WIDEO VIVY

Filip Łobodziński mówi wprost: „Do aktorstwa raczej nie wrócę, bo są...”

Kiedyś był dziecięcą gwiazdą. Czym dziś się zajmuje?

Gabriela Czernecka 27 sierpnia 2021 17:09

Filip Łobodziński to człowiek orkiestra. Kiedyś gwiazda dubbingu i filmów dla dzieci, następnie gitarzysta i tekściarz. A co robi dziś? „Nie jestem literatem, chociaż zajmuję się tłumaczeniami, więc piszę po polsku to, co ktoś napisał w innym języku. No i jestem współautorem książki z Grzegorzem Brzozowiczem „Sto płyt, które wstrząsnęły światem”. Kronika czasów popkultury. Ale żadnej innej jeszcze nie napisałem, chociaż zacząłem. To książka o mnie, co zresztą uważam za kompletnie bezsensowne”, wyznaje w rozmowie z Krystyną Pytlakowską. 

Filip Łobodziński o pracy, aktorstwie i kareirze 

Dziś Filip Łobodzński to uznany dziennikarz, tłumacz, muzyk, współautor książki o popkulturze. Teraz przymierza się do autobiografii. „Gdybym naprawdę usiadł do tej książki, to powychodziłyby różne rzeczy, które uznałbym za błędy. Wiem, że wielokrotnie postąpiłem głupio albo źle, albo nieuczciwie. Nie chcę się usprawiedliwiać”, zdradza.

Zobacz: Filip Łobodziński o aktorstwie: „To była tak trudna rola. Dotykałem świata dotąd mi nieznanego”

Ale zapytany przez Krystynę Pytlakowską oto, jakich błędów chciałby teraz uniknąć, gdyby mógł żyć jeszcze raz, mówi wprost: „Chciałbym być bardziej asertywny, bo za często się wycofuję, a gotów jestem dać w mordę tylko wtedy, gdy mam do czynienia z chamstwem. Kilka miesięcy temu w sklepie, w kolejce do kasy, dwóch gości bez masek przysuwało się do mnie i żony na odległość 20 centymetrów. Moja żona zwróciła im uwagę, a oni zaczęli z niej drwić. Wtedy byłem gotów przejść do rękoczynów i musiała mnie odciągać”.

Jak więc wygląda jego codzienność? Czym jest dla niego powołanie i czy kiedykolwiek wróci do aktorstwa? O tym dowiecie się oglądając nasze wideo!  

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA KUCZYŃSKA „MAFFASHION” – Influencerka, ikona stylu, bizneswoman. Teraz przyszedł czas na nowy rozdział w jej życiu. ZBIGNIEW ZAMACHOWSKI w dniu 60. urodzin wyjawia „całą” prawdę o karierze i swoich pryncypiach. MODA W WIELKIM MIEŚCIE – Czy Carrie i jej przyjaciółki z serialu „Seks w wielkim mieście” zrezygnują z designerskich strojów, zobaczymy w sequelu „And Just Like That”. KRYSTYNA KOFTA – Nagła choroba spadła na nią jak grom z jasnego nieba. Jak wyglada teraz jej życie? W cyklu EXTRA: Co się stanie z milionami Afganek w kraju, gdzie wciąż kamienuje się kobiety?