URODZINY GWIAZD

Legendarny piłkarz, ikona stylu i jeden z najprzystojniejszych mężczyzn na świecie...

David Beckham świętuje dziś urodziny!

Ksenia Krasko 2 maja 2020 09:05

Legenda piłki nożnej, ikona stylu i twarz wielu kampanii reklamowych, szczęśliwie zakochany ojciec czwórki dzieci, a także jeden z najseksowniejszych mężczyzn na świecie – David Beckham obchodzi dziś 45. urodziny!

David Beckham kariera

Rodzice Davida Beckhama byli zapalonymi fanami piłki nożnej, dlatego kiedy zaczął interesować się tym sportem, zrobili wszystko, aby zaczął trenować. Karierę juniorską rozwijał w Tottenhamie FC, ale niedługo potem jego talent dostrzegł słynny brytyjski trener Alex Ferguson. Wkrótce Beckham podpisał pierwszy profesjonalny kontrakt z Manchesterem United. Zdobył z nimi sześć tytułów mistrzowskich Ligi Angielskiej oraz Ligę Mistrzów UEFA w 1999 roku.

David Beckham, MU
Fot. Getty Images

Przez sześć lat był kapitanem reprezentacji Anglii. „Jak każdy inny piłkarz, uwielbiam zdobywać bramki. Ale asysty dają mi nie mniejszą przyjemność. Jaka różnica, kto strzeli gola – najważniejsze dla mnie jest zwycięstwo zespołu. Kiedy wygrywamy, jestem naprawdę szczęśliwy”, mówił w jednym z wywiadów.

W 2003 roku podpisał kontrakt z Realem Madryt, z którym grał przez następne cztery lata. W ostatnim sezonie wraz z drużyną wygrał Ligę Hiszpańską. W 2007 roku ogłosił, że przechodzi do Los Angeles Galaxy, a po dwóch latach został wypożyczony do A.C. Milan. W maju 2013 roku, będąc już zawodnikiem Paris Saint-Germain, ogłosił zakończenie kariery.

David Beckham
Fot. Getty Images

David Beckham i Victoria Beckham: związek, dzieci

David Beckham słynie nie tylko ze swoich osiągnięć piłkarskich. Adidas, H&M, L’Oreal, Gillette, Pepsi, Armani... Lista marek, z którymi współpracował jest naprawdę długa. Przyznano mu tytuł jednego z najseksowniejszych mężczyzn na świecie, a także miano ikony stylu. W tym ostatnim na pewno pomogła mu żona, Victoria Beckham.

Piłkarz i wokalistka słynnego zespołu Spice Girls poznali się w 1997 roku w Manchesterze. Szybko się w sobie zakochali i już dwa lata później wzięli ślub. Po ponad dwudziestu latach związku trzymają się z dala od mediów, ale David wspiera karierę żony w świecie mody i pojawia się na pokazach jej marki.

Victoria i David Beckham wychowują czwórkę dzieci – synów Brooklyna, Romeo i Cruza, oraz córeczkę Harper. Pomimo pojawiających się co jakiś czas doniesień o romansach sportowca i kryzysie w ich związku, od wielu lat udowadniają, że są szczęśliwym małżeństwem, a rodzina jest dla nich najważniejsza. 

Victoria i David Beckham

David Beckham, Victoria Beckham, Beckhamowie świętują rocznicę ślubu
Fot. Getty Images

Victoria i David z dziećmi

Rodzina Beckhamów, David Beckham, Victoria Beckham, Romeo Beckham, Cruz Beckham, Harper Beckham, Brooklyn Beckham
Fot. Instagram @davidbeckham

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

URSZULA DUDZIAK i MIKA URBANIAK osobista rozmowa dwóch niezwykłych artystek – matki i córki. ANNA PUŚLECKA mówi, że jej życie to nie tylko walka z rakiem. Polskie olimpijki: WALASIEWICZÓWNA, KONOPACKA, SZEWIŃSKA, KŁOBUKOWSKA… walczyły z rywalkami i z uprzedzeniami! Córka Ewy Błaszczyk MARIANNA JANCZARSKA: „Ola na zawsze jest częścią mojego życia”. EDYTA i MARCIN SAPETOWIE tworzą rodzinę dla dzieci z bagażem trudnych doświadczeń i chorób. Tumai – raj dla zawiedzionych kenijskich kobiet. Konkurs VIVA! PHOTO AWARDS rozstrzygnięty!