TYLKO NA VIVA.PL

Izabela Trojanowska: „To, co się dzieje na scenie, to jest rodzaj misterium”

„Mnie trema mobilizuje”, przekonuje artystka

Konrad Szczęsny 28 września 2020 16:39

W kwietniu tego roku skończyła 65 lat. W ciągu długoletniej kariery wylansowała hity, które do dziś nucą kolejne pokolenia Polaków. Izabela Trojanowska już zimą zasiądzie w fotelu jurora drugiej edycji „The Voice Senior”.  Przed kamerą vivy.pl opowiedziała o popularności, tremie przed występami oraz sukcesie.

Izabela Trojanowska: teledysk do sesji w VIVIE!

– Spodziewałam się, że wcześniej czy później pewnie będę rozpoznawalna. Pracowałam na to od 16. roku życia – podkreśla.

I dodaje, że stres towarzyszy każdemu jej występowi, jednak to nieodłączny element pracy, którą wykonuje.

– Nie wyobrażam sobie występu bez tremy. Jak przestanę ją mieć to pewnie nie będę miała frajdy z występowania. Bo to, co się dzieje na scenie, to jest rodzaj misterium. Walka o intencje widza, o nawiązywanie tej nici porozumienia. I to jest najpiękniejsze, jak mi się udaje. Po prostu trzeba się skoncentrować tylko i wyłącznie na tym – podkreśla.

Izabela Trojanowska rozróżnia dwa rodzaje tremy. Znany jest jej jednak tylko jeden z nich...

– Są dwie tremy: mobilizująca i demobilizująca. Mnie ta druga jest obca na szczęście. Mnie trema mobilizuje – przekonuje.

Pełne wideo możesz zobaczyć powyżej.  

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.