WYWIADY VIVY!

„Zaczynałam od zera. Wszystkiego musiałam nauczyć się od nowa”  

Kinga Korta opowiedziała o początkach w Stanach Zjednoczonych

Katarzyna Piątkowska 14 czerwca 2020 12:02

Gdy zostawiła wszystko i wyjechała do Stanów Zjednoczonych nie chciała być na utrzymaniu męża. „Zawsze byłam niezależna i nie wyobrażałam sobie, że może być inaczej”, opowiada Kinga Korta.

Recepcjonistka w salonie

Pierwszą jej pracą w Stanach Zjednoczonych była praca na recepcji w salonie fryzjerskim. „To było w Platino salon. Najpierw zatrudniłam się jako recepcjonistka. Wiedziałam, że chcę w Stanach otworzyć swój biznes, więc musiałam wszystkiego nauczyć się od zera. W Ameryce inaczej prowadzi się biznes niż w Europie. Musiałam więc zdobyć doświadczenie”. Potem awansowała na managera, w końcu została managerem salonu.

U jubilera

A potem poznała polsko-żydowską rodzinę, która zaproponowała jej poprowadzenie ich salonu jubilerskiego. „Po pewnym czasie stałam się ich partnerem, ale potem poznałam amerykańską firmę Arbonne, która otwierała filię w Polsce. Zdecydowałam się poświęcić jej w stu procentach”.

To między innymi dlatego Kinga Korta jest częstym gościem w Polsce. Z takiego obrotu spraw cieszą się jej bliscy, którzy mieszkają w Polsce i Grayson, który może spotkać się ze swoją babcią.

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

HALINA ROWICKA I ANNA KALCZYŃSKA Jak odnaleźć się w życiu po odejściu ukochanej osoby i czy matka i córka mogą się przyjaźnić. MARIA DĘBSKA o niezależnych kobietach: matce reżyserce, ikonie lat 60. Kalinie Jędrusik, którą zagrała, i o... sobie. MARIUSZ WILCZYŃSKI – malarz, performer, twórca animacji. Jego animowany film „Zabij to i wyjedź z tego miasta” to absolutny światowy hit! Pierwsza w historii Stanów Zjednoczonych kobieta wiceprezydent – KAMALA HARRIS zmienia świat. GRZEGORZ SKAWIŃSKI Życie rockmana w czasach pandemii. W cyklu PODRÓŻE: Czy w tym roku poszusujemy i gdzie – top lista najsłynniejszych zimowych kurortów.