ZE ŚWIATA FILMU

Wnikliwie obserwuje i rozlicza się z wadami Polaków... Kim jest Wojciech Smarzowski?

Reżyser głośnego „Kleru” obchodzi dziś 57. urodziny

Weronika Kostyra 18 stycznia 2020 10:52

Wojciech Smarzowski jest jednym w najwybitniejszych współczesnych reżyserów w Polsce. W 2018 roku wszyscy mówili o jego filmie Kler. Kontrowersje wokół produkcji sprawiły, że w pierwszy weekend wyświetlania w kinach zobaczyło go aż 935 357 osób, co było najlepszym wynikiem w ciągu ostatnich 30 lat.

Reżyser nigdy nie bał się trudnych i kontrowersyjnych tematów, które wywoływały dyskusję i skłaniały do refleksji. Wesele, Dom zły, Róża, Pod Mocnym Aniołem, Wołyń – każdy z tych tytułów to świetne kino, które trzeba zobaczyć.

Filmowiec odpowiada również za scenariusz głośnego Sezonu na leszcza i kilkanaście odcinków uwielbianego serialu BrzydUla

Czym jeszcze zaskoczy nas Wojciech Smarzowski? 

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Aktorka żyje eko, chce zmieniać i chronić świat! „Nabrudziliśmy, musimy posprzątać, to nasz obowiązek. Albo zginiemy”, mówi MAJA OSTASZEWSKA. Antropolożka, wykładowczyni. Jak być matką, uczyła się od… szympansów - JANE GOODALL. TOMASZ MICHNIEWICZ: „W masowym wydaniu turystyka jest niszczycielską siłą, za co biorę częściową odpowiedzialność”, mówi. A także: słoni jest coraz mniej, coraz częściej rodzą się bez słoniowych ciosów. Czy można im skutecznie pomóc? W świecie zwierząt: Ferenstein-Kraśko, Sarapata, Zgrabczyńska, Olbrychscy, Tuszyńska, Urbańska, Jemioł, Dowbor… Zwierzęta są dla nich jak rodzina.