WIDEO VIVY.PL

Izabela Janachowska długo nie chciała zostać mamą. Co uważa o presji społecznej w tym temacie?

Mocne, szczere i potrzebne słowa gwiazdy

Rafał Kowalski 9 czerwca 2021 18:57

W sierpniu 2019 zaraz po narodzinach synka Izabela Janachowska wyznała przed kamerą VIVY.pl, że nie zawsze chciała zostać mamą. Gdy jej kariera taneczna nabierała tempa, gwiazda była przekonana, że nie będzie mieć potomstwa. Czas zmienił jej priorytety i dziś ulubienica widzów jest szczęśliwą mamą Chriska. Od naszej rozmowy minęły dwa lata, ale niestety wciąż wiele pań musi znosić presję w temacie posiadania dzieci.

Izabela Janachowska o dzieciach

Kilka tygodni temu spotkaliśmy się z Izabelą Janachowską i jej bliskimi podczas kolejnej sesji do magazynu VIVA!. Przypomnieliśmy prezenterce nasz ostatni wywiad i poprosiliśmy o kolejny komentarz w sprawie. Dlaczego wciąż tak mocno wyraźna jest w Polsce presja, by mieć dzieci, choć nie dla wszystkich jest to cel życia? „Wydaje mi się, że kobiety w końcu mają więcej praw do decydowania o sobie i te decyzje są bardziej szanowane. Ale faktywnie wiele kobiet, które nie chcą mieć potomstwa, wciąż całe życie spotyka się z krytyką albo z próbą namówienia jej do zmiany zdania. Gdzieś tam mocno w Polsce mamy zakorzenione, że każda z nas powinna być żoną, a potem matką”, wyznała VIVIE.pl Iza Janachowska.

Prezenterka wytłumaczyła też swoje – bardzo słuszne – podejście. „Sama mocno kocham wolność i daję ją innym. Bo też wiem z drugiej strony jak nietajnie jest, gdy ktoś zmusza Cię do rzeczy, których nie czujesz. Do jednego się dorasta, do drugiego nigdy się nie dorasta. Ale zmuszanie, by zostać mamą to ogromne faux pas”, usłyszeliśmy przed kamerą naszego portalu.

CZYTAJ TEŻ: Izabela Janachowska z zaszklonymi oczami o hejcie: „Nie plujcie mi w twarz, to boli..."

Iza Janachowska o macierzyńswie – archiwalna wypowiedź

Przypomnijmy, co na temat zostania mamą mówiła nam 34-latka w 2019 roku. „Jak byłam małą dziewczynką to byłam pewna, że będę miała dzidziusia. Potem jak rozpoczęła się moja kariera taneczna, to głosiłam wszem i wobec, że nie będę miała dzieci. Że taki projekt jak dziecko nie wpisuje się w zawód tancerki. Ale przyszedł moment w życiu, w którym człowiek zastanawia się nad jego sensem, jakością… Okazuje się, że dziecko w niektórych przypadkach staje się marzeniem”, wyznała nam dwa lata temu prezenterka, która dziś chciałaby mieć jeszcze córeczkę. 

Izabela Janachowska i Krzysztof Jabłoński, Izabela Janachowska, Krzysztof Jabłoński VIVA! czerwiec 11/2021
Fot. Krzysztof Opaliński

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Aktorka żyje eko, chce zmieniać i chronić świat! „Nabrudziliśmy, musimy posprzątać, to nasz obowiązek. Albo zginiemy”, mówi MAJA OSTASZEWSKA. Antropolożka, wykładowczyni. Jak być matką, uczyła się od… szympansów - JANE GOODALL. TOMASZ MICHNIEWICZ: „W masowym wydaniu turystyka jest niszczycielską siłą, za co biorę częściową odpowiedzialność”, mówi. A także: słoni jest coraz mniej, coraz częściej rodzą się bez słoniowych ciosów. Czy można im skutecznie pomóc? W świecie zwierząt: Ferenstein-Kraśko, Sarapata, Zgrabczyńska, Olbrychscy, Tuszyńska, Urbańska, Jemioł, Dowbor… Zwierzęta są dla nich jak rodzina.