VIDEO VIVY!

„Pod koniec dziennikarskiego życia robię coś ważnego”, mówi Katarzyna Dowbor  

Czy prowadząca program „Nasz nowy dom” wybiera się na emeryturę?

Katarzyna Piątkowska 12 czerwca 2020 11:55

Pod koniec życia zawodowego okazało się, że robię program, który jest marzeniem każdego dziennikarza”, mówi o programie Nasz nowy dom Katarzyna Dowbor.

Gdy siedem lat temu wydawało się, że dziennikarska kariera Katarzyny Dowbor właśnie się skończyła i po latach opuściła TVP, dziennikarka poszła na casting do nowopowstającego programu. „Myślałam, że to będzie program wnętrzarski”, śmieje się dzisiaj. Nie spodziewała się, że Nasz nowy dom, który nawet wtedy nie miał jeszcze nazwy, będzie programem z misją. A tymczasem ekipa pomogła już blisko dwustu rodzinom i zyskał miliony fanów.

Czy Katarzyna Dowbor wybiera się na emeryturę?

„Nie sądziłam, że razem z programem dotrwam do emerytury. W zeszłym roku przeszłam na oficjalną emeryturę. Ale nie mam zamiaru przestać pracować”, śmieje się Katarzyna Dowbor.

Gdy dziennikarka pojawiła się na castingu sądziła, że program, który ma powstać jest programem wnętrzarskim. „A tymczasem pod koniec mojego zawodowego życia okazało się, że robię program, który jest marzeniem każdego dziennikarza”, cieszy się.

Program z misją

Katarzyna Dowbor mówi, że jest wdzięczna szefom Telewizji Polsat, że zdecydowali się robić program z misją. „Trzydzieści lat pracowałam w telewizji publicznej, a teraz pracuję w telewizji prywatnej i robię program z misją”. I dodaje, że przez 30 lat robiła programy, w których się pokazywała, w których pracowała na swój wizerunek. „Tutaj wygląd jest zupełnie nie ważny. Nie gram tu na siebie. I podkreślam, że nie ja jedna pomagam, ale cała ekipa”, podkreśla. „To daje ogromną satysfakcję, że po 37 latach w zawodzie robię coś ważnego”. 

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER Uśmiechał się, żartował, prowadził program, pomagał potrzebującym. Tak było na zewnątrz. Co naprawdę się z nim wtedy działo? Popularna blogerka i podróżniczka ANNA SKURA zaczęła nowe życie na Bali. ANNA LEWANDOWSKA, CÉLIA KRYCHOWIAK, MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA... Kto tak naprawdę stoi za sukcesem żon sławnych piłkarzy? RYSZARD HOROWITZ I ROMAN POLAŃSKI. Chłopaki z Krakowa, ocaleni z Zagłady, w poruszającej podróży do przeszłości. Uwaga! Talent: KASIA I JACEK SIENKIEWICZ z zespołu KWIAT JABŁONI. W cyklu PODRÓŻE Meksyk i jego tajemnice.