TYLKO NA VIVA.PL

Joanna Krupa chce ochrzcić córkę w rzece Jordan: „To piękne, że trzy pokolenia miałaby taki chrzest”

Wcześniej podobne chwile przeżyły modelka i jej mama

Rafał Kowalski 3 sierpnia 2022 09:05

Najpierw Joanna Krupa w roku 2015, trzy i pół roku później jej mama Jolanta… Chrzest w rzece Jordan w Jerozolimie to już dla ich rodziny pewnego rodzaju tradycja. W rozmowie z VIVĄ.pl prowadząca Top Model wyznała, że marzyłaby o ochrzczeniu córeczki w tym samym miejscu, w którym wspomniany sakrament przyjmował sam Jezus.

Joanna Krupa o chrzcie Ashy w Jerozolimie

Dla wielu osób chrzest jest pierwszym krokiem na ścieżce wiary. Sakrament ten obmywa z grzechu pierworodnego i przyjmuje wiernych oficjalnie do Kościoła. Coraz więcej wyznawców nauki Jezusa decyduje się na drugi chrzest w swoim życiu. Najlepiej w rzece Jordan, która dla chrześcijan ma szczególne znaczenie. Zapytaliśmy Joannę Krupę, która przeżyła już takie pełne emocji wydarzenie, czy chciałaby, aby jej 2,5-letnia córka także została ochrzczona ponownie. Tym razem w Jerozolimie. „To jest superpomysł. To by było fajne i piękne, że trzy pokolenia miałaby taki chrzest. Dla mnie to było ogromne przeżycie, potem dla mojej mamy, jakby jeszcze moja córka miała tak samo, to byłby to niesamowity moment. Może akurat tak wyjdzie, że pojedziemy do Izraela, to wezmę Asię i na 1000% byśmy to zrobili. Na pewno jej ojciec też by się na to zgodził”, powiedziała Rafałowi Kowalskiemu z VIVY.pl modelka.

Czy pomimo młodego wieku córeczki, mama już pogłębia jej wiarę w Boga i uczy religii? „Oczywiście, że chcę przekazywać Asi wartości dotyczące wiary. Zawsze jak chodzimy do Kościółka to pokazuje jej, że tu jest Bozia. Na pewno będę ją dalej tego uczyć. Jej tata też chce, żeby wyrosła w wierze. A co potem Asha zrobi jako osoba dorosła, to już jej decyzja. Na razie uczę córkę tego, w co ja wierzę; tego, w czym mama mnie wychowała”, usłyszeliśmy przed kamerą naszego serwisu.

Czytaj także: Joanna Krupa opublikowała w sieci nowe zdjęcia. Internauci zauważyli coś zaskakującego!

Całe wideo obejrzysz na górze tej strony oraz na naszym YouTubie. Tam znajdziesz też inne części wywiadu z Joanną Krupą.

Joanna i Jolanta Krupa o chrzcie w Jordanie

Przypomnijmy, że prowadząca Top Model wybrała się przyjąć chrzest do Izraela już w 2015 roku. „Jezus był niesamowitą inspiracją dla tylu osób i zrobił tyle niesamowitych rzeczy. Dlatego jako dorosła osoba chciałam wziąć chrzest tam, gdzie i on brał”, opowiadała gwiazda w telewizji TVN.

Chrzest Asi Krupy, Izrael 2015, program Uwaga

Asia Krupa, Jordan chrzest
Fot. screen z Player.pl

Z kolei podczas spotkania z VIVĄ.pl w 2019 roku mama modelki również przyznała, że ma za sobą przyjęcie sakramentu w Jerozolimie. „Ponowny chrzest był moim pomysłem. Bo jednak, gdy jesteś dzieckiem to nie jesteś świadomy tego, co się z tobą dzieje. A może nie chcesz być w tej wierze? A jednak musisz, bo rodzice biorą cię do kościoła i wpajają różne rzeczy. A gdy jesteś dorosły i jest pewność na 300%, że chcesz iść tą drogą to można zrobić następny chrzest. Ja tego bardzo chciałam całe życie”, opowiadała nam pani Jolanta.

Asia Krupa była z nią w tej podniosłej chwili. „Towarzyszyłam mamie w Jerozolimie. Byłam tam z resztą już 3,5 roku temu kiedy sama brałam chrzest jako dorosła osoba. To było niesamowite. Poczuć, że masz tę wiarę i sam oddajesz się Bogu. Fajnie, że mamą mieliśmy takie doświadczenie”, słuchaliśmy.

Życzymy spełnienia pragnienia o zorganizowaniu tej pięknej uroczystości dla małej Ashy. 

SPRAWDŹ TAKŻEDziecko było spełnieniem ich marzeń. Oto historia miłości Joanny Krupy i Douglasa Nunesa. Jak wyglądały początki ich związku?

Joanna Krupa z mamą Jolą

Joanna Krupa, 	Jolanta i Joanna Krupa, Viva! 6/2019
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM

Joanna Krupa, 	Jolanta i Joanna Krupa, Viva! 6/2019
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM

Wideo

Piotr Trojan marzył o aktorstwie od dziecka. Lekarz powiedział mu, że nie ma na to żadnych szans...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAGDALENA BOCZARSKA: intrygująca i niezależna. Emocjonalna i zarazem twarda. Nam opowiada o rodzinie i swojej pasji podróżowania. MACIEJ MUSIAŁOWSKI: aktor i muzyk. Gdy przekroczył próg XVIII-wiecznego pałacu, zmieniło się jego życie… EWA EWART kręciła filmy dokumentalne o wojnach i katastrofach. Tym razem nakręciła poetycką opowieść o raku. ELŻBIETA ROMANOWSKA: od kiedy została prowadzącą program „Nasz nowy dom”, musi się mierzyć z niewyobrażalnym hejtem. PIOTR TROJAN o tym, jak introwertyk odnalazł się w trudnym świecie artystycznym. PODRÓŻE Z ITAKĄ I VIVĄ!: ponad 100 destynacji na całym świecie, ekskluzywne hotele, rajskie plaże. Z rodziną lub we dwoje. Co wybierzesz?