EKSKLUZYWNE VIDEO

Czy nad ich rodziną ciążyła klątwa? Dziś Tomasz Beksiński skończyłby 60 lat...

Jaką tajemnicę skrywało ich życie?

Konrad Szczęsny 27 listopada 2018 17:28

Czy nad ich rodziną ciążyła klątwa? Dziś Tomasz Beksiński, znakomity krytyk muzyczny i tłumacz, skończyłby 60 lat. Niestety, 24 grudnia 1999 roku popełnił samobójstwo, zażywając zabójczą dawkę leków. Próby odebrania sobie życia podejmował kilkukrotnie.

Historia rodu Beksińskich. Czy ciążyła nad nimi klątwa?

Matka dziennikarza, Zofia, odeszła po ciężkiej chorobie rok wcześniej, 22 września 1998 roku.

Siedem lat później, w nocy z 21 na 22 lutego 2005 roku, tuż przed swoimi 76. urodzinami, wybitny malarz Zdzisław Beksiński został zamordowany w swoim mieszkaniu w Warszawie. 19-latek pchnął go nożem 17 razy, za co został skazany przez sąd pierwszej i drugiej instancji na 25 lat więzienia.

W 2016 roku zrealizowano film Ostatnia rodzina, w którym przybliżono historię rodu Beksińskich. Czy ciążyła nad nimi klątwa? Tego zapewne nigdy się nie dowiemy...  

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANJA RUBIK przed czterdziestką robi podsumowanie. Jakie ma marzenia, co jeszcze pragnie osiągnąć? Czy chce założyć rodzinę? Muzyk BARTEK KRÓLIK zdradza, jak przetrwał trudne momenty i odnalazł szczęście. MANUELA GRETKOWSKA w wyjątkowej rozmowie o AGNIESZCE OSIECKIEJ. Specjalnie na lato: sztuka gotowania blogerki DARII ŁADOCHY, w czym tkwi magia ZAKOPANEGO oraz aktorka KATARZYNA ZAWADZKA w kreacjach od ZIENIA w sesji nad polskim morzem.