VIVA! VIDEO

„Moje ostatnie spotkanie z tatą było smutne i pamiętam go poprzez dzień, kiedy odchodził”. Najmocniejsze cytaty Edyty Górniak na 45. urodziny diwy EKSKLUZYWNE VIDEO

Konrad Szczęsny 14 listopada 2017 16:00

Smutne dzieciństwo, młodość pełna niepokojów i trosk, talent, który niemal z dnia na dzień wyniósł ją na szczyt – życie Edyty Górniak to materiał na co najmniej kilka filmów. Mówi się zresztą, że diwa od lat planuje nakręcenie produkcji dotyczących swojego życiorysu. Póki co o dacie ich premiery wiadomo niewiele. Dziś artystka obchodzi 45. urodziny. Z tej okazji przypominamy jej najmocniejsze cytaty.

Zobacz też: Edyta Górniak kończy 45 lat. Zobacz, jak artystka zmieniała się w sesjach dla VIVY!

Edyta Górniak: dzieciństwo, młodość, początki kariery

Urodziła się 14 listopada 1972 roku w Ziębicach. Była wychowywana przez mamę, Grażynę Jasik i ojczyma, gdyż ojciec, Jan Górniak, opuścił rodzinę, gdy Edyta Górniak miała zaledwie pięć lat. Ma także przyrodnią siostrę. Jej dzieciństwo nie było usłane różami: doświadczyła przemocy fizycznej i często była karcona przez rodziców, o czym opowiedziała w wywiadzie udzielonym ponad dwa lata temu Wojciechowski Jagielskiemu. „Dorastałam w takim przekonaniu, że ciągle nie zasługuję na miłość mamy, więc ja się ciągle coraz bardziej starałam. Im ona mnie bardziej poniżała, tym ja się bardziej starałam, bo uważałam, że w takim razie jeszcze robię coś nie dość dobrze, żeby zasłużyć na miłość mamy”. Dodała również, że przez ów rygor stała się pedantką i bardzo rzadko jest zadowolona z efektów swojej pracy.

Polecamy też: Edyta Górniak nagrywa z Davidem Fosterem! Pamiętacie jak kiedyś próbowała podbić zachodnie rynki?

Edyta Górniak o molestowaniu seksualnym

Edyta Górniak doświadczyła również molestowania seksualnego, gdy była jeszcze nastolatką.

Tę boleść nosiłam w sobie od 15. roku życia. Zrosłam się z nią, nauczyłam z nią żyć. Więc kiedy ten człowiek po tylu latach powrócił nie po to, żeby prosić o wybaczenie, ale by jeszcze raz próbować mnie zniszczyć, to było jak spotkanie kogoś zza grobu”, zwierzyła się w styczniu 2015 roku diwa.

Wyjaśniła również, dlaczego zdecydowała się o tej traumie opowiedzieć publicznie.

Kiedy potem rozmawiałam z najbliższymi, uświadomiłam sobie, że, by otworzyć się na dobro w życiu, trzeba wyczyścić wszelkie zło, stawiając mu czoło. I być może gdybym nie stawiła temu czoła, do końca życia kryłabym tę tajemnicę”, zwierzyła się.

Polecamy też: Tylko u nas Edyta Górniak komentuje wyjście Dariusza K. z aresztu [WIDEO]

Początki kariery Edyty Górniak

Cierpienie zahartowało ją i dzięki temu szybko zyskała w oczach współpracowników i kolegów z branży miano profesjonalistki. Teatr Buffo, występy na Brodaway'u, a w 1994 roku znakomicie wyśpiewane drugie miejsce w Konkursie Piosenki Eurowizji zapewniły jej w sercach publiczności szczególną pozycję. Jeśli dodać do tego dwie anglojęzyczne płyty, nagrane ze znakomitymi producentami w Londynie, czyli „Edytę Górniak” z 1997 roku i „Invisible” z 2003 roku nic dziwnego, że do tej pory uważana jest za jedną z niewielu polskich artystek, które mogą pochwalić się sukcesami na arenie międzynarodowej.

Z okazji 45. urodzin urodzin diwy zebraliśmy 11 cytatów, które są podsumowaniem jej ponad 25-letniej kariery artystycznej: o smutnym dzieciństwie, drodze na szczyt i tej najważniejszej dla niej podróży, która – jak sama podkreśla – zmieniła w jej życiu wszystko, czyli macierzyństwie.

Zachęcamy do obejrzenia naszego wideo!

Polecamy też: Dlaczego Edyta Górniak z synem korzystała z pomocy policji i ukrywała się pod kocami? [WIDEO]

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

PAULINA KRUPIŃSKA-KARPIEL – Ma urodę, udane dzieci, kochającego męża, wymarzoną pracę. Kobieta idealna? KATARZYNA GRONIEC w wieku 20 lat była gwiazdą legendarnego „Metra”. Jak teraz wygląda jej życie? NIKODEM SKOTARCZAK – Nikoś, najsłynniejszy gangster PRL, został legendą już za życia... Pasjonująca rozmowa Z MICHAŁEM RUSINKIEM o języku polskim, który zmienia się wraz z nami. Jak? W cyklu EXTRA: Rewia, jej miłość! Witamy w Teatrze Sabat Małgorzaty Potockiej.