TYLKO U NAS!

„Kora poszukuje, przymierza na nich samą siebie”

Kamil Sipowicz o niezwykłej wystawie fotograficznej poświęconej ukochanej żonie

Olga Figaszewska 26 lipca 2019 16:55

28 lipca minie rok od śmierci Kory, wspaniałej artystki. Dla wszystkich jej odejście było ogromnym ciosem. Kamil Sipowicz wciąż nie potrafi się z tym pogodzić. ,,Czas niczego nie leczy. Wręcz odwrotnie. Im dalej, tym gorzej", wyznał w rozmowie z Beatą Nowicką. Kamil Sipowicz stara się działać i podejmuje z bliskimi ludźmi działania, które są związane z Korą, jej dorobkiem, ideami. Wspólnie pracują nad filmem fabularnym i dokumentalnym. ,,Powołałem Fundację Kory i nasze projekty z dziedziny kultury, sztuki i edukacji nabierają kształtów. Jesienią wydamy niepublikowane wiersze Kory „Ściana szklanych, purpurowych serc”. Tym się zajmuję", dodał. Powstała również niezwykła wystawa fotografii - „Kora nieoczywista”, którą możemy podziwiać jeszcze przez kilka dni  w Ney Gallery & Prints na ul. Spokojnej 5 w Warszawie. Kuratorem wystawy jest Andrzej Wajs.

Wielbiciele  Kory będą mogli zobaczyć artystkę na niepublikowanych dotąd fotografiach wspaniałych twórców: Tadeusza Rolke, Andrzeja Świetlika, Tomka Sikory, Jacka Poremby, Andrzeja Tyszko czy Woody'ego Ochnio.

„Na każdej ścianie galerii jest inny kosmos, inny świat. Ale wspólnym mianownikiem jest to, że Kora jest tam pokazana jako osoba, która poszukuje, przymierza na nich samą siebie”, wyznaje Kamil Sipowicz.  
 

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

HALINA ROWICKA I ANNA KALCZYŃSKA Jak odnaleźć się w życiu po odejściu ukochanej osoby i czy matka i córka mogą się przyjaźnić. MARIA DĘBSKA o niezależnych kobietach: matce reżyserce, ikonie lat 60. Kalinie Jędrusik, którą zagrała, i o... sobie. MARIUSZ WILCZYŃSKI – malarz, performer, twórca animacji. Jego animowany film „Zabij to i wyjedź z tego miasta” to absolutny światowy hit! Pierwsza w historii Stanów Zjednoczonych kobieta wiceprezydent – KAMALA HARRIS zmienia świat. GRZEGORZ SKAWIŃSKI Życie rockmana w czasach pandemii. W cyklu PODRÓŻE: Czy w tym roku poszusujemy i gdzie – top lista najsłynniejszych zimowych kurortów.