VIVA! VIDEO

Kim jest B.A. Paris, konkurentka Remigiusza Mroza w wyścigu po statuetkę?  

Już dzisiaj dowiemy się, czy jej książka „Pozwól mi wrócić” otrzyma tytuł Bestseller Empiku.

Katarzyna Piątkowska 4 lutego 2020 16:58

Przez 37 lat mieszkała w Paryżu. Wróciła do Anglii i zamieszkała w Londynie.
Jej droga do pisania była długa. Pierwszą książkę „Za zamkniętymi drzwiami” napisała w 2016 roku. Miała wtedy 50 lat. Debiut był świetny, a tytuł przez wiele tygodni utrzymywał się na liście bestsellerów „New York Timesa”. Recenzenci pisali, że „Za zamkniętymi drzwiami” to jeden z najlepszych i najbardziej przejmujących thrillerów ostatnich lat. Wykupiono prawa do jej ekranizacji.

Sprzedaje miliony książek

A początki nie były łatwe. B.A. Paris nie wierzyła, że ktokolwiek będzie chciał czytać jej powieści. Spokojnie więc robiła karierę w finansach. Jednak pragnienie pisania zwyciężyło, choć na początku miała zamiar pisać książki dla dzieci. Teraz pisze powieści, które sprzedają się w milionach egzemplarzy na całym świecie, prowadzi szkołę językową i wychowuje pięć córek.
To właśnie one namówiły ją, żeby zaczęła pisać. Wiedziały, że ma bujną wyobraźnię, bo historie które opowiadała im na dobranoc były niesamowite.


Z B.A. Paris spotkaliśmy się w Warszawie, gdzie promowała swoją najnowszą książkę „Pozwól mi wrócić”. Już dzisiaj wieczorem przekonamy się, czy powieść otrzyma tytuł Bestseller Empiku.
Zapraszamy do obejrzenia wywiadu.

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANJA RUBIK przed czterdziestką robi podsumowanie. Jakie ma marzenia, co jeszcze pragnie osiągnąć? Czy chce założyć rodzinę? Muzyk BARTEK KRÓLIK zdradza, jak przetrwał trudne momenty i odnalazł szczęście. MANUELA GRETKOWSKA w wyjątkowej rozmowie o AGNIESZCE OSIECKIEJ. Specjalnie na lato: sztuka gotowania blogerki DARII ŁADOCHY, w czym tkwi magia ZAKOPANEGO oraz aktorka KATARZYNA ZAWADZKA w kreacjach od ZIENIA w sesji nad polskim morzem.