WIDEO VIVY.PL

Izabela Janachowska długo nie chciała zostać mamą. Co uważa o presji społecznej w tym temacie?

Mocne, szczere i potrzebne słowa gwiazdy

Rafał Kowalski 9 czerwca 2021 18:57

W sierpniu 2019 zaraz po narodzinach synka Izabela Janachowska wyznała przed kamerą VIVY.pl, że nie zawsze chciała zostać mamą. Gdy jej kariera taneczna nabierała tempa, gwiazda była przekonana, że nie będzie mieć potomstwa. Czas zmienił jej priorytety i dziś ulubienica widzów jest szczęśliwą mamą Chriska. Od naszej rozmowy minęły dwa lata, ale niestety wciąż wiele pań musi znosić presję w temacie posiadania dzieci.

Izabela Janachowska o dzieciach

Kilka tygodni temu spotkaliśmy się z Izabelą Janachowską i jej bliskimi podczas kolejnej sesji do magazynu VIVA!. Przypomnieliśmy prezenterce nasz ostatni wywiad i poprosiliśmy o kolejny komentarz w sprawie. Dlaczego wciąż tak mocno wyraźna jest w Polsce presja, by mieć dzieci, choć nie dla wszystkich jest to cel życia? „Wydaje mi się, że kobiety w końcu mają więcej praw do decydowania o sobie i te decyzje są bardziej szanowane. Ale faktywnie wiele kobiet, które nie chcą mieć potomstwa, wciąż całe życie spotyka się z krytyką albo z próbą namówienia jej do zmiany zdania. Gdzieś tam mocno w Polsce mamy zakorzenione, że każda z nas powinna być żoną, a potem matką”, wyznała VIVIE.pl Iza Janachowska.

Prezenterka wytłumaczyła też swoje – bardzo słuszne – podejście. „Sama mocno kocham wolność i daję ją innym. Bo też wiem z drugiej strony jak nietajnie jest, gdy ktoś zmusza Cię do rzeczy, których nie czujesz. Do jednego się dorasta, do drugiego nigdy się nie dorasta. Ale zmuszanie, by zostać mamą to ogromne faux pas”, usłyszeliśmy przed kamerą naszego portalu.

CZYTAJ TEŻ: Izabela Janachowska z zaszklonymi oczami o hejcie: „Nie plujcie mi w twarz, to boli..."

Iza Janachowska o macierzyńswie – archiwalna wypowiedź

Przypomnijmy, co na temat zostania mamą mówiła nam 34-latka w 2019 roku. „Jak byłam małą dziewczynką to byłam pewna, że będę miała dzidziusia. Potem jak rozpoczęła się moja kariera taneczna, to głosiłam wszem i wobec, że nie będę miała dzieci. Że taki projekt jak dziecko nie wpisuje się w zawód tancerki. Ale przyszedł moment w życiu, w którym człowiek zastanawia się nad jego sensem, jakością… Okazuje się, że dziecko w niektórych przypadkach staje się marzeniem”, wyznała nam dwa lata temu prezenterka, która dziś chciałaby mieć jeszcze córeczkę. 

Izabela Janachowska i Krzysztof Jabłoński, Izabela Janachowska, Krzysztof Jabłoński VIVA! czerwiec 11/2021
Fot. Krzysztof Opaliński

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.