TYLKO U NAS!

„Kora poszukuje, przymierza na nich samą siebie”

Kamil Sipowicz o niezwykłej wystawie fotograficznej poświęconej ukochanej żonie

Olga Figaszewska 26 lipca 2019 16:55

28 lipca minie rok od śmierci Kory, wspaniałej artystki. Dla wszystkich jej odejście było ogromnym ciosem. Kamil Sipowicz wciąż nie potrafi się z tym pogodzić. ,,Czas niczego nie leczy. Wręcz odwrotnie. Im dalej, tym gorzej", wyznał w rozmowie z Beatą Nowicką. Kamil Sipowicz stara się działać i podejmuje z bliskimi ludźmi działania, które są związane z Korą, jej dorobkiem, ideami. Wspólnie pracują nad filmem fabularnym i dokumentalnym. ,,Powołałem Fundację Kory i nasze projekty z dziedziny kultury, sztuki i edukacji nabierają kształtów. Jesienią wydamy niepublikowane wiersze Kory „Ściana szklanych, purpurowych serc”. Tym się zajmuję", dodał. Powstała również niezwykła wystawa fotografii - „Kora nieoczywista”, którą możemy podziwiać jeszcze przez kilka dni  w Ney Gallery & Prints na ul. Spokojnej 5 w Warszawie. Kuratorem wystawy jest Andrzej Wajs.

Wielbiciele  Kory będą mogli zobaczyć artystkę na niepublikowanych dotąd fotografiach wspaniałych twórców: Tadeusza Rolke, Andrzeja Świetlika, Tomka Sikory, Jacka Poremby, Andrzeja Tyszko czy Woody'ego Ochnio.

„Na każdej ścianie galerii jest inny kosmos, inny świat. Ale wspólnym mianownikiem jest to, że Kora jest tam pokazana jako osoba, która poszukuje, przymierza na nich samą siebie”, wyznaje Kamil Sipowicz.  
 

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?