NOWY NUMER

„Nie naginam się pod nikogo. Robię wszystko z serca’’. TYLKO U NAS! Igor Herbut zdradza, co go inspiruje! EKSKLUZYWNE VIDEO

Damian Duda 21 grudnia 2017 07:30

 

Igor Herbut jest jednym z najgorętszych nazwisk na polskiej scenie muzycznej. Wspólnie z zespołem LemON powraca z nową płytą zatytułowaną „TU’’. Co inspiruje muzyka? Które książki są dla niego najważniejsze? Na te i inne pytania odpowiedział w rozmowie z Viva.pl. „Nie naginam się pod nikogo. Robię wszystko z serca’’, kwituje muzyk. 

 

Igor Herbut — wywiad w VIVIE! 

 

– Jesteś bardzo refleksyjny. Byle co Cię nie ucieszy.
Na pewno jestem wymagający i bardzo mało rzeczy mnie zachwyca, ale jeżeli już, to naprawdę bardzo mocno ten zachwyt przeżywam. Pamiętam mój zachwyt obrazem Pollocka, który zobaczyłem w nowojorskim MoMa. Gapiłem się na niego kilkanaście minut, może godzinę. Potem powstał utwór „Pollock”, który jest na nowej płycie. Podobne wrażenie robią na mnie obrazy Warhola. Gdy patrzę na dzieła takich ludzi, życie nabiera sensu i łatwiej mi zrozumieć rzeczywistość dookoła. Cieszę się, że i moja sztuka porusza ludzi. Ostatnio na koncercie widziałem dwójkę 70-latków, stali przytuleni, a ich oczy płonęły od emocji. Ach, gdybym mógł to wszystko wyśpiewać.


– Łemkowie są bardzo liryczni i jednocześnie silni? Przetrwali.
Ale i zagubieni. Chociaż mój dziadek mimo różnych przejść jest bardzo mocnym mężczyzną. Miał 10 lat, kiedy go wysiedlono w akcji „Wisła”, ale szybko stanął na nogi. Został dyrektorem szkoły. Uczy do dziś. A potem wybudował domek w Przemkowie.


– A Twój ojciec? Nie mówisz o nim.
Ojciec śpiewał w łemkowskim chórze, tańczył, grał na gitarze. Mama też pięknie śpiewa. Kiedy wracam na święta do domu, zawsze jest wielki stół, bo rodzina jest duża. Mam siostrę, wujów, ciotki. I zawsze wszyscy śpiewają.

 

Cała rozmowa Krystyny Pytlakowskiej z Igorem Herbutem do czytania w najnowszej VIVIE!, która już od czwartku, 14 grudnia, dostępna w całej Polsce! 

 

Co jeszcze w nowej VIVIE!?

 

Królowa kuchni MAGDA GESSLER zdradzam nam, jaką potrawą uwiodła męża, oraz tłumacz... po co kobiecie seks! JULIA POGREBIŃSKA I JOHN SCOTT. Ona — piękna młoda aktorka, Polka z Kazachstanu. On — światowej sławy nauczyciel ashtanga jogi. Nam zdradzili, co ich połączyło. Kiedyś IZABELA JANACHOWSKA mówiła, że nie wyjdzie za mąż. Po raz pierwszy opowiedziała o swoim mężu, który nosi ją na rękach i obsypuje tysiącami róż.

 

Magda Gessler, VIVA! grudzień 2017, okładka
Fot. Mateusz Stankiewicz/AF PHOTO

 

BELKA
Fot. Materiały promocyjne

 

Zobacz też: „To miasto, w którym rozkwitała moja miłość”. MaRina Łuczenko-Szczęsna pokazała nam swoje ulubione miejsca w Londynie EKSKLUZYWNE VIDEO

 

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

URSZULA DUDZIAK i MIKA URBANIAK osobista rozmowa dwóch niezwykłych artystek – matki i córki. ANNA PUŚLECKA mówi, że jej życie to nie tylko walka z rakiem. Polskie olimpijki: WALASIEWICZÓWNA, KONOPACKA, SZEWIŃSKA, KŁOBUKOWSKA… walczyły z rywalkami i z uprzedzeniami! Córka Ewy Błaszczyk MARIANNA JANCZARSKA: „Ola na zawsze jest częścią mojego życia”. EDYTA i MARCIN SAPETOWIE tworzą rodzinę dla dzieci z bagażem trudnych doświadczeń i chorób. Tumai – raj dla zawiedzionych kenijskich kobiet. Konkurs VIVA! PHOTO AWARDS rozstrzygnięty!