VIDEO VIVY!

Przetakiewicz: „My Polki, jesteśmy na ostatnim miejscu, jeśli chodzi o akceptację siebie”

„Szczęścia można się nauczyć i to bardzo łatwo!”

Gabriela Czernecka 10 marca 2019 21:03

Joanna Przetakiewicz zaczęła prawdziwą rewolucję „Wręczałam dwa lata temu nagrodę projektantom MISBHV i powiedziałam ze sceny: „Wiecie co? Teraz interesuje mnie już tylko rewolucja”. Wtedy dopiero kiełkował we mnie pomysł. Kilka miesięcy wcześniej spotkałam się z Anją Rubik w Nowym Jorku. Rozmawiałyśmy o życiu, o planach. Anja pytała: „Co chcesz robić?”, a ja odpowiedziałam: „Nie chcę już zajmować się tylko modą. To zawsze będzie moja pasja, ale chcę robić coś więcej, coś o wiele ważniejszego. Chcę się zajmować emocjami”, mówi w wyjątkowej rozmowie z Katarzyną Przybyszewską-Ortonowską. A czym jest dla niej przyjaźń? Dlaczego nie wyobraża sobie bez niej życia i dlaczego jej zdaniem, kobiety toną w stereotypach? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziecie w naszym materiale video. 

Joanna Przetakiewicz w wywiadzie VIVY!

„Przeczytałam niedawno, że młode Polki są na ostatnim miejscu w Europie, jeżeli chodzi o akceptację samych siebie. Badania dotyczyły młodych kobiet. O nie, pomyślałam. Jak to możliwe? Przecież mówi się, że Polki to jedne z najpiękniejszych kobiet na świecie! Tymczasem toniemy w stereotypach, manii porównań i poczuciu obowiązku. Chcemy wyglądać jak Barbie i mieć iloraz inteligencji Marie Curie-Skłodowskiej. Chcemy być wspaniałymi żonami, matkami i szefowymi, które w mgnieniu oka ogarniają każdy kryzys. I tylko nie wiemy, jak to osiągnąć i nie pogubić się po drodze, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom innych”, mówi Joanna Przetakiewicz w niezwykle szczerej i intymnej rozmowie z redaktor naczelną magazynu VIVA!, Katarzyną Przybyszewską-Ortonowską.

„Jestem kobietą, która ma na koncie dużo doświadczeń. Matka trzech synów, studentka prowadząca własny, pochłaniający mnóstwo czasu i energii biznes. Żona, potem rozwódka, potem partnerka w wymagającym związku. Singielka, partnerka, bizneswoman, szefowa… Przeszłam przez to wszystko”, zdradza. Dziś dla Joanny Przetakiewicz najważniejsza w życiu jest... przyjaźń i poczucie spełnienia „Szczęścia można się nauczyć i to bardzo łatwo!”, wyjawia. 

„Każdy kiedyś coś zrobił, coś powiedział, pomyślał. Chodzi o to, żeby trafić w moment”. Świat się nieustannie zmienia i my się zmieniamy. I teraz jest ten moment! Czas na najważniejszą metamorfozę. Rewolucję szczęścia”, mówi. Dlaczego jej zdaniem kobiety toną w stereotypach? Zobaczcie nasze video!  

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IRENA SANTOR mówi: „Cóż jest piękniejszego, niż żyć, istnieć? Interesuje mnie jutro, odkąd zachorowałam na raka...”. MAGDA i JASIEK MELA – Był najmłodszym zdobywcą bieguna, pomimo utraty ręki i nogi. Co dziś najbardziej w nim ceni jego żona Magda? ANNE APPLEBAUM, słynna dziennikarka, laureatka Pulitzera, o odwadze Polaków, domu w Chobielinie i wolności. PIOTR JACOŃ o córce Wiktorii i tym, jak to jest być rodzicem dziecka transpłciowego oraz budowaniu rodzinnych relacji na nowo.