ZE ŚWIATA FILMU

Wnikliwie obserwuje i rozlicza się z wadami Polaków... Kim jest Wojciech Smarzowski?

Reżyser głośnego „Kleru” obchodzi dziś 57. urodziny

Weronika Kostyra 18 stycznia 2020 10:52

Wojciech Smarzowski jest jednym w najwybitniejszych współczesnych reżyserów w Polsce. W 2018 roku wszyscy mówili o jego filmie Kler. Kontrowersje wokół produkcji sprawiły, że w pierwszy weekend wyświetlania w kinach zobaczyło go aż 935 357 osób, co było najlepszym wynikiem w ciągu ostatnich 30 lat.

Reżyser nigdy nie bał się trudnych i kontrowersyjnych tematów, które wywoływały dyskusję i skłaniały do refleksji. Wesele, Dom zły, Róża, Pod Mocnym Aniołem, Wołyń – każdy z tych tytułów to świetne kino, które trzeba zobaczyć.

Filmowiec odpowiada również za scenariusz głośnego Sezonu na leszcza i kilkanaście odcinków uwielbianego serialu BrzydUla

Czym jeszcze zaskoczy nas Wojciech Smarzowski? 

Wideo

Poznaj wyjątkowe nowości Avon na wiosnę 2020!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ADAMOWICZ, EGURROLA, FIGURA, GOLCOWIE, KUSZYŃSKA, SOYKA, NIEDENTHAL… w osobistych wspomnieniach o bliskich ich sercu miejscach. Według DOMINIKI KULCZYK świat zmieni tylko „czuła rewolucja”? Ważny głos w sprawie wykluczenia kobiet. „Wciąż mnie zaskakuje” – profesor JERZY BRALCZYK o języku polskim. W sentymentalną PODRÓŻ do nadbałtyckich kurortów zabierają nas m.in. CIERNIAK-MORGENSTERN, RODOWICZ, IWASZKIEWICZ.