WYWIADY VIVY!

Skąd Edward Miszczak wie, co będzie podobało się polskiemu widzowi i dlaczego zdecydował się na realizację „Azja Express”? EKSKLUZYWNE VIDEO

Sylwia Olech 10 listopada 2017 08:00

Od 20 lat tworzy telewizję TVN. To jego pasja. Z Edwardem Miszczakiem, dyrektorem programowym TVN, rozmawiamy o tym, co podoba się polskim widzom i dlaczego chcemy oglądać gwiazdy, które muszą w Azji przeżyć za dolara. Zapraszamy do obejrzenia naszego video!

Polecamy także: O Ninie Terentiew mówi, że „haruje jak wół”. A co jego nakręca do pracy? TYLKO U NAS Edward Miszczak zdradza od czego jest uzależniony i skąd ma tyle energii!

Edward Miszczak o gwiazdach telewizji i widzach

Jeśli chodzi o show to wolimy polskie wersje światowych programów, ale już seriale powinny być osadzone w naszych realiach – tak uważa Edward Miszczak, który od 20 lat sprawdza, co podoba się polskiej publiczności przed telewizorami. W wywiadzie dla magazynu VIVA! mówił ostatnio:

„Magda Gessler jest fenomenem. Jej »Kuchenne Rewolucje« zawsze mają swoją wierną widownię. Wiele osób mnie pyta: »Dlaczego?«. Być może własna restauracja jest marzeniem wielu Polaków. Żona chciałaby, ale mąż wie, że nie wystarczy pieniędzy i oboje widzą w tym programie to, co chcą zobaczyć. Ta sama Magda Gessler w tercecie z Anną Starmach i Michelem Moranem gra zupełnie inaczej. A proszę zobaczyć, co równocześnie stało się z Polakami…”.


– Rozgotowali się. A najpierw dzięki Panu się roztańczyli. Teraz Pan ich wyśle do Azji?

„A teraz zachęcamy do wyjazdów. Zresztą robiliśmy to już wcześniej, chociażby w »Agencie«. »Agent« był naszą próbą przed »Big Brotherem«. Okazało się, że budził tylko emocje pozytywne, »Big Brother« – kontrowersyjne, ale to on zmienił telewizję. Dziś pracujemy nad nowymi projektami. Jesteśmy po ogromnym sukcesie serialu »Diagnoza« – naszego najnowszego dziecka z Mają Ostaszewską i z innymi nieoczywistymi gwiazdami. Wokół TVN kręci się cały aeropag artystów, którzy, jeśli mamy fajną ofertę, to przychodzą i z nami pracują. Telewizja się zmienia, a my wciąż się jej uczymy. Ja też. Długo szukałem pracy, ale znalazłem fajną”.


– Ogląda Pan wszystkie programy?

„Oglądam. To jest moja praca, moja miłość, moje szaleństwo”.

Zobacz też: Wojciechowska, Rusin, Urbański, Janiak... Stacja TVN kończy 20 lat. Zobaczcie stare zdjęcia gwiazd!

Wideo

Te kultowe filmowe kwestie Jerzego Stuhra przeszły do historii! Też je uwielbiasz?

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Po raz pierwszy Joanna Krupa z mamą! Rozmawiają o kobiecości, mężczyznach i… mężach!