URODZINY GWIAZD

Katarzyna Figura obchodzi dziś 57. urodziny!

Niebanalna, utalentowana, jedyna w swoim rodzaju…

Sylwia Olech 22 marca 2019 15:42

Kto jej nie zna? Chyba nie ma takiej osoby w Polsce. Okrzyknięta polską Marilyn Monroe, od lat uchodzi za symbol seksu. Ale Katarzyna Figura to przede wszystkim jedna z najbardziej utalentowanych aktorek, doceniana w kraju i za granicą. Dziś obchodzi 57. urodziny!

Katarzyna Figura jako aktorka i matka

Niebanalna, utalentowana, jedyna w swoim rodzaju. Na początku kariery kojarzona była z rolami zmysłowych dziewcząt. Łatka seksbomby przylgnęła do niej na lata, ale w końcu udowodniła, że jest aktorką wybitną i zdolną do poświęceń do roli. Grała u najlepszych: Kieślowskiego, Wajdy, Polańskiego... Zasłynęła rolami kolediowymi w filamch Kiler i Kilerów 2-óch. Uznanie krytyków przyniosły jej filmowe role w Ajlawju, Żurku, Ubu król.

Królowa w teatrze, kochanka na filmowym planie, ale w domu dla swoich dzieci po prostu mama. Ma syna Aleksandra i dwie córki: Koko i Kaszmir.

Katarzyna Figura wielokrotnie gościła na okładkach VIVY!. Nie wahała się opowiadać o rzeczach ważnych dla siebie jako artystki i kobiety. Jest świetna w każdej z tych ról. Kilka lat temu znalazła się na życiowych rozdrożach... Zdecydowała, że konieczna jest zmiana miejsca. W Warszawie zostawiła wszytko, także dobre i złe wspomnienia, wylądowała w Gdyni z walizką w bagażniku i silnym przekonaniem, że rozpoczyna nowy, radosny etap swojego życia.

Z okazji urodzin aktorki przypominamy jej najbardziej znane role! Zapraszamy do obejrzenia naszego video! 

Wideo

Odkryj kulisy sesji zdjęciowej "Zostań twarzą Kinder Bueno"!

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Monika Olejnik, Martyna Wojciechowska, Joanna Przetakiewicz, Anna Lewandowska i Jessica Mercedes Kirschner. Pięć niezwykłych kobiet w niezwykłej sesji VIVY!. Janusz L. Wiśniewski w mocnej rozmowie o współczesnych kobietach oraz Debora i Joszko Brodowie z 11-stką dzieci o sile rodziny.