VIDEO VIVY!

Joanna Przetakiewicz o Erze Nowych Kobiet: „To już nie są czasy, kiedy 30-latka była matroną”

„Ja się zakochałam po pięćdziesiątce. I co? Można? Można”

Gabriela Czernecka 11 marca 2019 07:34

Joanna Przetakiewicz na co dzień zaraża energią i optymizmem, cały czas szuka inspiracji, jest wulkanem energii. Nie zawsze wie, czego chce, ale na pewno wie, jak nie chce żyć. Postanowiła zatroszczyć się o kobiety w Polsce, dlatego powołała Erę Nowych Kobiet, projekt, który ma sprawić, że uwierzą w siebie i zawalczą o swoje marzenia. Bizneswoman w szczerej rozmowie z Katarzyną Przybyszewską-Ortonowską opowiedziała o życiu po 50., podejmowaniu nowych wyzwań i dojrzałej miłości.

Czym jest Era Nowych Kobiet?

„Kiedy ukazał się „Playboy”, rozpętała się burza. Ktoś napisał, że dostałam za tę sesję pół miliona złotych, co było bzdurą. Wtedy po raz pierwszy dostrzegłam siłę social mediów. Ponieważ nikt nie raczył do mnie zadzwonić i zapytać, jak było naprawdę, opublikowałam post na swoim Instagramie, w którym napisałam: „Zrobiłam to, bo chciałam i mogłam”. I zadziała się magia. Tylu słów wsparcia, zrozumienia, entuzjazmu, które dostałam po tej publikacji, w najśmielszych snach się nie spodziewałam”, mówi Joanna Przetakiewicz. 

I tak narodził się pomysł Ery Nowych Kobiet: „Bardzo przemyślałam każde słowo wywiadu, którego udzieliłam „Playboyowi”. Misję miałam jedną: powiedzieć dojrzałym kobietom, że z wiekiem nie stają się przezroczyste, ale bardziej wyraziste. To już nie są czasy, kiedy 30-latka była matroną. Wystarczy spojrzeć na Jane Fondę (81!), która świetnie wygląda, pracuje, występuje w reklamach, gra w filmach, w których wciąż romansuje i wychodzi za mąż. To jest nowa era. Era Nowych Kobiet”, wyznaje. 

„Mężczyźni zakochują się w osobowości. Radości, inteligencji, poczuciu humoru, kobiecości. Wiek nie ma już znaczenia. I nigdy nie śmieszyły mnie dowcipy, że jak jesteś po czterdziestce, prędzej zostaniesz otruta, niż wyjdziesz za mąż. To zakurzone brednie ze starej ery. Ja się zakochałam po pięćdziesiątce. I co? Można? Można”, mówi.

Więcej o tym niezwykłym projekcie dowiecie się, oglądając nasze video!  

Wideo

Byli małżeństwem przez 3 lata. Oto historia miłości Agnieszki i Piotra Woźniak-Staraków

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

„Mama przy stole jest szczęśliwa”, mówią o MAGDZIE GESSLER jej dzieci – LARA GESSLER i TADEUSZ MULLER. „Ta tęsknota jest jeszcze gorsza niż na początku…”, wyznaje MAGDALENA ADAMOWICZ, żona tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska PAWŁA ADAMOWICZA. OLGA TOKARCZUK, noblistka z dredami. RAFAŁ i GRZEGORZ ZAWIERUCHA. Aktor i uczestnik „MasterChef” – na czym polega siła braci? EWA PACUŁA i NICOLE SALETA - jak nieuleczalna choroba determinuje ich życie.