WIDEO VIVY

Filip Łobodziński mówi wprost: „Do aktorstwa raczej nie wrócę, bo są...”

Kiedyś był dziecięcą gwiazdą. Czym dziś się zajmuje?

Gabriela Czernecka 27 sierpnia 2021 17:09

Filip Łobodziński to człowiek orkiestra. Kiedyś gwiazda dubbingu i filmów dla dzieci, następnie gitarzysta i tekściarz. A co robi dziś? „Nie jestem literatem, chociaż zajmuję się tłumaczeniami, więc piszę po polsku to, co ktoś napisał w innym języku. No i jestem współautorem książki z Grzegorzem Brzozowiczem „Sto płyt, które wstrząsnęły światem”. Kronika czasów popkultury. Ale żadnej innej jeszcze nie napisałem, chociaż zacząłem. To książka o mnie, co zresztą uważam za kompletnie bezsensowne”, wyznaje w rozmowie z Krystyną Pytlakowską. 

Filip Łobodziński o pracy, aktorstwie i kareirze 

Dziś Filip Łobodzński to uznany dziennikarz, tłumacz, muzyk, współautor książki o popkulturze. Teraz przymierza się do autobiografii. „Gdybym naprawdę usiadł do tej książki, to powychodziłyby różne rzeczy, które uznałbym za błędy. Wiem, że wielokrotnie postąpiłem głupio albo źle, albo nieuczciwie. Nie chcę się usprawiedliwiać”, zdradza.

Zobacz: Filip Łobodziński o aktorstwie: „To była tak trudna rola. Dotykałem świata dotąd mi nieznanego”

Ale zapytany przez Krystynę Pytlakowską oto, jakich błędów chciałby teraz uniknąć, gdyby mógł żyć jeszcze raz, mówi wprost: „Chciałbym być bardziej asertywny, bo za często się wycofuję, a gotów jestem dać w mordę tylko wtedy, gdy mam do czynienia z chamstwem. Kilka miesięcy temu w sklepie, w kolejce do kasy, dwóch gości bez masek przysuwało się do mnie i żony na odległość 20 centymetrów. Moja żona zwróciła im uwagę, a oni zaczęli z niej drwić. Wtedy byłem gotów przejść do rękoczynów i musiała mnie odciągać”.

Jak więc wygląda jego codzienność? Czym jest dla niego powołanie i czy kiedykolwiek wróci do aktorstwa? O tym dowiecie się oglądając nasze wideo!  

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?