O TYM SIĘ MÓWI

Gdzie i kiedy Polacy najczęściej zarażają się koronawirusem?

Te badania nie pozostawiają wątpliwości

Sabina Zięba 11 kwietnia 2020 19:05

Koronawirus nadal zbiera swoje żniwa i nic nie wskazuje na to, byśmy w najbliższym czasie mogli go powstrzymać. Choroba, mająca swój początek w grudniu zeszłego roku w chińskim Wuhan, w przeciągu kilku miesięcy rozprzestrzeniła się na wszystkie kontynenty, zabijając tysiące osób. W obawie przed masowo zwiększającą się liczbą zakażeń, większość państw wprowadziła ścisłe obostrzenia. Mimo tego ilość chorych rośnie. W jaki sposób najczęściej się zarażają?

Zarażenia koronawirusem wśród Polaków

Na świecie aktualnie zarażonych jest aż blisko 2 miliony osób, z czego ponad 6 tysięcy to Polacy. Nadzieją napawa fakt, że wraz ze wzrostem chorych, rośnie również liczba tych, którzy wyleczyli koronawirusa. Mimo tego specjaliści podają, że szczyt pandemii dopiero przed nami.

Wiadomo, że najskuteczniejsza ochrona przed zakażeniem to pozostanie w domach. Jednak zdarzają się przypadki, że jest to niemożliwe. Gdzie zatem najczęściej zarażają się Polacy? Najnowsze badania GIS zaskakują. 

Dane, do których dotarła stacja TOK FM wskazują, że prawie co trzeci przypadek koronawirusa naszych rodaków (30,1%) to chorzy, którzy zakazili się poprzez kontakt w szpitalu lub przychodni - chodzi tu zarówno o pacjentów, jak i personel medyczny. 27,8 procent to osoby, które wróciły z zagranicy, a 26,6% to przypadki z kwarantanny po kontakcie z osobą zakażoną. W domach opieki społecznej zakażono natomiast 6,6 procent ludzi.  

dane sanepidu, do których dotarła stacja TOK FM

zarażeni koronawirusem w Polsce
Fot. Twitter TOK FM

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…