ZE ŚWIATA FILMU

Wnikliwie obserwuje i rozlicza się z wadami Polaków... Kim jest Wojciech Smarzowski?

Reżyser głośnego „Kleru” obchodzi dziś 57. urodziny

Weronika Kostyra 18 stycznia 2020 10:52

Wojciech Smarzowski jest jednym w najwybitniejszych współczesnych reżyserów w Polsce. W 2018 roku wszyscy mówili o jego filmie Kler. Kontrowersje wokół produkcji sprawiły, że w pierwszy weekend wyświetlania w kinach zobaczyło go aż 935 357 osób, co było najlepszym wynikiem w ciągu ostatnich 30 lat.

Reżyser nigdy nie bał się trudnych i kontrowersyjnych tematów, które wywoływały dyskusję i skłaniały do refleksji. Wesele, Dom zły, Róża, Pod Mocnym Aniołem, Wołyń – każdy z tych tytułów to świetne kino, które trzeba zobaczyć.

Filmowiec odpowiada również za scenariusz głośnego Sezonu na leszcza i kilkanaście odcinków uwielbianego serialu BrzydUla

Czym jeszcze zaskoczy nas Wojciech Smarzowski? 

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?