VIDEO VIVY!

Dorota i Czesław Mozilowie nie planują powiększenia rodziny: „Każdy ma prawo do własnych decyzji” 

„Uznaliśmy, że nie ma sensu brnąć w coś, co jest trochę społecznym przymusem”

Beata Nowicka 3 grudnia 2021 07:46

Dorota i Czesław Mozilowie u swojego boku znaleźli szczęście i spełnienie. Od pięciu lat są małżeństwem. Ich historia zaczęła się od przyjaźni. Wspierają się, patrzą w jednym kierunku. Dają sobie poczucie bezpieczeństwa i przestrzeń do rozwijania się. ,,17 grudnia świętujemy piątą rocznicę, a ja mam poczucie, że pięć lat temu kochałam Czesława mniej niż teraz. Brzmi to banalnie, wręcz naiwnie, ale tak jest. Każdy rok przynosi coś nowego", mówi Dorota Mozil. Niedawno małżonkowie poruszyli temat świadomej bezdzietności i wyznali, że nie myślą o rodzicielstwie. ,,Brak dzieci nie wpływa negatywnie na jakość naszego małżeństwa”, dodawali w wywiadzie VIVY! Beacie Nowickiej. 
 

Dorota i Czesław Mozilowie szczerze o tym, że nie planują dzieci

W jednej ze swoich nowych piosenek Czesław Mozil śpiewa o świadomej bezdzietności. Ten temat wywołuje ogromne emocje. Artysta wspólnie z żoną podjęli decyzje o tym, że nie chcą powiększać swojej rodziny. 

„Dużo o tym rozmawialiśmy. Zrozumieliśmy, że nie musimy cementować naszego związku dziećmi. Że to jest ani cel, ani sens naszego małżeństwa. Dorota mi powiedziała: „Musisz wiedzieć jedno: gdy będziemy mieli dziecko, twoje życie za bardzo się nie zmieni. Dalej będziesz wyjeżdżał w trasę i grał 120 koncertów rocznie, bo to kochasz, nie możesz i nie chcesz bez tego żyć. Ale moje życie diametralnie się zmieni”, mówi Czesław Mozil w rozmowie z Beata Nowicką dla VIVY!.

„Kobieta zostaje matką do końca życia. [...] Brak dzieci nie wpływa negatywnie na jakość naszego małżeństwa. Może zabrzmi to nieco brutalnie, ale jest wręcz przeciwnie. Czujemy się szczęśliwi i spełnieni, nie chcemy, żeby coś dramatycznie zmieniło nasze życie. A jak będzie – czas pokaże. Każdy ma prawo do własnych decyzji", dodaje Dorota Mozil.

Sprawdź też: Znają się 11 lat, a od pięciu są małżeństwem. W czym twi sekret związku Czesława i Doroty Mozilów?

Dorota Mozil, Czesław Mozil, Dorota i Czesław Mozilowie, VIVA! listopad 2021, 23/2021
Fot. Bartek Wieczorek/Visual Crafters

Dorota i Czesław Mozilowie w sesji dla magazynu VIVA!, listopad, 2021 rok

Czesław Mozil: "Nigdy nie marzyliśmy o posiadaniu dziecka"

Małżonkowie nie boją się poruszać tematu, który dla wielu osób wciąż pozostaje tabu. Przed kamerą Vivy.pl podkreślili, że każdy ma prawo do podejmowania własnych decyzji. Dorota i Czesław Mozilowie mają podobne podejście i poglądy w kwestii rodzicielstwa. „Nigdy nie marzyliśmy o posiadaniu dziecka. Nasz związek ma się świetnie", wyjaśniał muzyk.

„To nie jest tak, że dziecko determinuje cokolwiek. W tej konfiguracji w jakiej jesteśmy, jesteśmy wystarczalni. Dziecko nie jest potrzebne do tego, by dopełnić nasz związek. Uznaliśmy, że nie ma sensu brnąć w coś, co jest trochę społecznym przymusem wywieranym na kobiety,  związki, pary...”, dodaje Dorota Mozil. Zakochani nie pragnęli zostania rodzicami.  „Może niektórzy z boku będą mówić, że jesteśmy wygodni. A ja bym powiedział, że w naszym wieku, z takim doświadczeniem i niekoniecznie ogromną potrzebą zostania rodzicem, nie będziemy ryzykować naszego związku”, podkreślał Czesław Mozil. 

Para wyjaśniła, ze widziała zbyt wiele przykładów, gdy związki partnerskie czy małżeńskie, rozpadały się pojawieniu się dziecka w ich życiu. „Może dlatego, że nie jesteśmy rodzicami i patrzymy z dystansem na najmniejszych. Dorota projektuje dla dzieciaczków, a ja znowu mam projekt „Grajkowie Przyszłości”, dodawał muzyk.

Więcej w naszym materiale video i nowym numerze magazynu VIVA! 

Zobacz też: Czesław Mozil: „Dorota jest kobietą mojego życia. To wielkie szczęście mieć obok siebie kogoś takiego jak moja żona” 

Dorota Mozil, Czesław Mozil, Dorota i Czesław Mozilowie, VIVA! listopad 2021, 23/2021
Fot. Bartek Wieczorek/Visual Crafters

Dorota i Czesław Mozilowie w sesji dla magazynu VIVA!, listopad, 2021 rok

Jarosław Bieniuk, Oliwia Bieniuk, VIVA! listopad 2021, 23/2021 okładka
Fot. Mateusz Stankiewicz/SameSame

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA o macierzyństwie, życiu „żony czekającej”, artystycznych planach oraz recepcie na miłość i szczęście. Plus niezwykła sesja w Dubaju. DOROTA POMYKAŁA:  laureatka FF Tribeca 2022 w Nowym Jorku, zdobywczyni Orła 2023 za najlepszą główną rolę kobiecą. Kobieta enigma. Przed nami odsłania swoją duszę. KRZYSZTOF ZANUSSI: mistrz kina moralnego niepokoju wyznaje: „Tych filmów już nie nakręcę…”.  MIKA URBANIAK: wychowana przez dwójkę legendarnych artystów – Urszulę Dudziak i Michała Urbaniaka wbrew pozorom nie miała życia usłanego różami…