WIDEO VIVY

Filip Łobodziński mówi wprost: „Do aktorstwa raczej nie wrócę, bo są...”

Kiedyś był dziecięcą gwiazdą. Czym dziś się zajmuje?

Gabriela Czernecka 27 sierpnia 2021 17:09

Filip Łobodziński to człowiek orkiestra. Kiedyś gwiazda dubbingu i filmów dla dzieci, następnie gitarzysta i tekściarz. A co robi dziś? „Nie jestem literatem, chociaż zajmuję się tłumaczeniami, więc piszę po polsku to, co ktoś napisał w innym języku. No i jestem współautorem książki z Grzegorzem Brzozowiczem „Sto płyt, które wstrząsnęły światem”. Kronika czasów popkultury. Ale żadnej innej jeszcze nie napisałem, chociaż zacząłem. To książka o mnie, co zresztą uważam za kompletnie bezsensowne”, wyznaje w rozmowie z Krystyną Pytlakowską. 

Filip Łobodziński o pracy, aktorstwie i kareirze 

Dziś Filip Łobodzński to uznany dziennikarz, tłumacz, muzyk, współautor książki o popkulturze. Teraz przymierza się do autobiografii. „Gdybym naprawdę usiadł do tej książki, to powychodziłyby różne rzeczy, które uznałbym za błędy. Wiem, że wielokrotnie postąpiłem głupio albo źle, albo nieuczciwie. Nie chcę się usprawiedliwiać”, zdradza.

Zobacz: Filip Łobodziński o aktorstwie: „To była tak trudna rola. Dotykałem świata dotąd mi nieznanego”

Ale zapytany przez Krystynę Pytlakowską oto, jakich błędów chciałby teraz uniknąć, gdyby mógł żyć jeszcze raz, mówi wprost: „Chciałbym być bardziej asertywny, bo za często się wycofuję, a gotów jestem dać w mordę tylko wtedy, gdy mam do czynienia z chamstwem. Kilka miesięcy temu w sklepie, w kolejce do kasy, dwóch gości bez masek przysuwało się do mnie i żony na odległość 20 centymetrów. Moja żona zwróciła im uwagę, a oni zaczęli z niej drwić. Wtedy byłem gotów przejść do rękoczynów i musiała mnie odciągać”.

Jak więc wygląda jego codzienność? Czym jest dla niego powołanie i czy kiedykolwiek wróci do aktorstwa? O tym dowiecie się oglądając nasze wideo!  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.