ZE ŚWIATA FILMU

Wnikliwie obserwuje i rozlicza się z wadami Polaków... Kim jest Wojciech Smarzowski?

Reżyser głośnego „Kleru” obchodzi dziś 57. urodziny

Weronika Kostyra 18 stycznia 2020 10:52

Wojciech Smarzowski jest jednym w najwybitniejszych współczesnych reżyserów w Polsce. W 2018 roku wszyscy mówili o jego filmie Kler. Kontrowersje wokół produkcji sprawiły, że w pierwszy weekend wyświetlania w kinach zobaczyło go aż 935 357 osób, co było najlepszym wynikiem w ciągu ostatnich 30 lat.

Reżyser nigdy nie bał się trudnych i kontrowersyjnych tematów, które wywoływały dyskusję i skłaniały do refleksji. Wesele, Dom zły, Róża, Pod Mocnym Aniołem, Wołyń – każdy z tych tytułów to świetne kino, które trzeba zobaczyć.

Filmowiec odpowiada również za scenariusz głośnego Sezonu na leszcza i kilkanaście odcinków uwielbianego serialu BrzydUla

Czym jeszcze zaskoczy nas Wojciech Smarzowski? 

Wideo

Zobaczcie 12 najgorętszych trendów na wiosnę 2020!

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

BEATA TADLA: „Obiecaliśmy sobie z Rafałem, że nie będziemy opowiadać o naszym związku w mediach. Rafał nie jest osobą publiczną”. Dlaczego SZYMON MAJEWSKI mówi o sobie: „dożywotni maminsynek”? Aneta Hickinbotham produkowała głośną „Ostatnią rodzinę”, nominowane do Oscara „Boże Ciało” i pracowała przy filmie „Troja”. Dlaczego została producentką, a nie… lekarzem? A także oscarowe zaskoczenia i karnawałowe szaleństwo w Rio.