przy innej okazji, niż przygotowanie do przeprowadzki. „Wiem to też, bo zdarzało i zdarza się, że robimy remonty lokali. I zawsze ten koszt remontu nie był tak przytłaczający, jak teraz!”, wyznała przed kamerą Klaudia El Dursi.

Czy to oznacza, że gwiazda ma drugą pracę? Ona postrzega to inaczej. „Inwestowanie w nieruchomości jest zawsze dobrym pomysłem. Jak była czy jest wolna gotówka, to inwestujemy w to i tyle”, podkreśliła ulubienica widzów.

ZOBACZ TAKŻE: Klaudia El Dursi marzy o powiększeniu rodziny. „Nie chciałabym, żeby było już za późno”

A czy Klaudii udaje się pomagać synom w nauce? I dlaczego nie chce mieszkać w Warszawie? Zobaczcie całe nasze wideo, by poznać odpowiedzi na te pytania.

Jeszcze więcej materiałów z Klaudią znajdziesz na naszym YouTubie! 

Klaudia El Dursi, VIVA! 9/2021
Fot. Dorota Szulc

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…