O TYM SIĘ MÓWI

Dziesiątki ofiar, tysiące rannych. Dramatyczne skutki eksplozji w Bejrucie

W sieci pojawiają się kolejne przerażające nagrania

Olga Figaszewska, Ksenia Krasko 5 sierpnia 2020 11:00

We wtorek późnym popołudniem w stoli Libanu, Bejrucie, doszło do potężnej eksplozji. Miejscowe media informują o co najmniej stu ofiarach śmiertelnych, ponad cztery tysiące osób jest rannych. W mieście brakuje prądu, siła eksplozji uszkodziła wiele budynków, a pod ich gruzami wciąż uwięzieni są ludzie. Nad miastem przez wiele godzin po wybuchu unosiła się chmura dymu i pyłu.

Eksplozja w Bejrucie

Jak podaje TVN24, libańskie władze wskazują, że przyczyną wybuchu był pożar niebezpiecznych chemikaliów, składowanych w porcie. „Niedopuszczalne jest, aby ładunek saletry amonowej [...] znajdował się w magazynie od sześciu lat bez podjęcia zastosowania środków zabezpieczających”, przekazał prezydent Libanu, Michel Aoun.

Według najnowszych danych, eksplozja była na tyle silna, że wybuch odczuwalny był na Cyprze, położonym 240 kilometrów od Bejrutu. „Budynki zatrzęsły się, jakby było to trzęsienie ziemi. Potem rozległo się wycie syren. W mieście wybuchła panika, wszyscy są w szoku”, relacjonował Ben Wederman z CNN.

„Wielu ludzi wciąż pozostaje zaginionych. Ludzie pytają lekarzy o swoich bliskich, a poszukiwania są trudne, bo nie ma elektryczności. Doświadczamy prawdziwej katastrofy i potrzebujemy czasu, by oszacować szkody”, poinformował Hamad Hasan, minister zdrowia Libanu.

W sieci pojawiają się kolejne przerażające nagrania z eksplozji. 

Źródło: TVN24, RMF24

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JOANNA PRZETAKIEWICZ I RINKE ROOYENS Mężczyzna z przeszłością, kobieta po przejściach… Dlaczego zdecydowali się na ślub? KASIA STRUSS Życiowa rewolucja supermodelki. JOE BIDEN – rodzinne tragedie, trudne wybory i droga na szczyt 46. prezydenta Stanów Zjednoczonych. VINCENT ŻUŁAWSKI Co zawdzięcza rodzicom – Andrzejowi Żuławskiemu i Sophie Marceau? Polska „junioromania”, czyli wszystko o EUROWIZJI JUNIOR 2020. W cyklu Extra Elitarne szkoły i uczelnie Wielkiej Brytanii (nie)tylko dla wybranych.