TYLKO NA VIVA.PL

Jarosław Bieniuk w szczerych słowach po pokazie filmu Ania: „Trudno mówić o jej odejściu. Niełatwo znów to przeżywać”

Z jakimi emocjami mierzy się teraz partner Anny Przybylskiej?

Rafał Kowalski 15 września 2022 20:19

Za nami pierwszy publiczny pokaz filmu dokumentalnego „Ania”. Projekcja z udziałem pełnej sali widzów odbyła się podczas Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Na spotkaniu z publicznością pojawili się też bliscy Anny Przybylskiej – córka, mama, siostra i partner. Jarosław Bieniuk opowiedział nam jako pierwszym o emocjach, które mu dziś towarzyszyły.

Jarosław Bieniuk o filmie Ania

Chwilę po projekcji zapytaliśmy ukochanego Anny Przybylskiej o to, jakie emocje nosi w sobie po kinowej premierze. „Nie ukrywam, że jest mi bardzo ciężko po każdym pokazie. Starałem się przygotować na publiczne projekcje, oglądając film kilka razy wcześniej. Ale zawsze jest bardzo ciężko, bo to powrót do mojego życia, mojej intymności, też do trudnych momentów. […] Natomiast cieszę się, że ten obraz wzbudza różne emocje. Widziałem na sali, że było dużo wzruszenia, ale też śmiechu i radości. Bo wiele fragmentów w filmie jest z momentów prywatnych, gdy byliśmy szczęśliwi i uśmiechnięci”, powiedział VIVIE.pl Jarosław Bieniuk.

Rodzina aktorki wiele lat nie wyrażała zgody na powstanie materiału o Ani. Dopiero teraz był właściwy moment… „Czas leczy rany. Teraz byliśmy faktycznie gotowi podzielić się z publicznością i fanami tymi prywatnymi materiałami. Chcieliśmy pokazać Anię – mamę, partnerkę, kumpelę, gospodynię domową. Może nie wszyscy o tym wiedzieli, ale która twardą ręką trzyma dom i jest w tym bardzo urocza”, usłyszeliśmy z ust sportowca.

Zobacz: Bujakiewicz we łzach, Oliwia wspomina śmierć matki. Już jest poruszający zwiastun filmu o Annie Przybylskiej

Anna Przybylska, VIVA! 2010
Fot. Mateusz Stankiewicz

Który moment produkcji był dla Jarosława Bieniuka najbardziej wymagający emocjonalnie? „Etap choroby i jej odejścia był dla mnie trudny do opowiedzenia. Końcówka filmu jest ciężka, nie jest łatwo oglądać to i przeżywać jeszcze raz. […] Teraz wszyscy potrzebujemy odpocząć po tym projekcie. Cała rodzina go przeżywa, ale myślę, że warto”, powiedział nam przed kamerą.

Cały wywiad możecie odsłuchać na górze strony. Premiera dla publiczności w całej Polsce zaplanowana jest na początek października. 

Jarosław Bieniuk
Fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.