KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Sprawdzamy, jak księżna Kate i książę William spędzają kwarantannę

Większość obowiązków spadła na nich...

Gabriela Czernecka 29 marca 2020 09:49

Gdy do publicznej wiadomości podano że książę Karol zarażony jest koronawirusem, zaczęto baczniej przyglądać się temu, jak brytyjska rodzina królewska radzi sobie w obliczu koronawirusa. Młodszy brat księżnej Kate, James Middelton odwołał swój ślub, który zaplanowany był na lipiec. Również księżniczka Beatrice, córka księcia Andrzeja, odwołała swoje zaplanowane na 29 maja w ogrodach pałacu Buckingham przyjęcie weselne. Drastyczne kroki podjęli z kolei starsi członkowie rodziny królewskiej. Królowa Elżbieta II wraz z księciem Filipem przebywają w na zamku w Windsorze. W związku z przymusową izolacją starszych członków w rodzinie Windsorów, ciężar reprezentacji monarchii spadł na książęcą parę Cambridge. Jak oni radzą sobie w czasie kwarantanny i co robią?

Kwarantanna księżnej Kate i księcia Williama

Książę William i księżna Kate nie mają teraz lekko. W związku z zagrożeniem COVID-19 brytyjska monarchia musiała również wypracować nowe rozwiązania i zmienić układ sił. I tak książęca para Cambridge stała się tymi, którzy pełnią rolę przedstawicieli Windsorów. Kilka dni temu odwiedzili centrum powiadamiania ratunkowego i podziękowali wszystkim tym, którzy walczą z koronawirusem na pierwszym froncie.  małżonkowie odwiedzili centrum powiadamiania ratunkowego i podziękowali tym, którzy z koronawirusem walczą na pierwszym froncie. Nie ma wątpliwości, że stali się filarami rodziny królewskiej. Jak mówi ekspertka od rodziny królewskiej, Katie Nicholl: „Kate i William nie należą do grupy osób najbardziej narażonych na skutki koronawirusa. Wydaje się, że to właśnie oni są są najlepszymi kandydatami do reprezentowania rodziny królewskiej w tym czasie”, zdradza. 

Mimo reprezentacji królowej i całej monarchii małżeństwo stara się zachowywać wszelkie środki ostrożności.  Przypomnijmy, że pierwsze zmiany w funkcjonowaniu i pełnieniu przez nich obowiązków zaczęły się już na przełomie lutego i marca. Dzieci księcia Williama i księżnej Kate, książę George i księżniczka Charlotte, musieli opuścić swoją szkołę z powodu podejrzenia koronawirusa w placówce.  Jakiś czas temu para zdecydowała się podjąć większe kroki. I tak z pałacu Kensington, w którym mieszkają Kate i William (a który możecie podziwiać w naszym wideo), wynieśli się wraz z dziećmi do swojej posiadłości w Norfolk. 

To właśnie tam wypoczywają. Czym jest dla nich Anmer Hall? To wiejska posiadłość, którą podarowała parze monarchini w prezencie ślubnym. Szybko okazała się bardzo przydatna! Para zamieszkała tam wkrótce po narodzinach księcia George’a w 2013 roku. Pomieszkiwali tam aż do 2017 roku, ponieważ książę William niedaleko stacjonował jako pilot w siłach powietrznych. Na stałe przeprowadzili się do Londynu w sierpniu 2017 roku, kiedy George rozpoczął szkołę. To właśnie w Anmer Hall książęca para wraz z dziećmi spędza teraz wszelkie wolne dni - to tam jeżdżą na wakacje, gdy chcą odpocząć. Tam powstało również większość oficjalnych zdjęć książęcych dzieci.

Teraz właśnie Anmer Hall stało się ich domem na najbliższe tygodnie. Wiejska posiadłość w Norfolk to idealne miejsce na wypoczynek. Znajduje się z dala od ludzi i ma ogromny ogród, w którym Louis, George i Charlotte mogą zażywać zabaw na świeżym powietrzu. Z prywatnego ogrodu skorzysta także sama księżna Kate, która bardzo dba o swoją sylwetkę. Długie spacery czy zabawy w ogródku to idealna alternatywa na całe dnie spędzone w domu. Oprócz zabaw w ogrodzie z dziećmi, Kate i William pomagają im w szkolnej nauce. W końcu George i Charlotte kontynuują swoją naukę przez internet. Małżeństwo z pewnością spędzać będzie też romantyczne wieczory we własnym towarzystwie. Eksperci od rodziny królewskiej spekulują, że małżonkowie nadrobią filmowe i serialowe zaległości. Wciąż zamierzają jednak reprezentować królową Elżbietę II podczas pełnienia oficjalnych wystąpień. Jak widać, to dla nikogo nie jest łatwy czas... A jak na co dzień mieszkają Kate i William i kto jest ich sąsiadami? Zobaczcie nasze wideo.  

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Córka ANNY PRZYBYLSKIEJ, OLIWIA BIENIUK, w jedynym takim wywiadzie: „Kiedy mama umarła, wchodziłam w najtrudniejszy okres dojrzewania i ono się trochę zatrzymało”. PIOTR BECZAŁA i KATARZYNA BĄK-BECZAŁA. Światowej sławy muzyk i utalentowana mezzosopranistka, która zamieniła karierę na rolę żony. Czy żałuje? KEANU REEVES, aktor, który chodzi własnymi ścieżkami. IZABELA TROJANOWSKA w czasach PRL-u szokowała ostrym, rockowym wizerunkiem. Ile dziś zostało z tamtej niepokornej dziewczyny? W CYKLU EXTRA Świat mody z powodu koronawirusa znalazł się na krawędzi.