ZE ŚWIATA FILMU

Wnikliwie obserwuje i rozlicza się z wadami Polaków... Kim jest Wojciech Smarzowski?

Reżyser głośnego „Kleru” obchodzi dziś 57. urodziny

Weronika Kostyra 18 stycznia 2020 10:52

Wojciech Smarzowski jest jednym w najwybitniejszych współczesnych reżyserów w Polsce. W 2018 roku wszyscy mówili o jego filmie Kler. Kontrowersje wokół produkcji sprawiły, że w pierwszy weekend wyświetlania w kinach zobaczyło go aż 935 357 osób, co było najlepszym wynikiem w ciągu ostatnich 30 lat.

Reżyser nigdy nie bał się trudnych i kontrowersyjnych tematów, które wywoływały dyskusję i skłaniały do refleksji. Wesele, Dom zły, Róża, Pod Mocnym Aniołem, Wołyń – każdy z tych tytułów to świetne kino, które trzeba zobaczyć.

Filmowiec odpowiada również za scenariusz głośnego Sezonu na leszcza i kilkanaście odcinków uwielbianego serialu BrzydUla

Czym jeszcze zaskoczy nas Wojciech Smarzowski? 

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

HALINA ROWICKA I ANNA KALCZYŃSKA Jak odnaleźć się w życiu po odejściu ukochanej osoby i czy matka i córka mogą się przyjaźnić. MARIA DĘBSKA o niezależnych kobietach: matce reżyserce, ikonie lat 60. Kalinie Jędrusik, którą zagrała, i o... sobie. MARIUSZ WILCZYŃSKI – malarz, performer, twórca animacji. Jego animowany film „Zabij to i wyjedź z tego miasta” to absolutny światowy hit! Pierwsza w historii Stanów Zjednoczonych kobieta wiceprezydent – KAMALA HARRIS zmienia świat. GRZEGORZ SKAWIŃSKI Życie rockmana w czasach pandemii. W cyklu PODRÓŻE: Czy w tym roku poszusujemy i gdzie – top lista najsłynniejszych zimowych kurortów.