VIVA! VIDEO

Kim jest B.A. Paris, konkurentka Remigiusza Mroza w wyścigu po statuetkę?  

Już dzisiaj dowiemy się, czy jej książka „Pozwól mi wrócić” otrzyma tytuł Bestseller Empiku.

Katarzyna Piątkowska 4 lutego 2020 16:58

Przez 37 lat mieszkała w Paryżu. Wróciła do Anglii i zamieszkała w Londynie.
Jej droga do pisania była długa. Pierwszą książkę „Za zamkniętymi drzwiami” napisała w 2016 roku. Miała wtedy 50 lat. Debiut był świetny, a tytuł przez wiele tygodni utrzymywał się na liście bestsellerów „New York Timesa”. Recenzenci pisali, że „Za zamkniętymi drzwiami” to jeden z najlepszych i najbardziej przejmujących thrillerów ostatnich lat. Wykupiono prawa do jej ekranizacji.

Sprzedaje miliony książek

A początki nie były łatwe. B.A. Paris nie wierzyła, że ktokolwiek będzie chciał czytać jej powieści. Spokojnie więc robiła karierę w finansach. Jednak pragnienie pisania zwyciężyło, choć na początku miała zamiar pisać książki dla dzieci. Teraz pisze powieści, które sprzedają się w milionach egzemplarzy na całym świecie, prowadzi szkołę językową i wychowuje pięć córek.
To właśnie one namówiły ją, żeby zaczęła pisać. Wiedziały, że ma bujną wyobraźnię, bo historie które opowiadała im na dobranoc były niesamowite.


Z B.A. Paris spotkaliśmy się w Warszawie, gdzie promowała swoją najnowszą książkę „Pozwól mi wrócić”. Już dzisiaj wieczorem przekonamy się, czy powieść otrzyma tytuł Bestseller Empiku.
Zapraszamy do obejrzenia wywiadu.

Wideo

Zobaczcie 12 najgorętszych trendów na wiosnę 2020!

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

BEATA TADLA: „Obiecaliśmy sobie z Rafałem, że nie będziemy opowiadać o naszym związku w mediach. Rafał nie jest osobą publiczną”. Dlaczego SZYMON MAJEWSKI mówi o sobie: „dożywotni maminsynek”? Aneta Hickinbotham produkowała głośną „Ostatnią rodzinę”, nominowane do Oscara „Boże Ciało” i pracowała przy filmie „Troja”. Dlaczego została producentką, a nie… lekarzem? A także oscarowe zaskoczenia i karnawałowe szaleństwo w Rio.