O TYM SIĘ MÓWI

Gdzie i kiedy Polacy najczęściej zarażają się koronawirusem?

Te badania nie pozostawiają wątpliwości

Sabina Zięba 11 kwietnia 2020 19:05

Koronawirus nadal zbiera swoje żniwa i nic nie wskazuje na to, byśmy w najbliższym czasie mogli go powstrzymać. Choroba, mająca swój początek w grudniu zeszłego roku w chińskim Wuhan, w przeciągu kilku miesięcy rozprzestrzeniła się na wszystkie kontynenty, zabijając tysiące osób. W obawie przed masowo zwiększającą się liczbą zakażeń, większość państw wprowadziła ścisłe obostrzenia. Mimo tego ilość chorych rośnie. W jaki sposób najczęściej się zarażają?

Zarażenia koronawirusem wśród Polaków

Na świecie aktualnie zarażonych jest aż blisko 2 miliony osób, z czego ponad 6 tysięcy to Polacy. Nadzieją napawa fakt, że wraz ze wzrostem chorych, rośnie również liczba tych, którzy wyleczyli koronawirusa. Mimo tego specjaliści podają, że szczyt pandemii dopiero przed nami.

Wiadomo, że najskuteczniejsza ochrona przed zakażeniem to pozostanie w domach. Jednak zdarzają się przypadki, że jest to niemożliwe. Gdzie zatem najczęściej zarażają się Polacy? Najnowsze badania GIS zaskakują. 

Dane, do których dotarła stacja TOK FM wskazują, że prawie co trzeci przypadek koronawirusa naszych rodaków (30,1%) to chorzy, którzy zakazili się poprzez kontakt w szpitalu lub przychodni - chodzi tu zarówno o pacjentów, jak i personel medyczny. 27,8 procent to osoby, które wróciły z zagranicy, a 26,6% to przypadki z kwarantanny po kontakcie z osobą zakażoną. W domach opieki społecznej zakażono natomiast 6,6 procent ludzi.  

dane sanepidu, do których dotarła stacja TOK FM

zarażeni koronawirusem w Polsce
Fot. Twitter TOK FM

Wideo

Poznaj wyjątkowe nowości Avon na wiosnę 2020!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ADAMOWICZ, EGURROLA, FIGURA, GOLCOWIE, KUSZYŃSKA, SOYKA, NIEDENTHAL… w osobistych wspomnieniach o bliskich ich sercu miejscach. Według DOMINIKI KULCZYK świat zmieni tylko „czuła rewolucja”? Ważny głos w sprawie wykluczenia kobiet. „Wciąż mnie zaskakuje” – profesor JERZY BRALCZYK o języku polskim. W sentymentalną PODRÓŻ do nadbałtyckich kurortów zabierają nas m.in. CIERNIAK-MORGENSTERN, RODOWICZ, IWASZKIEWICZ.