URODZINY GWIAZD

Whitney Houston obchodziłaby dziś 55 urodziny...

Co wiemy o życiu tej wybitnej artystki?

Sabina Zięba 9 sierpnia 2018 18:01

Whitney Houston bez wątpienia jest jedną z najpopularniejszych amerykańskich piosenkarek muzyki pop i R&B w historii. Według Księgi rekordów Guinnessa to najczęściej nagradzana artystka muzyczną w dziejach i równocześnie jest drugą po Madonnie artystką z największą liczbą sprzedanych wydawnictw muzycznych w historii.

Urodzona 9 sierpnia 1963 roku wokalistka, w latach 80. XX wieku była pierwszą afroamerykańską artystką, która regularnie pojawiała się w stacji MTV, w czasach kiedy dominował rock „białych” ludzi. Mimo sukcesów zawodowych, nie miała szczęścia w miłości... Zmarła 11 lutego 2012 w Beverly Hills ok. 16:00 czasu pacyficznego w swoim pokoju w Beverly Hilton Hotel, w wieku zaledwie 48 lat.

Mimo reanimacji, nie udało się jej uratować. Pierwotnie spekulowano, że przyczyną śmierci sławnej piosenkarki, było przedawkowanie leków przeciwdepresyjnych i alkoholu oraz narkotyków. 22 marca 2012 roku rzecznik biura koronera w Los Angeles Craig Harvey poinformował jednak ostatecznie, że Whitney Houston: „Zmarła wskutek przypadkowego utonięcia, lecz ciągłe zażywanie kokainy i problemy z sercem znacząco przyczyniły się do jej śmierci”. Oświadczył też, że testy toksykologiczne wykazały w ciele zmarłej ślady kokainy, marihuany, leku przeciwlękowego, środka zwiotczającego mięśnie i antyhistaminę.  

Wideo

Poznaj historię miłości Agnieszki Woźniak-Starak i jej męża Piotra!

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Trzy kobiety, które w najnowszym serialu Polsatu „Zawsze warto” połączyło przypadkowe dramatyczne wydarzenie: Weronika Rosati, Katarzyna Zielińska i Julia Wieniawa. Edyta Geppert o pasji śpiewania i życiowych wyborach oraz Dominika Gwit i Wojciech Dunaszewski o tym, co ślub zmienił w ich życiu.